Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Wywiady: Silence! Rec.

CSP: Na początku w imieniu csp gratuluję wydania płyty. Powiedzcie proszę, dlaczego trzeba było na nią czekać aż tak długo?

Kurt: Dziękujemy za gratulacje.
Wydanie tej płyty kosztowało nas bardzo dużo pracy i pochłonęło wiele czasu. Wynika to stąd, że proces tłoczenia płyt winylowych jest bardzo skomplikowany. Przez poznawanie tego procesu i dostosowanie naszych utworów oraz znalezienie odpowiedniej tłoczni dłużyło się to ogromnie. Lecz w końcu mamy ją i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi.

 

CSP: Przybliżcie proszę po krótce klimat utworów, które zostały wydane na s001.

Plus:  Dwa utwory które znalazły się na mojej stronie to utwory które można było już usłyszeć w INQbatorze kiedy grałem LIVE. Po drobnych modyfikacjach wybrałem własnie te :)

Pine: Utwory które zostały umieszczone na pierwszej płycie Silence są jak najbardziej utrzymane w stylu, który prezentuję podczas swoich setów. Są odzwierciedleniem muzyki, którą preferuje najbardziej. Jestem zwolennikiem mrocznej, nie do końca mocnej muzyki techno. Jeśli komukolwiek podoba się muzyka prezentowana na imprezach sądzę, że płyta również przypadnie do gustu.
 
Kurt: Reasumując: klimat jest zbliżony do tego co gramy na naszych imprezach, czyli w skrócie Dark Minimal Techno. Lecz każdy utwór w jakiś sposób się różni, przez co mamy nadzieję, że płyta się spodoba się różnym odbiorcom oraz djom.

 

CSP: Ciężko jest chyba spośród stworzonego materiału, czasem jest to przecież kilkanaście utworów, wybrać te, które znajdą się później na płycie. Dlaczego wybraliście akurat te a nie inne produkcje.

Pine: Mam kilka produkcji już na moim koncie ale nie zostały one umieszczone na pierwszej płycie, ponieważ troszkę odbiegają od klimatu jaki gram na imprezach, nie mniej jednak nie jest wykluczone czy najlepsze z nich nie pojawią się na kolejnych płytach

Plus: Wybrać jest ciężko ale kto powiedział że reszta nie ukaże się w przyszłości ;) . Osobiscie wybrałem te dwa bo to chyba taki INQbatorowy klimat jest a tam własnie był LIVE i tam mi utkwiły w pamieci ;)

 

CSP: Czy możesz zdradzić, czego używają do produkcji muzyki Pine i Plus?

Kurt: Pine używa sprzętowego samplera AKAI, a Plus software’u.

 

CSP: A skąd czerpiecie inspiracje?

Plus: Całe szczęscie nie trzeba było pisać tekstów piosenek ;) Ja myśle że życie przynosi inspiracje i pomysły.
 
Pine: Inspiracją jest szereg pomysłów które tkwią w głowie i chęć przelania ich na płytę w połączeniu z kilkuletnim doświadczeniem muzycznym jako dj oraz wypatrzonym przeze mnie stylem stworzą oryginalną całość. Którą możecie oceniać sami

 

CSP: A co było najtrudniejsze w całym procesie wydania Waszej płyty?

Kurt:Wydaje mi się, że najtrudniejsze było zrozumienie całego procesu przygotowania materiału do tłoczni. Nie jest to łatwe. Winyl rządzi się swoimi prawami, które trzeba respektować, aby później materiał brzmiał tak jak my chcemy. Zasięgaliśmy opinii różnych producentów i artystów, którzy dzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Nie ukrywam, że było to nam bardzo pomocne.

Plus: 1000 pytań ;)CSP: Podejrzewam, że teraz wielu ludzi męczy Was kolejnymi pytaniami o to jak wydać swoją płytę. Czy w Polsce rzeczywiście jest to aż tak skomplikowane?

Kurt: No na pewno nie jest to łatwe. Tym bardziej, że u nas w Polsce nie ma żadnej tłoczni, która by zajmowała się tłoczeniem płyt z muzyką elektroniczną. Trochę różni się proces tłoczenia dla muzyki elektronicznej i dla muzyki rockowej czy chociażby poważnej.
Problemem może być też cena tłoczenia, na którą może nie każdego być stać. Lecz jak widać (nie tylko za naszym przykładem) wszystko jest możliwe, tylko trzeba się naprawdę postarać.

 

CSP: Teraz z innej beczki: Sosnowski i Domino – skąd pomysły na takie pseudonimy Djów Pine’a i Plusa?

Pine: Jak wiadomo Sosnowski to moje nazwisko którego postanowiłem używać podpisując się pod moimi produkcjami.

Plus: zdecydowałem się wydać tw utwory pod inną ksywą ze względu że to moja indywidualna tworczośc a PLUS to cały ogół J Domino, moje drugie imię to Dominik a pozatym kostki domino należy tak dopasować aby było dobrze!
 


CSP: Czy doczekamy się kolejnych wydawnictw?

Kurt: Na pewno, nie chcemy się poprzestać na jednej płycie. Dzięki pracy nad wydaniem silence 001 zdobyliśmy sporo nowych doświadczeń, z których wyciągnęliśmy już odpowiednie wnioski i użyjemy ich przy produkcji SILENCE 002 :DCSP: Czyli kiedy?

Kurt: Jak najszybciej, ale myślę, że pod koniec roku powinna być SILENCE 002 :D

 

CSP: OK, no to płyta już jest, co więc dalej?

Kurt: Teraz trzeba ją sprzedać, co też nie jest łatwe. Mamy już umowy z kilkoma sklepami w Polsce, z jednym zagranicą no i trwają rozmowy z następnymi.
Postaramy się również przygotować trasę promocyjną płyty, tak aby zaprezentować materiał jak najszerszej publiczności. Będziemy starać się również prezentować ludziom naszą twórczość w nieco inny sposób:  mianowicie śląska publiczność okazję się z nią zetknąć – chodzi tu o Live act prezentowany na naszych imprezach przez Plusa. Powoli też szykujemy materiał na nową płytę, o której wspomniałem powyżej. 


 

CSP: W takim razie nie pozostaje nic innego jak życzyć, jak najszybszego rozejścia się całego nakładu no i oczywiście dalszych sukcesów i kolejnych płyt.

Kurt: Dzięki :D
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_