Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Ulla-la Urszul-la

Nakładem międzynarodowej oficyny muzycznej PE! Music, promującej chillout'owo - klubowe brzmienia, na wiosnę ukaże się druga płyta z tego wydawnictwa. Jest ona owocem współpracy brytyjskich i austriackich producentów z pierwszą damą polskiego jazzu - Urszulą Dudziak. Ta niezwykła wokalistka zadebiutowała już w wieku 15 lat zaproszona do współpracy z Krzysztofem Komedą. W latach 60-tych razem z Michałem Urbaniakiem nagrywała swoje pierwsze płyty i do tej pory wydała ich ponad pięćdziesiąt. Od ok. 30 lat mieszka w Nowym Jorku i tam też zaczęła się jej prawdziwa kariera muzyczna. Podbiła tamtejszy rynek w 1972 roku nagraną razem z Adamem Makowiczem płytą "Newborn Light"dla legendarnej wytwórni płytowej - Columbia. W 1979 z niedowierzaniem przyjęła tytuł nadany jej przez poczytny magazyn "Los Angeles Times", Śpiewaczki Roku

Jej dorobek artystyczny wzbogacił się dzięki współpracom z takimi muzykami jazzowymi jak: Archie Shepp i Lester Bowie oraz z popularnymi piosenkarzami: Jay Clayton, Jeanne Lee, Bobby McFerrin i Lauren Newton, a w 2002 roku nagrała razem Dj Vadimem (Ninja Tunes) utwór "Revelations Well Expouded". 

Najnowszy singiel wydany dla PE! Music jest jej kontynuacją spotkania z muzyką elektroniczną. Płyta "Ulla-la" odznacza się nie tylko deepowo-housowym z elementami jazzu klimatem, w jakim są utwory napisane wspólnie z polskimi producentami - Nataszą i Martinem Harmony oraz austriackimi - Oscarsix, ale również nieco bardziej połamanym, jakim jest kooperacja z brytyjczykiem Billem Payerem (szef wytwórni Chrome Records). Natomiast ostatni utwór tej płyty to już kompletna bomba energetyczna w klimacie liquid funk, został on nagrany wspólnie z polskim duetem drum'n'bassowym - CLS & Wax, znanym w Polsce i za granicą z produckji dla takich labeli jak Hospital, Dufunked, Rubiks Cube, Jerona Fruits.

16 kwietnia w krakowskim klubie Prozak odbędzie się impreza wraz z premierą najnowszej płyty Dudziak, która wyjdzie w imitowanej ilości - 500 sztuk. Radzę się pospieszyć z zakupem :).
Chetnych i ciekawych nowego materiału na płycie "Ulla-la" odsyłam na stronę www.pemusic.org.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_