Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

27-10-2007, sobota

Beats Friendly

Rondo Sztuki, Katowice
DJs:
Novika (Beast Friendly W-wa) voc
Lexus (Beast Friendly W-wa)
Rawski (Beast Friendly W-wa)
Bilet:
10 zł
Start: 21:00

Novika

Jedna z najaktywniejszych postaci na klubowej scenie muzycznej. Wokalistka, dj, producent, radiowiec, dziennikarz. Znana ze współpracy z grupą Futro, Smolikiem, Fiszem, Vienio & Pele, Adamusem i innymi. Zapis tych kolaboracji ukazał się na płycie „Feat. Novika” (Sissy, 2004). Na antenie Radiostacji przez 5 lat prowadziła program Radio Leniwa Niedziela, potem Levitację. Zatrzymując się na chwilę w Jazz Radiu trafiła do Polskiego Radia Bis. Tutaj jak zwykle serwuje ciepłą elektronikę oraz wyszukuje ciekawych polskich twórców. Efektem takich poszukiwań były składanki „Radio Leniwa Niedziela” (Sisy, 2000) oraz „Polskie Leniwe: serwuje Novika” (Kayax, 2005).
Jako dj Novika grała w klubach w całej Polsce, nie brakuje jej na ważniejszych festiwalach (Astigmatic, Era Nowe Horyzonty w Cieszynie, Heineken Open’er). Grała też w Paryżu (zakończenie roku polskiego) i Japonii (Targi Expo).
W 2004 roku Novika założyła 9-osobowy kolektyw dj’ski Beats Friendly, z którym obecnie najczęściej występuje jako wokalistka. Beats Friendly to również nazwa label’u, pod szyldem którego w lutym 2006 ukazała się EP’ka Noviki „Finally”. Płyta ukazała się w limitowanej edycji kompaktowej i winylowej, a znalazły się na niej produkcje: Jacka Sienkiewicza, Agim’a (Oszibarack), CLS + WAX oraz Niewinnych Czarodziejów.
W kwietniu kolektyw Beats Friendly doczekał się płytowej wizytówki w postaci podwójnej kompilacji Friendly BEats, pod którą podpisali się: Harper, Lexus, Bartek Winczewski i Novika. W październiku 2006 Kasia wydała solową płytę „Tricks of life’. Dostała nominacje do Paszportów Polityki oraz do Fryderyków.


Lexus

Maciek Kasprzyk - Didżej, dziennikarz, radiowiec.
Reprezentant didżejskiego kolektywu Beats Friendly, balansujący pomiędzy różnymi brzmieniami, będącymi wypadkową jego eklektycznej muzycznej wrażliwości. Z jednej strony to energetyczne utwory klubowe z półki electro-disco-house & breaks. Z drugiej, niebanalny hip hop i tak zwana "muzyka miejska", z którymi Lexus związany jest przede wszystkim na polu radiowym i dziennikarskim. Przez cztery lata prowadził na antenie Jazz Radia cenioną audycję "Luxus Hip Hop". Pisywał do takich magazynów jak: Aktivist, Dos Dedos, Lajf, Muza czy Klan. Obecnie, na antenie Radia BIS, prowadzi wraz z Noviką audycję "Strefa Miejska", poświęconą bieżącym trendom i zjawiskom na krajowej i światowej scenie muzycznej. W tym samym radiu można go usłyszeć w ramach cyklu setów "Bis Friendly". Lexus jest również aktywnym dziennikarzem prasowym, zawiaduje rubryką "Klubowo" w dodatku do Życia Warszawy "Po Godzinach" oraz współpracuje z Machiną.

Wraz z Noviką, Harperem i Bartkiem Winczewskim współtworzył pierwszą część kompilacji "Friendly Beats", wydaną w marcu 2006 nakładem EMI.

Jako didżej jest rezydentem cyklu Boutique Night oraz Import! (scena Beats Friendly). Grywa w warszawskich klubach takich jak Piekarnia, Mono Bar, Melodia oraz wielu miejscach w całym kraju, m.in. Soho - Sopot, Metro - Białystok, SQ - Poznań, Dekadencja - Katowice, Vavavoom - Zakopane, Prozak - Kraków.

Razem z Beats Friendly lub w didżejsko - wokalnym duecie z Noviką, Lexus występował również na ważniejszych festiwalach takich jak: Open'er, Summer Of Music, Era Nowe Horyzonty.


Rawski

Warszawski dj i producent zainspirowany jazzem, hip hopem i miejskimi klimatami. Jego utwory znalazły się m.in. na płytach „Radio Leniwa Niedziela” (2002), „Chillout flavor” (2003) i "Polskie Leniwe - Serwuje Novika" (2005). Współpracował także z niezależną wytwórnią Cat Sun, gdzie w 2001 wydał solowy LP “23” oraz EP’kę “Ostatnie sztuki sezonu” w 2002. Obecnie pracuje nad nowym materiałem jednocześnie oddając sie dj’owaniu.
Od 2002 roku członek kolektywu Vinyl Balet. Dwa lata później wstapił w szeregi BEats Friendly. Wraz z Matmanem jest pomysłodawcą i organizatorem imprez "SAY WHAAAT?!", które najwiekszą popularnością cieszą się w białostockim Metrze. W warszawskim klubie LABO wraz z Dudkiem prowadzą środowe BLAKizBLAK.
Sety dj’skie Rawskiego to mieszanka down tempo, boogaloo, latin jazzu, hip hopu, afrobeatu i jazzy house. Jest też recenzentem muzycznym w Gazecie Studenckiej.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_