Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

20-04-2007, piątek

ODWOŁANA!!! Flashback

Stary Mega Club, Katowice
DJs:
IMPREZA ODWOŁANA!!!Damon Wild (Synewave / Kanzleramt / Music Man - Nowy York)
Supagrupa (Infecta / Deafmosaic / Sheep - Slovakia)
Glaucoma (Dustream / Complexx / Download - Slovakia)
R.M. (www.outstay.info)
Plus (www.outstay.info)
Bilet:
15 zł przedsprzadaż oraz w dniu imprezy do godz. 23 / 20 zł po godz. 23
Start: 21:00

rezerwacja pod mailem: biuro@fantomas.com.pl


Damon Wild rozpoczął swoją karierę w latach 80-tych jako radiowy dj w stacji WTUL w rodzinnym Nowym Orleanie. Grywał tam bardzo szerokie spektrum muzyczne, skupiając się jednak na wczesnej elektronice a la Cabaret Voltaire, New Order czy Kraftwerk. Gdy w roku 1990 przeniósł się do Nowego Yorku, szybko odnalazł się w jeszcze raczkującej tam undergroundowej scenie techno. Wkrótce po tym jak podjął pracę w sklepie płytowym SonicGroove (najsłynniejszy w historii sklep specjalizujący się w techno i okolicach) wydał swoją pierwszą płytę "Unleash the Groove" na legendarnej wytwórni Strictly Rhythm specjalizującej się przede wszystkim w twardszych odmianach muzyki house.

Po kolejnych release'ach wydanych dla kilku innych wytwórni Damon uderzył z całą siłą produkując mroczne, acidowe, wypełnione syntetyczną energią techno. W 1992 roku ruszył jego pierwszy label - EXperimental, a wyprodukowany wspólnie z Rayem Love (jako Toxic Two) rave'owy hymn "Rave Generator" podbił cały świat (znalazł się w pierwszej dziesiątce przebojów w Wielkiej Brytanii!).

Chociaż EXperimental istniał stosunkowo krótko, jego istnienie miało kluczowe znaczenie dla sceny techno - zadebiutowali tam m.in. Freddie Fresh czy Woody McBride. Wkrótce później ruszył drugi label Damona - istniejący do dziś Synewave, będący bodajże najważniejszym amerykańskim labelem techno wśród tych które pochodzą z Detroit. Synewave ma obecnie na koncie 72 wydawnictwa, z czego wiele wpięło się na stałe do klasyki techno. Szczególnie popularny okazał się być "Bang the acid" - efekt kolaboracji Damona z Brytyjczykiem Timem Taylorem (właścicielem Missile records).Wśród innych artystów wydających na Synewave znaleźli się m.in. The Advent (jako Soul Destroyaz), Heiko Laux, były członek LFO Mark Bell, Function, Joey Beltram (!), Steve Stoll, Dan Morgan (genialny utwór "Flowerchild"!) czy Adam Beyer... Żadne z tych nazwisk nie jest obce każdemu z fanów prawdziwego techno, co więcej - każdy z tych ludzi to niemal legenda.

W 1998 Damon wydał swój pierwszy album "New Electronica" pod pseudonimem Morph; w kilka miesięcy później pojawił się drugi - "Somewhere in time". Ruszył pododdział Synewave - Synewave UK, Damon zaś skupił się na głębszym brzmieniu muzyki techno, czego najlepszym dowodem jest seria "Subtractive Synthesis" prezentująca dojrzalsze odcienie przemyślanego minimalu. Warto zwrócić też uwagę na dwie doskonałe EP "Zoom" i "Rotary" na których nagrania Damona poddane zostają interpretacji Surgeona, Regisa i Olivera Ho.

Po 10 latach wydawania głównie na terenie USA Damon przeniósł swe wydawnictwa do Europy. Jego trzeci album "Colourtheory" światło dzienne ujrzał w roku 2001 dzięki belgijskiej wytwórni Music Man. Ten sam rok przyniósł początek kolaboracji z Peterem Sliwinskim aka Echoplexem - seria "Niteworks" wydaje się być najciekawszym punktem w karierze obu tych panów. Rok 2004 przynosi czwarty, ostatni jak dotąd album Damona - tym razem wydany nakładem kolejnej legendy - niemieckiego labela Kanzleramt, ikony której popularność w Niemczech przebija jedynie berliński Tresor. "Downtown World" okazuje się być doskonałą w każdym calu fuzją intensywności nowojorskiego techno z post-detroitową, delikatną estetyką Kanzleramt. Album zadedykowany jest pierwszej córce Damona - Evie.


Damon w swojej didżejskiej karierze odwiedził już wszystkie kontynenty; jego styl to wypadkowa minimal techno, klasycznego detroit, oldschoolowego mrocznego acidu i nowoczesnej, inteligentnej elektroniki; czasem wzbogacony o elementy amerykańskiego electro. Jego priorytetem jest odnalezienie balansu pomiędzy swym gustem a oczekiwaniami publiczności, by doprowadzić do jedynego w swoim rodzaju "przeżycia" muzycznego. Damon uznawany jest też ze jednego z najlepszych na świecie producentów techno: ma na swym koncie niemal 100(!) wydawnictw i remixów oraz udział w około 20 projektach i kolaboracjach.

Projekty i kolaboracje: Border Patrol, Nitevision, Psyodomy, Sonic Assault, Acid Masters, Aurabora, Blue Maxx, C D C Crew, Chapter 1, Equinox (5), In-World Journey, Lazer Worshippers, Morgan Wild, Morgan Wild Project, Morph, N2O, Peace Of Mind, Pump Panel, Riot Squad, Rising Sons, The, Sulfurex, Toxic Two, Voyager 8, XP.


Akin aka Supagrupa jest obecnie jednym najbardziej poważanych techno producentów centralnej Europy. Od roku 1995 rezydent wielu prestiżowych imprez na Słowacji takich jak Complexx, Utility, Download. Ma on za sobą liczne występy min. w Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Czechach, Polsce czy na Węgrzech…

W 2003 roku Akin zakłada label Supagrupa i wydaje swoją pierwszą ep-kę. Debiut okazuje się niezwykle udany a wytwórnia bardzo szybko dostaje się pod skrzydła jednej z najlepszych techno dystrybucji na świecie, hiszpańskiej Jaxx records. Rok później Akin powołuje do życia kolejny label o nazwie Spod w którym prezentuje nieco experymentalną odmianę swojej muzyki. Pierwsza ep-ka dla nowej wytwórni pojawia się pod szyldem nowego projektu o nazwie Under Construction i otrzymuje znakomite recenzje. Ep-ka znajduje swoje miejsce w top ten takich postaci jak Dave Clarke, Inigo Kennedy, Oscar Mulero, Dj Boss…

Supagrupa w trakcie swojej producenckiej kariery miał okazję współpracować z wieloma czołowymi postaciami światowego techno. Ma on na swoim koncie płyty wydane dla tak renomowanych wytwórni jak Sheep, Electracom, Reverse, Deaf Mosaic, Infecta czy Fylo.

Dyskografia:
Republika - Infecta02
Rules of Engagement - Deaf Mosaic 07
Magis eyes - Reverse 03
Components III - Electracom 21
World herding championships finals from around the globe Vol.1 - Sheep38
World herding championships finals from around the globe Vol.2 – Sheep 40
Made in Rozsypsa - Supagrupa 01
All my lovin - Supagrupa 02
Praga - Supagrupa 03
Dry Hope - Spod 01
Fylo4


Glaucoma to jeden z najbardziej oryginalnych i pracowitych promotorów techno na Słowacji. Znakomity dj, organizator wielu cyklicznych eventów, właściciel agencji Dustream - organizatora znanych słowackich festiwali takich jak Download czy Complexx. W czasie swojej wieloletniej kariery zorganizował niezliczoną ilość imprez, na których gościł min. takich artystów jak Regis, Christian Wunsch, Steve Bicknell, Inigo Kennedy, Max Duley, Damon Vallero…

Swoje niezwykle dynamiczne, perfekcyjne i porywające sety prezentował w wielu krajach całej europy. W Polsce wystąpił kilkakrotnie min. trzykrotnie podczas Silence! Tech Night w katowickim Inkubatorze.


More info:
www.synewave.com
www.outstay.info
www.megaclub.pl
www.fantomas.com.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_