Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

13-04-2007, piątek

Deadbeat

Elektro, Katowice
DJs:
Deadbeat (~scape)
Bilet:
20 zł
Start: 20:00

Deadbeat

Jeden z większych talentów światowego ambient-dubu, Scott Montheit od 1998 roku konsekwentnie buduje swoją pozycję jako Deadbeat - jednoosobowy projekt eksperymentujący z najnowszymi brzmieniami w elektronice.

Pochodzący z Montrealu jest jednym z najważniejszych przedstawicieli tamtejszej sceny minimal, w ramach której działają również tacy artyści jak choćby Akufen czy Algorithm [Jeff Milligan]. Podobnie jak swoi "koledzy po fachu", również Montheit zabłysnął w roku 2002, kiedy to słynna już wytwórnia Force inc. wydała składak "Montreal Smoked Meat", samo miasto zaś stało się jednym z ważniejszych ośrodków ambient-minimal-dubu etc. - wspomnieć choćby festiwal Mutek, który uznawany jest za coraz bardziej wpływowy i opiniotwórczy.

Sam Deadbeat swą popularność zdobył kilkoma znakomicie przyjętymi albumami, również wieloma koncertowymi podróżami, z którymi zawitał również do naszego kraju.

Prócz tworzenia muzyki artysta zajmuje się również konstrukcją programów komputerowych, pozwalających sprawniej i bardziej efektownie kreować muzyczne przestrzenie. W latach 1999-2003 Montheit pracował dla Applied Acoustic Systems - firmy produkucącej oprogramowanie do tworzenia muzyki, takie jak choćby Tassman Software Synthetizer. Wspólnie z innym słynnym programistą i innowatorem - Robertem Henke [Monolake], Deadbeat stworzył unikatowy program Atrantic Waves Interface 3, pozwalający tworzyć wspólne dźwięki bez względu na odległość, jaka dzieli uczestniczących w nagraniach muzyków. Wszystko, oczywiście, dzieje się przez Internet, a każdy nowy dźwięk ma w programie swój wizualny odpowiednik - dzięki temu publiczność uczestnicząca w wydarzeniu ma możliwość bieżącej obserwacji poczynań artystów.
Projekt Atlantic Waves już okrzyknięty został połączeniem muzyki ze sztuką wizualną, instalacji z improwizacją, jednym z najciekawszych elektronicznych przedsięwzięć ostatnich lat.

Jako Deadbeat Montheit zadebiutował w roku 2000 swym singlem Cesium Beam, wydanym przez Hautec Records. Do dziś muzykę Deadbeat wydawały takie labele jak wspomniany Force inc czy ~scape, dla którego płyty Montheita pozostają jednymi z najciekawszych w katalogu.
Pierwszy duży krążek Deadbeat ukazał się w roku 2001, nosił tytuł "Primodia" i wydany został przez Intr_Version. Rok później ukazał się album "Wild life Documentaries", wydany przez ~scape, będący przełomem w muzycznej karierze Montheita.
Ta znakomita porcja ambient-dubu spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, sam Deadbeat od tej pory stał się jedną z centralnych postaci kanadyjskiej sceny, zaczął również zdobywać coraz większą popularność w Europie - grając między innymi na festiwalach w Barcelonie [Sonar] i Berlinie [Transmediale].

Rok 2004 przyniósł z niecierpliwością wyczekiwany, kolejny świetny album artysty - "Something Borrowed, Something Blue", który miał wielke szanse stać się jedną z najciekawszych płyt roku. Prócz działalności solowej Scott Montheit współpracuje również z Stephenem Beaupre, tworząc wspólny projekt Crackhaus, inspirowany twórczością Akufena czy Herberta.

Wydana w 2005 roku plyta "New World Observer" ma dość polityczny wymiar. Sugeruje go tytuł albumu, wraz z niektórymi utworami, m.in. "Abu Ghraib", czyli słynne irackie więzienie. Sam Scott przyznaje nawet w jednym z wywiadów, że nie wyobraża sobie by ostatnie wydarzenia na świecie nie wpłynęły na artystów i by nie znalazło to odbicia w ich twórczości.


More info:
www.scape-music.de
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_