Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

07-10-2006, sobota

Masters Mike 01

Elektro, Katowice
DJs:
Sqbass (Addiction/Penny Red) voc

djs:
CH. District (m-tronic/elektroklub) laptop live act/dj set
K.Mill (Fantomas Crew)

wizualizacje Taxi Drivers
Bilet:
10 zł (obowiązuje selekcja)
Start: 20:00

Sqbass

Bycie muzycznym koneserem chyba było wpisane w jego geny. Od dziecka fan Michaela Jacksona i Queen. Jako nastolatek zafasynowany ciężkimi brzmieniami gitarowymi, własnie gitarę obiera za swój ukochany instrument. Pojawiają się pierwsze projekty w Lubllinie łączące nu metal, hardcore i grunge. W 1996 odbył się jego pierwszy publiczny występ z kolegami z zespołów Dynamind i Flapjack supportującymi w tamtym czasie grupę Illusion. Pod koniec 20-stego wieku Sqbass próbuje swoich sił z lubelskim soundsystemem muzyki drum'n'bass - Shamanagurus, używając gitary z efektami do generowania odlotowych brzmień oraz ciężkich riffów wraz z muzyką z winylowych płyt. W 2003 roku na deskach lubelskigo klubu Graffiti stawia swoje pierwsze kroki jako MC. Mniej więcej właśnie w tym okresie, zafascynowany czarną muzyką, zaczyna zgłebiać łagodne odmiany jazzu, ze szczególnym upodobaniem do jazzu elektronicznego. Zaczyna tworzyć swoje pierwsze kompozycje z użyciem własnego wolkalu, basu i gitary. Okazuje się niedługo potem iż pomysły ciekawią wybitnego pianistę i producenta Atanasa Valkova, który postanawia zwerbować Sqbassa do składu złożonego z profesjonalnych muzyków grających na żywo muzykę klubową. Powstają także wspólne kompozycje z Atanasem oraz szereg występów pod szyldem Kosmofonik.
W roku 2004 Sqbass rozpoczyna współpracę z czołowym reprezentantem polskiej sceny d'n'b - Dj'em Rosem. Prawdziwe wydarzenia muzyczne przynosi jednak rok 2005. Supporty takich gwiazd jak US3, LTJ Bukem i MC Conrad, Adam F, gościnny występ na scenie z nową gwiazdą muzyki soul Jamie Lidell'em, współpraca z Jankiem Młynarskim i Michałem "Foxem" Królem - "15 Minut Projekt" oraz wyprawa do klubu Link w Bolonii świadczą o rozpędzie jakiego nabrały sprawy związane z muzyką w jego życiu. Należy także dodać fakt, że w wakacje 2005 roku otwierają się dla niego bramy muzycznej akademii w Katowicach, gdzie zaczyna studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Koniec roku 2005 obfituje rózwnież w miłe niespodzianki - rozpoczął współpracę ze znamym Djem i producentem jakim jest dj Envee - zaowocowało to wspólnym pomysłem nagrania utworu, który niebawem zostanie wydany. Początek roku przynosi współpracę z drum'n'bassowym producentem CLSem, z którym powstaje utwór "Hurricane" rozchwytywany przez angielskie wytwórnie. W marcu 2006 roku należy się także spodziewać winyla z utworem "By the sea" na labalu Penny Red należącego do legendarnego twórcy sceny d'n'b - Ray’a Keitha. Utwór powstał w kooperacji z producentem Atanasem Valkovem i djem Rosem.

W 2006 przynosi także wiele niespodzianek. Rozpoczyna współpracę z drum'n'bassowym producentem z Brazylii – Bungle. Wspólnie z Noviką i z Envee’m ukazuje się ich wspólna kompozycja "Trick", w duecie z Rosem leci na wyspy brytyjskie żeby zagrać imprezę w klubie Medicine Bar w Londynie u boku ludzi takich jak XRS, Nooki, Makoto, wraz z Mattem Kowalskim występują w 8-śmio osobowym składzie jazzmanów na festiwalu, którego gwiazdami są m.in. Shaggy i JAY –Z, a z tercetem Addiction odwiedza Creamfields.

Styl wokalny Sqbassa łączy wiele gatunków muzycznych takich jak jazz, soul i funk, ale także hiphop, drum& bass - w swoich setach śpiewa, rapuje i skatuje.

Supportował US3, LTJ Bukem i MC Conrad, London Electricity, Goldie, Adam F, Fresh, Logisticks, Commix, Nookie, Artificial Intelligence, SKC, Paul B, Tee Bee, XRS, Makoto, Cragz & Phararell Forces, Black Sun Empire, The Insiders, Soto, Uk Apachi, Dj Tonic i MC Shockin, Dave Davies i Mc Spee, Ben Delow, Aki Nawaz, Coco. Jego ulubione style to Liquid & soulfull drum'n'bass, Nu Jazz, Broken Beat, Funk, Hip hop, Future Soul i Jazzy house.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_