Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

16-04-2005, sobota

REWIND VI

Regres, Bytom
DJs:
Krzaq [Zjenoczenie SS/Warszawa]
Bartekimichau -live!
Zombee [SBUnion]
Zawias

Tisztelet Sound System [Warszawa]
w składzie:
Dj De.er
Selektor Lucek
Mc Marta (Sing Yay)
Dj I-tal Jsm

Rainbow Hi-Fi Sound System [Bytom]
w składzie:
Dj BobOne
Selektor Jahdas

Bilet:
8zł
Start: 21:00
Koniec: 06:00

Krzaq [Zjednoczenie Sound System/Warszawa]

Krzaq związany jest ze Zjednoczenie Sound System od trzech lat, z którym organizuje imprezy taneczne według jamajskiej receptury (Selektor + 2 x Dee-Jay - MC wg nomenklatury inna New York Stajlee), prezentując nowatorskie rytmy jamajskie wtórowane wokalem.
Zjednoczenie Sound System rezyduje w stolicy, jednak zdążyli "zwiedzić" już cały kraj.
Razem zwyciężyli trzecią i piątą edycje pojedynków sound systemów - "AntiBabilon Sound Clash". Również udało im się dotrzeć do finału Pierwszego Lubelskiego Pojedynku Sound Systemów, gdzie pojedynkowali się z Joint Venture Sound System. Na koniec zwyciężyli we wrocławskim Sound Clash w 2003 roku.
Długi czas wokalem wspierała ich Manana (Magara), obecnie na stałe współpracuje z nimi Martinez - Trumpet Playa.
Występowali u boku kilku światowych gwiazd sceny reggae, takich jak: Zion Train, Mad Professor, Dub Syndicate, Jah Free, Vibronics, Head Jam, TransGlobal UnderGround, David Rodigan oraz u boku legendy Lee "Scratch".

Tisztelet Sound System [Warszawa]

Tisztelet sound system swoją nazwę wziął z języka węgierskiego; tisztelet - znaczy 'szacunek'. I tak niewątpliwie jest, gdyż cały skład z niebywałym szacunkiem podchodzi do muzyki, która tworzy.
Pomysł na projekt pojawił się dwa lata temu poprzez zmieszanie pasji i miłości do muzyki, fascynacji sceną sound systemową oraz ambicji do stworzenia czegoś szczególnego.
Początek był ciężki, jednak niezwykle radosny - poszukiwania fascynujących rytmów, próby wokalowe i mixtape'y okazały się być okazją do dobrej zabawy i śmiechu.
Debiutowali w warszawskim klubie Punkt w towarzystwie selektora Gwoździa i dj'a Spike'iego. Dalej wszystko potoczyło się już z górki, coraz więcej imprez, coraz więcej zaproszeń. Z czasem, dokładnie w listopadzie do składu dołączył dj De.Er, a w grudniu swojego wokalu postanowiła użyczyć Marta. Na tym nie poprzestali i nadal powiększają swoje szeregi w celu promowania jamajskich brzmień.
W dniu dzisiejszym mogą się pochwalić współpracą z szeroką grupą twórców tejże sceny. Współpracowali miedzy innymi ze Zjednoczenie sound system, Singledread sound system, JSM, Dreadsquad sound, MC Globman, Kadubra, dj Feel-x, dj Jasman, dj Sekta, Soulful party sound system, Nico, Echo hi-fi sound system, Natural Dread Killaz, Mouse studio, dj Leo, dj Romiego oraz Blood and Fire, Lee 'Scratch' Perry, Yellowman, Pow Pow, Rodigan, Jah Shaka i wieloma innymi...

Rainbow Hi-Fi [Bytom]

Rainbow Hi-Fi powstało w 2001 roku z inicjatywy Bogumiła "BobOne" Morawskiego na kształt jamajskich sound systemów. Z początku grał w licznych sląskich klubach muzykę z pogranicza ska, roots reggae, dub i dancehall wtórowane pogłosami i delay'ami, wokalizami oraz grą na melodice. Czasami wspierały go gościnne występy instrumentalistów (np. Maceo -bębny i Papierz-sax). BobOne współpracuje także z drum'n'bassowym kolektywem Rhytmus.
W 2003 roku na imprezie z cyklu "Black Sounds Party" w Sosnowcu organizowanej przez RubPulse Soundsystem poznaje Adama "JahDasa" Szwenka, który dołšcza do soundsystemu.
Po tej fuzji kolektyw nieco zmienia formułę, która odtąd odpowiada wyspiarskiej konwencji - selektor JahDas prezentuje jamajskie utwory z siedmio- i dwunastocalowych singli, a dj BobOne zostaje mistrzem ceremonii. W owym czasie "Tęcza" grywa w wielu klubach Polski oraz na ogólnopolskim clashu selektorów Poznań 2004 i na festiwalu "Nie Zabijaj" 2004 w Oleśnie.
Umiejętność selekcji oraz czerpanie z najlepszych tradycji dancehallu lat 79'-85' uczyniły z Rainbow Hi-Fi najbardziej znany śląski sound system, a także pozwoliło na wypracowanie sobie nieskazitelnej opinii w organizowaniu imprez.
W zeszłym roku Rainbow Hi-Fi wraz z kilkoma dj'ami śląskiej sceny klubowej (MatJazz, Jazzbin, CueFX, KICÓ MDFK) oraz z gliwicką formacją "Wspólny Mianownik" założyli Silesian Banquet Union.

(na podstawie otrzymanych materiałów przygotował: Paweł)
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_