Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

21-04-2007, sobota

Future Engineers

Elektro, Katowice
DJs:
Future Engineers

support:
eM (Neuropunks)
Fob (Neuropunks)
N.One (Neuropunks)
Nzeroid (Neuropunks)
Bilet:
20 zł
Start: 20:00

Future Engineers to brytyjski duet producencko-dj’ski, w którego skład wchodzą Lee Batchelor oraz Keir Cleminson.

Obaj wychowali się w północnym Londynie, gdzie słuchając pirackich rozgłośni radiowych, kształtowali swój gust muzyczny - od wczesnego hardcore’u, poprzez hardcore techno, jungle techno, jungle, aż po drum & bass.

Jednak za moment przełomowy w swojej karierze obaj zgodnie uznają występ LTJ Bukem’a w brytyjskim Radio One. Jak mówią: „Do tamtego momentu nasz repertuar opierał się głównie na mrocznych, inspirowanych muzyką raggae dźwiękach. Jednak po audycji z Bukem’em nasz świat obrócił się w nową, nieznaną nam do tej pory stronę. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy nic podobnego, a szczególnie zmiksowanego w taki sposób. Zamknęliśmy się więc w studio i postanowiliśmy spróbować swoich sił na tym nowym polu. Całkiem sporo czasu zajęło nam stworzenie czegoś, co moglibyśmy zgodnie uznać za wspólne demo – pewnie dlatego, że jesteśmy wyjątkowo dokładni i krytyczni wobec własnych produkcji.” Był to przełom lat 96 i 97.

Swoje pierwsze demo wręczyli nikomu innemu, jak samemu LTJ’owi, którego mieli okazję supportować podczas występu w Glasgow. Produkcje Future Engineers tak przypadły do gustu Bukem’owi, że zaczął je grać w swoich setach, promując przy okazji młodych artystów na całym świecie. Fakt ten wyjątkowo mocno zmotywował Lee oraz Keir’a do dalszej pracy w studio, czego efektem było ukazanie się w listopadzie 97 roku ich pierwszej „12tki” - nakładem słynnej wytwórni Renegade Recordings.

Od tamtego momentu kariera Future Engineers zaczęła nabierać tempa. Lee i Keir stali się częstymi gośćmi nocy Logical Progression w londyńskich klubach Turnmills oraz Ministry of Sound. To tam m.in. poznali innego brytyjskiego producenta d&b – Blame, który zainspirował ich do eksperymentowania z mocniejszymi dźwiękami d&b. W ten oto sposób zaczął kształtować się unikalny styl produkcji Future Engineers, będący połączeniem delikatnych, atmosferycznych melodii z elementami mocniejszymi, bardziej agresywnymi. W efekcie końcowym powstaje mieszanka, która potrafi zarówno poruszyć do tańca, jak i stać się idealnym tłem do chill out’u.

Zyskując coraz szerszy rozgłos, Future Engineers zaczęli stopniowo umacniać swoją pozycję na światowej scenie d&b, wydając m.in. dla takich labeli jak Renegade Recordings, Partisan, 720 Degrees, Looking Good Records oraz ostatnio – Covert Operations Records oraz Camino Blue Recordings.

Lee i Keir mają zwyczaj mówić o sobie, iż stoją po obu stronach d&b – zarówno po tej klubowej, bardziej tanecznej, jak i po tej delikatniejszej, bardziej melodyjnej - „pozwala nam to na poznawanie całego przekazu, jaki niesie ze sobą muzyka d&b i wyłapywanie z niego tego, co najlepsze.”

More info:
www.futureengineers.net


Neuropunks to jeden z najbardziej liczących się kolektywów na polskiej scenie drum & bass.
Powstał w 2005 roku z nieistniejącego już kolektywu Jungletroll. Kilka lat działalności na scenie zaowocowało bardzo dobrą znajomością realiów na niej panujących. Szereg niezwykle udanych imprez przyniósł im rozgłos w całym kraju.

Członkowie kolektywu mają opinię ludzi z jasną wizją tego, co chcą osiągnąć. Nie boją się wyzwań – wręcz przeciwnie – uważają je za jeden z filarów ich działalności. Takie podejście owocuje bardzo dobrymi kontaktami ze światową czołówką producentów i dj’ów d&b.

Neuropunks to nie tylko muzyka. Równie mocną stroną kolektywu jest grafika. Świadczą o tym liczne pozytywne opinie ludzi ze sceny oraz zlecenia na projekty od osób trzecich, zarówno z Polski, jak i ze świata.

Neuropunks to grupa ludzi pełnych entuzjazmu i pasji. Arks, Fob, Jestemelf, N.One, N0id, Reset oraz Upalny, poprzez swój zapał i konsekwencje w tym co robią, osiągnęli jako kolektyw status wysokiej rozpoznawalności na scenie d&b - zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

More info:
www.neuropunks.com
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_