Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

08-02-2007, czwartek

Vladislav Delay

Elektro, Katowice
DJs:
Vladislav Delay
Bilet:
20 zł (30 zł = Delay + Luomo dzień później)
Start: 20:00

Mlody Fin Sasu Ripatti aka Vladislava Delay aka Luomo aka Uusitalo należy do grona najważniejszych współczesnych muzyków sceny elektronicznej.
Debiutancki album Luomo "Vocalcity" był fascynujący w swojej zaskakującej interpretacji muzyki house, dokumentem nowoczesnego brzmienia tej muzyki, a jednocześnie na wskroś oryginalnym i własnym. Oparte na nieskończenie drobnych, ale rozpoznawalnych wariacjach kawałki LUOMO urzekały swoją rytmiczną subtelnością i przejrzystością, disco-podbiciem, elektroniczną niezwykłością oraz dubową głębią. Jego singiel "Diskonize Me" osiągnął szczyty notowań list sprzedaży, udowadniając jego pozycję jako mistrza wrażliwego pop-house'u.

Ze swoich rodzinnych Helsinek, Sasu wyznaczył nowe kierunki rozwoju mikro-elektroniki i dubu.
Stworzony pod pseudonimem Vladislav Delay niezwykle gorąco przyjęty album "Anima" kontynuował drogę rozpoczętą wcześniej na płytach "Entain" i "Multila", które uczyniły z niego liderującego muzyka na światowej scenie nowej fali dubowo-elektronicznych hybryd.

W przeciągu dwóch dni będziemy mięli okazje posłuchać dwóch nowości autorstwa Sasu Ripatti:

- nowej płyty Luomo pt.: Paper Tigers, która jest trzecią płytą projektu ‘Luomo’.
Próbując być szczerym ze sobą i nie chcąc powtarzać tego, co już stworzył wcześniej, upłynęło dużo czasu zanim powrócił do nagrywania pod pseudonimem Luomo.
Luomo nie stara się ponownie odkryć koła napędowego muzyki house, raczej testuje house pod względem odnalezienia nowego podłoża dla swej muzycznej twórczości.
Odnosząc się do swych wewnętrznych potrzeb i poczucia tego, co dla niego najlepsze, narzucił sobie więcej luzu i dystansu w pisaniu utworów. Stara się od-tworzyć swą fikcyjną rzeczywistość.
Niemożliwy do zaspokojenia, jak nigdy wcześniej znajduje się w sytuacji, w której wręcz blaga o nowe aranżacje, dźwięki i interesujące rytmy, lecz z drugiej strony podtrzymuje jakości takie jak: gawędziarstwo, cieple emocje czy urzekający wokal, który stal się znakiem rozpoznawczym dla dźwięków Luomo, i który został doceniony przez ludzi na całym globie. Podczas gdy ludzie cieszą uszy tymi właśnie dźwiękami, artysta stara się wyprodukować taką muzykę, która dotrze do jego własnego podziemnego świata, do nieznanych terytoriów; by odnaleźć coś nowego, by wytwarzać i by rozwijać.
Luomo znajduje się pomiędzy dwoma światami, a wraz z nim muzyka którą tworzy i historie, które opowiada.
Będąc opornym wobec tworzących się klik z muzycznych gatunków i nie posiadając żadnych prawdziwych modelów, stara się stworzyć je sam, wyobrażając sobie własny, nieco surrealistyczny, gatunkowo pomieszany muzyczny wszechświat, w którym chciałby zamieszkać a gdzie muzyczne światy spotykałby się na poziomie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Jednym z najbardziej wyróżniających się i unikalnych czynników muzyki Luomo jest używanie wokalu, jako bardzo czułego i zarazem zadziwiającego instrumentu.
Producent jest głęboko zafascynowany wokalem, sposobami w jaki może zostać użyty do odegrania roli, tak jak aktorzy w filmach, oraz jako przekaźnik starych, znanych już rzeczy w zupełnie nowy sposób, możliwością manipulacji nim oraz różnorakiego traktowania, by mimo wszystko na końcu mógł dostarczyć wiadomość.
Na płycie „Paper Tigers” wszystkie wokale oprócz jednego autorstwa AGF (aka Antye Greie), zaistniały dzięki uprzejmości wspanialej, długoletniej kolaborancki Luomo oraz Fińskiej sławnej jazzowej wokalistki - Johanny Iivanainen.

- nowej plyty Vladislava Delay pt.: The Four Quarters
Po długim okresie wytężonej współpracy m.in. z AGF na płycie „Explode”, Craigiem Armstrongiem, i ponownie z AGF na „The Dolls”, okresie wypełnionym mixowaniem, masteringiem (co okazało się wielką pasją Vladislava Delay) i pracą producentcką, nadszedł czas gdy pojawiły się nowe inspiracje, czas by przestawić się z powrotem na „tryb solo”, zamknąć drzwi studia i zabrać się do pracy.

Nowy krążek Delaya - "The Four Quarters" - różni się od swego poprzednika - "Demo(n) Tracks": jest mniej mroczny, bardziej linearny, bliższy ambientowej estetyce. Płyta, zgodnie z tytułem, składa się czterech piętnastominutowych utworów, które swobodnie przechodzą jeden w drugi. W ramach każdej z kompozycji, ze względu na ich czas trwania, zachodzą liczne zmiany. Tym razem Delay nie ucieka od swych dubowych fascynacji - pojawiają się tu liczne echa i pogłosy, pogłębiające brzmienia klawiszy, basu i bitów ("The First Quarter", "The Second Quarter"). Miąższ wszystkich nagrań stanowią poszarpane i poszatkowane na drobne sample dźwięki syntezatorów, tworzące ulotne melodie i oniryczny klimat całości ("The Third Quarter"). Towarzyszą im przeciągłe strumienie klawiszowych sekwencji, układające się w tło dla pozostałych efektów ("The Four Quarter"). Pewną nowością są tu industrialne brzmienia - metaliczne stuki i trzaski, składające się na gęstą pajęczynę drobnych, ale kąśliwych i toksycznych dźwięków, rozbijających ambientowy klimat albumu ("The Third Quarter"). Rytmy są jak najmniej oczywiste: wolne, połamane, momentami wręcz rozpadające się i rozsypujące po całej strukturze utworu ("The Second Quarter"). Czasem przybierają one formę mocnych, kroczących uderzeń ("The First Quarter"), a kiedy indziej - mechanicznego klaskania o funkowym groovie ("The Third Quarter"). Często rodzaj bitów tworzą wspomniane wcześniej przemysłowe hałasy ("The Four Quarter").

Nowy album Vladislava Delaya to organiczna synteza dotychczasowych fascynacji artysty - od ambientu po industrial - wpisana w jego naturalną skłonność do konstruowania dużych wypowiedzi dźwiękowych z naczelną rolą rytmu.


Płyty:
• Luomo - Paper Tigers (Huume Recordings 2006)
• Luomo - The Present Lover (Forcetracks 2003)
• Luomo - Vocalcity (Forcetracks 2000)

• Vladislav Delay - The Four Quarters (Huume Recordings 2006)
• Vladislav Delay - Demo(n) Tracks (Huume Recordings 2004)
• Vladislav Delay - Naima (Staubgold 2002)
• Vladislav Delay - Anima (Mille Plateaux 2001)
• Vladislav Delay - Entain (Mille Plateaux 2000)
• Vladislav Delay - Multila (Chain Reaction 2000)

• Uusitalo - Vapaa Muurari (Force Inc. 2000)


More info:
Wywiad z Sasu Ripatti
www.luomoweb.com
www.vladislavdelay.com
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_