Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

10-05-2007, czwartek

Mediawave 2007 - scena elektroniczna

MOKiS „Trójkąt”, Mysłowice
DJs:
X-Boys - Fisz i Bunio,
HRD vs. JD Video,
C.H. District vs. Comanche
Mephy vs. Ava
Chine vs. Joaquim
Kayenne / Red vs. Plastikova
Jacob Larsen - Hurden Husket
Bilet:
8 zł
Start: 17:00
Koniec: 24:00

Mediawave
Światło i dźwięk
Electronic Music & Visual ART


Na tegorocznej edycji festiwalu MediaWave 2007 usłyszymy sporą dawkę szeroko pojmowanej muzyki elektronicznej. Czwartkowy eksperymentalny dzień zatytuowany „Światło i dźwięk” jest już drugą edycją wydarzenia, odbywającego się w ramach festiwalu MediaWave. Tym raazem zaprezentujemy didżejów w otoczeniu performerów zajmujących się sztuką video artu. Występy przybiorą formę luźnego eksperymentowania z dźwiękiem i obrazem. Na scenie zaprezentuje się 6 kolektywów w skład których wchodzą didżeje i vidżeje z całego kraju.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Festiwal Multimedialny MEDIAWAVE - ANOTHER CONNECTION organizowany jest od 1990 roku przez Węgrów – początkowo jako Festiwal Filmowy. Od 1996 roku ma zasięg międzynarodowy - to znaczy festiwalowe imprezy odbywają się jednocześnie w kilku krajach Europy, równocześnie poszerzono formułę prezentacji
o koncerty, wystawy. W ciągu tych lat Mediawave stał się jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali sztuki, a także okazją do prezentacji znakomitych programów muzycznych, tanecznych, wystaw malarstwa czy fotografii.

Mediawave to impreza skupiająca środowiska artystyczne z całej Europy, opierająca się przede wszystkim na kontaktach twórczych. Dlatego też w ramach współpracy i wymiany kulturalnej będą mogły u nas wystąpić zespoły z Węgier, Słowacji, Czech, a także Japonii.

W czasie trwania festiwalu Mediawave odbywać się będą: koncerty takich gatunków muzyki jak – reggae, ethno, jazz, ska, rock, blues, muzyka elektroniczna połączona
z pokazami wizualnymi. Odbędzie się 6 wernisaży plastycznych i fotograficznych artystów
z Polski i Niemiec. Jeden dzień poświęcony jest kinematografii – zostaną wyświetlone dzieła z mało popularnego gatunku filmowego, jakim jest kino surrealistyczne. Zostanie zarejestrowane kilkadziesiąt godzin materiałów filmowych służących do promocji w naszym kraju mało znanych zjawisk artystycznych z zagranicy. Materiały te posłużą też jako materiał poglądowy naszym twórcom.

W 2006 roku Mysłowicki Ośrodek Kultury i Sztuki TRÓJKĄT stał się ogólnopolskim koordynatorem MEDIAWAVE, jego zadaniem było szerzenie idei festiwalu w naszym kraju. W wyniku tego działania do festiwalu przyłączyła się Warszawa i Wrocław. Mysłowicki Ośrodek Kultury i Sztuki dzięki nawiązanym kontaktom zagranicznym organizował kilkakrotnie międzynarodowe warsztaty artystyczne w Słowacji i na Węgrzech, propagujące twórczość artystów z naszego regionu. Dzięki festiwalowi śląscy muzycy, plastycy i filmowcy mieli okazję prezentować swoje prace w krajach biorących udział w festiwalu (Słowacja, Węgry, Czechy, Austria,).

Mysłowicki Ośrodek Kultury i Sztuki w tym roku poszerzył swoją ofertę o tak zwaną „rozbiegówkę”. Jest to dwutygodniowy okres poprzedzający festiwal, w którym odbędą się imprezy artystyczne zapowiadające MEDIAWAVE. W tym czasie zostaną zorganizowane koncerty młodych zespołów muzycznych z całego regionu oraz wystawy plastyczne. Na specjalną uwagę zasługuje impreza „DARK VISUAL EVENING” – pięciogodzinny projekt teatralno – muzyczny z udziałem artystów polskich i japońskich. Po raz pierwszy w naszym regionie będzie można posłuchać rocka w wykonaniu japońskich muzyków z Osaki.

W tym roku po porozumieniu się z zarządem europejskim MEDIAWAVE w Györ, nasz ośrodek rozpocznie proces przekształcania idei festiwalu z ANOTHER CONNECTION (polegającej na nowym połączeniu różnych gatunków sztuki) na INDUISTRIAL SILESIA FESTIVAL. Jest to ukłon w kierunku kultury naszego regionu oraz jego historycznych korzeni. Tym samym MEDIAWAVE Industrial Silesia Festival stanie się samodzielnym festiwalem propagującym kulturę regionu wśród wszystkich zagranicznych partnerów, a co za tym idzie w całej Europie.

Pragniemy również nadmienić, że nasza edycja MEDIAWAVE jest zaliczana przez partnerów zagranicznych za najciekawszą i zajmuje zaszczytne drugie miejsce po centrali festiwalowej w Györ na Węgrzech.

W ciągu 3 lat nasz ośrodek zrealizował kilka wspólnych projektów z partnerami zagranicznymi, między innymi uczestniczył w projekcie grupy wyszehradzkiej dotyczącym naniesienia polskich napisów na największe dzieła światowego kina offowego. Dzięki temu możemy prezentować te unikalne produkcje naszym widzom. Bierzemy udział w projekcie dotyczącym międzynarodowej telewizji internetowej propagującej kulturę. W tym roku w sierpniu będzie realizowany międzynarodowy projekt dotyczący współpracy młodych europejskich muzyków. 10 młodych twórców z naszego regionu wyjedzie na międzynarodowe warsztaty muzyczne na Węgry, by pod okiem wybitnych specjalistów pobierać lekcje muzykowania.

Festiwal Mediawave Another Connection 2007 odbywać się będzie w Györ, Budapeszcie, Komarom, Kapuvar, Sekeszard, Csornej (Węgry); Dunajskej Stredzie, Komarnie, Nitrze, (Słowacja); Holesovie, Zlinie (Czechy); Wiedniu (Austria) i w Mysłowicach.


Więcej informacji na temat całego festivalu wraz z rozpiską programową znajduje się na:
www.mediawave.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_