Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Era Nowe Horyzonty 2005

Dni 21 - 31 lipca to dla Cieszyna ważne święto. W tym okresie odbędzie się, jedna z ważniejszych, o ile nie największa impreza w polskiej kinematografii.

To dopiero piąta edycja, tego cieszyńskiego festiwalu, a już wydarzenie to wypracowało sobie bardzo wysokie miejsce w wakacyjnym repertuarze polskich imprez kuluralnych. Festiwal narodził się po to by przedstawiać ludziom różne oblicza kina zarówno światowego, jak i naszego, polskiego. Prezentowane filmy mają za zadanie zacieawić widzów wymagających oraz oczekujących nowatorstwa. Festiwalowe kino nie trzyma się schematów narzuconych przez wielkie i znane światowe wytwórnie, ma mieć charakter czysto artystyczny.
Tak w skrócie przedstawia się idea festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty.


FILMY:

Główną częscią tej imprezy będzie konkurs, na którym zaprezentowanych będzie ok 18-stu produkcji filmowych, nie pokazywanych dotąd w Polsce. Są one starannie wybierane spośród wielu filmów wystawianych na różnych targach, czy międzynarodowych festiwalach. Nagrodę gółwną GRAND PRIX zdobywa film najlepiej oceniony przez publiczność.
Oprócz tego, odbędzie się także konkurs filmów dokumentalnych i animowanych. 
 
To jednak nie wszystko, oprócz konkursu wyświetlonych będzie ponad 230 filmów zarówno krótko- jak i pełnometrażowych, z całego świata pogrupowanych w różnorodne cykle tematyczne. Tak więc wrażeń wizualnych z pewnością nie zabraknie.
Dodatkowo swoje warsztaty filmowe będzie prowadził Andrzej Wajda. Będą wyświetlane również jego największe dzieła.
 
Ważnym wydarzeniem będzie rozpoczęcie, które inaugurować będzie nagrodzony złotą palmą w Canness, film produkcji belgijsko-francuskiej - "Dziecko". Specjalnie na tą okazję Cieszyn odwiedzą bracia Dardenne, reżserzy tego obrazu.
Uroczyście kończyć festiwal będzie najnowsze dzieło o tytule "Manderlay", reżysera znego z ciężkich, psychologicznych produkcji - Lars'a Von Trier'a (autora takich filmów jak "Medea", "Epidemia", "Dogville" czy "Tańcząc w ciemnościach" z Bjork w roli głównej).
 
Dokładny program filmowy znajduje się na stronie: www.cieszyn2005.eranowehoryzonty.pl/kalendarz_projekcji.php


IMPREZY DODATKOWE:
 
Pokazom filmowym będą towarzyszyły imprezy specjalne oraz koncerty w klubie festiwalowym - amfiteatrze. Obok muzyki regge oraz rockowej w przeróżnych odmianach, będzie można także posłuchać szczególnie bliskich nam elektronicznych dźwięków.

Bardzo ciekawym projektem, który będzie miał szansę zaprazentować się w klubie, jest wrocławska formacja ÖSZIBARACK, która zagra na otwarciu klubu festiwalowego. W ich repertuarze spodziewać się można głównie awangardowej elektroniki, z nawiązaniami do postrocka i niemieckiej elektroniki.
Nie zabraknie również innych grup prezentujących szerokie brzmienia, od house, po d'n'b. M.in. wystąpią grupy: Łąki Łan, O.K.O i Loco Star. Całość doprawiona będzie jazzowymi bandami.
 
Szczegółowy program imprez znajduje się tutaj: www.cieszyn2005.eranowehoryzonty.pl/klub_festiwalowy.php
 

Wszystkim miłośnikom dobrego kina gorąco polecam uczestnictwo w tej imprezie. Szczególnie, że odbędzie się ona na naszej śląskiej ziemi. Sama filmowa ramówka, jak na 10 dni festiwalu jest niezwykle bogata. Dodatkowo wszystkie imprezy towarzyszące, koncerty oraz wystawy złożą sie na szczególny klimat tego festiwalu.
 
Dokładne informacje dotyczące cen oraz wszystkich punktów festiwalu można znaleźć na stronie internetowj ERY NOWE HORYZONTY: www.cieszyn2005.eranowehoryzonty.pl

Ceta
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_