Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

01-12-2006, piątek

The Cinematic Orchestra

Jazz Club Hipnoza, Katowice
DJs:
The Cinematic Orchestra (Ninja Tune / UK):
Jason Swinscoe -laptop/guitars
Patrick Watson - vocals
Stuart Macullum - guitars
Nick Ram – keybords/piano
Phil France - bass
Luke Flowers – drums
Bilet:
50 zł

Po długim okresie oczekiwania w końcu będziemy mieli okazję posłuchać, na "naszym podwórku" legendarnego już zespołu - The Cinematic Orchestra.

Koncert odbędzie się 1 grudnia (piątek) i jest trzecim koncertem obok wcześniejszych odbywających się w Poznaniu i Warszawie.

Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w Jazz Clubie Hipnoza oraz przez internet na www.ticketportal.pl, a także w Empikach w Katowicach oraz w Krakowie.
The Cinematic Orchestra to czołowi przedstawiciele nu-jazzu, jedna z gwiazd wytwórni Ninja Tune, w swoich dokonaniach perfekcyjnie łączący ambientowy klimat z jazzowym feelingiem, przywołując echa muzyki ze startych filmów.

Twórcą i założycielem projektu jest Jason Swinscoe – dj, kompozytor i producent, niegdyś leader jazzowo-punkowej grupy Crabladder. Przez długi czas Jason związany był na stałe z Ninja Tune, gdzie odpowiedzialny był za poszukiwanie nowych talentów i repertuar całej wytwórni. Blisko współpracował m.in. z Coldcutem, Herbaliserem, DJ Foodem czy Mr. Scruffem.

Cinematic Orchestra zadebiutowali w 1999 roku , albumem „Motion”, wydanym przez Ninja Tune. Płyta zwróciła uwagę krytyków, którzy zachwycali się niezwykłym i bardzo naturalnym połączeniem jazzowej tradycji z nowoczesnością. Wielki orędownikiem twórczości Cinematic Orchestra, stał się Gilles Peterson, który nie tylko często prezentuje ich muzykę w swoich audycjach, ale również zamieszcza ich kompozycje na swoich licznych kompilacjach. Słuchacze jego kultowej audycji na BBC Radio 1 przyznali albumowi „Motion” tytuł płyty roku! Kolejnym wielkim wyróżnieniem w 1999 roku był dla Cinematic Orchestra występ podczas ceremonii wręczenia nagrody za całokształt dorobku filmowego Stanley’owi Kubrickowi, przyznawanej przez amerykański związek reżyserów- Directors Guild.

W 2002 r. ukazuje się drugi album pt. „Every Day”. Na płycie Cinematic po raz pierwszy pojawiają się wokaliści: amerykańska gwiazda soul - Fontella Bass („All That You Give”, „Evolution”) oraz raper Roots Manuva („All Things To All Man”). Sukces obu albumów zaowocował licznymi propozycjami koncertów na całym świecie, zarówno w klubach jak i na prestiżowych festiwalach: w Montreux, Cannes czy na hiszpańskim Sonarze.

Duża część materiału na kolejny album “Man With A Movie Camera”, powstała na zamówienie festiwalu filmowego w Porto, jako ilustracja dźwiękowa do niemego rosyjskiego filmu “Człowiek z kamerą” z 1929 r. Całość została wykonana na żywo podczas galowej projekcji filmu. Sukces całego przedsięwzięcia, jak też skomponowany przez Jasona Swinscoe materiał zachęcił Ninja Tune do wydania w 2003 roku płyty “Man With A Movie Camera”. Po premierze albumu rozpoczęła się trasa koncertowa, podczas której zespół wykonywał na żywo muzykę do projekcji filmu. Występ w Jazz Cafe w Londynie został zarejestrowany i wydany w postaci płyty DVD – „Man With A Movie Camera”.


Dyskografia:
1999 Motion
2000 Remixes 1998-2000
2002 Every Day
2003 Man With A Movie Camera


More info:
www.cinematicorchestra.com
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_