Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Tobias Schmidt - wywiad

Clubbing.slask.pl: Pokazałeś już, że potrafisz zaskakiwać, nie tylko różnorodnością styli muzycznych, ale także na przykład swoim własnym wokalem na albumie "Le Chimp Atomique". Co jest dla Ciebie natchnieniem podczas tworzenia kolejnych produkcji?
 
Tobias Schmidt: Więc po pierwsze jestem wielkim fanem muzyki, wszystkich stylów, nie tylko elektroniki. Pierwszą muzyką, jaką słuchałem byli The Specialist, The Jam i The Clash. Byli oni zespołami, którzy mieli „społeczne sumienie”, co jest tym, co zawsze ze mną było. Myślę, że ma to odbicie w mojej muzyce lub jest dla niej tłem. Muzyka jest prawdziwą historią, historią tworzoną przez prawdziwych ludzi, nie to co historia rządu czy wojen.
 
 
CSP: Częstotliwość wydawania Twoich produkcji, świadczy o tym, że nie próżnujesz, można by także stwierdzić, że tworzenie muzyki przychodzi Ci bardzo łatwo. Czy to prawda?
 
TS: Tego nie wiem. Nie wydawałem dużo w ciągu ostatnich kilku lat. Przechodzę właśnie przez fazę poszukiwań i rozwoju. Robię teraz dużo muzyki downtempo m.in. z Billem Youngmanem, Neilem Landstrummem i Esther Ofei. Gram także w zespole gitarowym 808KICKS, co zabiera mi sporo czasu.
 
 
CSP: Jak wiemy posiadasz swój własny label "Nest". Co spowodowało jego założenie i jakie są jego plany na przyszłość?
 
TS: Chciałem stworzyć label, który byłby mniej ograniczony przez typowe disco techno 12’ dla dj’i. Przypuszczam, że miałem sporo kawałków leżących tu i ówdzie, które były trochę dziwne i pomyślałem, że mógłbym właśnie stworzyć dla nich label. W tym momencie nie mam żadnych planów, jeśli chodzi o Nest. Label ten uświadomił mi, że nie jestem biznesmenem.
 
 
CSP: Kiedy możemy spodziewać się nowego materiału?
 
TS: Mam nowe nagrania, które wyjdą na Feinwerk wczesną jesienią i teraz wyjdzie kawałek zrobiony z Cristianem Vogelem i Dave’em Tarridą na labelu Growth. Tytuł to Manimals.
 
 
CSP: Twoja przygoda z muzyką elektroniczną ciągnie się już bardzo długo. Jakie były jej początki, kto w tamtym czasie był dla ciebie idolem muzycznym? Na jakim sprzęcie czy sofcie stawiałeś swoje "pierwsze kroki" podczas tworzenia muzyki?
 
TS: Sądzę, żę doszedłem do muzyki elektronicznej przez punk i indrustrial - zespoły takie jak Psychic TV. Pamiętam, gdy usłyszałem Marka Stewarta i The Mafia LP „As The Veneer of Democracy Starts to Fade” i to mnie po prostu zmiotło. Label On U Sound też był bardzo istotny. Wtedy, kiedy przeniosłem się do Szkocji, która miała wspaniałe kluby takie jak Pure, Wave i Sativa, otworzyły mi się oczy na muzykę”mechaniczną”. Dorwałem się w tym czasie do wczesnego Warpa, do grup takich jak Sweet Exorcist czy Tuff Little Unit. Wczesny Djax Records był również ważny, Likeatim Rec. i oczywiście Aphex Twin. A moje pierwsze nagranie zostało stworzone na sprzęcie Neila.
 
 
CSP: A jak wspominasz scenę lat 90-tych? Czy jest jakaś różnica między sceną lat 90’ a dzisiejszą?
 
TS: Myślę, że we wczesnych latach 90’ muzyka bardzo szybko się zmieniała. Niesamowicie ważne nagrania wychodziły co tydzień i wydawało się, że cały czas zmieniają się pewne reguły. Mam tu na myśli DBX – „Losing Control” albo materiał FUSE i Plus 8. Ogólnie muzyka elektroniczna była mniej podzielona na podgatunki i była bardziej jednolita. Nienawidzę natomiast całego techno, które rozpoczęło się w późnych latach 90’, które składa się tylko z zapętlonej i skompresowanej perkusji. Całe to gówno zabiło tą muzykę – jak dla mnie.
 
 
CSP: Co robił by Tobias Schmidt gdyby nie zajmował się tworzeniem muzyki?
 
TS: Sam chciałbym widzieć. Nie sądzę, żebym umiał przestać się tym zajmować.
 
 
CSP: Mówiąc o nu school techno, jesteś wymieniany w czołówce twórców tego gatunku, wśród osób takich jak Cristian Vogel czy też Neil Landstrumm. Dzięki temu odwiedzasz bardzo wiele krajów na świecie prezentując swój materiał. Jak wygląda Twoje codzienne życie? Masz czas na cokolwiek innego niż muzyka, czy jest w Twoim życiu coś ważniejszego, co sprawia Ci przyjemność?
 
TS: Nie bardzo! Tworzę dużo różnych rodzajów muzyki. W tym momencie jestem naprawdę skupiony na moim zespole 808KICKS i zajęło mi ok. 2 lat, żeby zebrać właściwych ludzi. Kilka miesięcy temu zaczęliśmy występować i to jest po prostu prawdziwy czad.
www.myspace.com/thisis808kicks
 
 
CSP: Mając okazję porozmawiać ze swego rodzaju "żywą legendą" muzyki elektronicznej, chciałbym zapytać o to, jakich wskazówek mógłbyś udzielić młodym ludziom, którzy dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem muzyki? Istnieje jakaś recepta na sukces?
 
TS: Myślę, że powinieneś zapytać kogoś, kto odniósł sukces. Oczywiście nie sądzę, żebym to był ja. Ale moją radą jest czytać dużo książek, mieć otwarty umysł, ale też trzymać się własnej drogi.
 
 
CSP: Wielu Twoich fanów na pewno zadaje sobie pytanie, czego można się spodziewać po Twojej wizycie w katowickim Mega Clubie. Jeśli nie jest to tajemnicą chętnie dowiedzielibyśmy się czegoś więcej o planowanym występie. Będzie się on opierał głownie na nowych produkcjach, czy wrócisz także do Twoich starszych utworów, znanych, chociażby z labelu Sativae czy też Tresor?
 
TS: Będzie trochę starych kawałków, trochę nowych, a także trochę improwizacji.
CSP: Dziękuję bardzo za rozmowę i do zobaczenia!

KrzyHo
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_