Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

10-11-2007, sobota

LUC & RAH live

Kinoteatr Rialto, Katowice
DJs:
LUC (Kanał Audutywny)
RAH (Paktofonika)
Justyna Antoniak (voc)
Olga Kwiatek (skrzypce)
Bożena Rodzeń-Jarosz (wiolonczela)
Rafał Zalech (altówka)
Adam Lepka (intrumenty dęte)
David Szczęsny (gramofony)
Bilet:
20 zł
Start: 19:00

L.U.C & RAH – Homoxymoronomatura – Koncert Przedpremierowy

Premierowy koncert będzie widowiskiem, na którym gramofony i elektronika połączone zostaną z elementami orkiestralnymi a liryka wzmocniona przekazem poruszających wizualizacji, obrazów i fotografii ukazujących ludzkość z perspektywy kosmosu jako abstrakcyjny twór – miniwirus.
Unikatowym elementem tych koncertów są planowane występy Mima z Wrocławskiego Teatru Pantomimy, którego etiudy będą odniesieniem i metaforą do liryki eluce i Raha. Aktor imitujący lalkę będzie także nawiązaniem do „2 Pokoi” (Kanał Audytywny) – pierwszego wspólnego utworu artystów, który poprzez udane połączenie liryki, muzyki i obrazu zafascynował różnorodne środowiska. W wideoklipie ludzi symbolizowały lalki – „ludzie niewolnikami umysłów, nękani niciami jego pomysłów”.
Jak zapowiada L.U.C cała ta płyta jak i przygotowany do niej występ to z jednej strony kontynuacja psychofilozoficznego wątku obranego w tamtym utworze a z drugiej strony ciąg dalszy eksperymentów scenicznych i poszukiwań w ramach obranej filozofii czterech galaktyk (muzyka, liryka, film i grafika).

„Haelucenogenoklektyzm był dla mnie drastycznym zderzeniem bujającego w obłokach marzyciela z zimnym i nieprzyjemnym jak penis denata niskim sufitem polskich realiów. Wymyśliłem sobie coś co było kompletnie nie do zrealizowania bez zaplecza teatru, warsztatu i grubych finansów. Początkowo bardzo się załamałem ponieważ nie udało mi się – plan został zrealizowany w jakiś 24%. Staram się jednak dostrzegać pozytywy i wyciągać wnioski. Poza tym mimo, iż nasze teatrowanie miało charakter banalnie amatorski udało się stworzyć formę jakiej wcześniej nikt z nas nie spotkał – tj paraspektakl będący swoistą freestylową etiudą, podczas której nigdy nie wiadomo co się wydarzy… To było także doskonałe doświadczenie i nauka – po to by dziś móc przygotować kolejny, tym razem nieco poważniejszy i bardziej przystępny projekt a przede wszystkim by lepiej radzić sobie z emocjami kiedy kolejne ogniwa nawalają a ja jestem bezsilny na ludzką niesolidność. Ostatnio zupełnie niby przypadkiem poznałem taki cytat: Wściekłość to zwykle zemsta na własnym zdrowiu za czyjeś skurwysyństwo…”Hael zmienił więc nawet w jakimś stopniu mój sposób postrzegania świata i podejście do pewnych spraw, zweryfikował ideały z rzeczywistością…
l.u.c

Lucowi i Rahimowi wokalnie towarzyszyć będzie Justyna Antoniak, aktorka Teatru Muzycznego „Capitol” oraz prawdopodobnie Maria Peszek w związku z gościnnym występem na płycie. Artyści wystąpią w akompaniamencie skrzypiec (Olga Kwiatek), wiolonczeli (Bożena Rodzeń-Jarosz), altówki (Rafał Zalech), instrumentów dętych (Adam Lepka), gramofonów (Dawid Szczęsny) oraz prawdopodobnie patetycznych kotłów, talerzy i innych akcentów orkiestralnych.


L.U.C to lider, założyciel, współproducent muzyczny, wokalista i autor tekstów Kanału Audytywnego, alternatywnego projektu nominowanego do wielu polskich nagród kulturalnych, m.in. do Ślizgerów, Brylantów Dolnośląskich czy np. do głównej nagrody Polskiej Akademii Muzycznej – Fryderyka w 2005r.
Wsparty niegdyś przez Leszka Możdżera rozwija ideę „podaj dalej” pomagając wypromować się młodszym zaczynającym artystom.
To także autor i współautor kilkunastu wideoklipów. Od pierwszego nakręconego teledysku L.U.C co roku otrzymuje nominację na festiwalu polskich videoklipów w Gdyni.
Poprzez niekonwencjonalne pomysły takie jak jeżdżenie na deskorolce pod wodą, prasowanie żelazkiem dziurawych ulic Wrocławia czy wywiady, podczas których składa szafki - L.U.C wzbudza zainteresowanie wysublimowanych mediów.
W tym roku wraz z K.A. skomponował eklektyczną muzykę m.in. do spektaklu C-Aktiv opartego na tekstach S. Witkacego (28 PPA), która połączyła najrozmaitsze style skupiając na jednej scenie tak różnorodnych artystów jak Jan i Maria Peszek, Aga Dygant, Jacek Borusiński i Doda.
Jego ostatni solowy album wydany w Kayax - Haelucenogenoklektyzm, za swą bezkompromisowość, nowatorskość, odwagę, i połączenie 4 galaktyk sztuki (muzyki, liryki, filmu i grafiki) zdobył szacunek i uznanie u dziennikarzy a co za tym idzie, doskonałe recenzje m.in. w takich gazetach jak Wyborcza, Wprost czy Przekrój. Dzięki ogromnej charyzmie i pasji udało mu się zrealizować do ostatniej płyty aż 9 videoklipów czego nie dokonał żaden polski artysta. Muzyka zaś jaką tworzy jest niedefiniowalna i ponadsezonowa. Jak sam powiada –

„gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija.” L.U.C


RAHIM to kultowa postać ambitnego, lirycznego hip-hopu, prekursor polskiego psychorapu. Karierę rozpoczął w 1995r. wraz z zespołem 3-X-Klan, z którym zadebiutował na "Księdze tajemniczej" Kalibra 44, a w 97r. wydał album "Dom pełen drzwi". W 1998r. połączył swe siły z Magikiem (ex. K44) oraz Fokusem (ex. Kwadrat Skład) i po 2 latach światło dzienne ujrzał ich album "Kinematografia" sygnowany nazwą Paktofonika. Projekt odniósł ogromny sukces i uzyskał status ponadczasowego podbijając polski rynek muzyczny. Następnie Rah podjął się wyprodukowania ostatniej płyty Peefki o tytule "Archiwum Kinematografii", co czynił równolegle z tworzeniem swego producenckiego albumu pod nazwa "Experyment: PSYHO". Obie płyty trafiły na rynek w 2002r. Po tragicznej śmierci Magika, Rahim wraz z Fokusem z szacunku do kolegi zamknęli Paktofonikę, pamiętnym pożegnalnym koncertem w katowickim spodku. W 2005r. założyli projekt Pokahontaz, który istnieje do dziś. Od dwóch lat Rahim tak jak L.U.C realizuje ideę „podaj dalej” wspierając młodych śląskich artystów poprzez MAX FLO studio.
Rah wraz z Paktofoniką, zdobył m.in. w 2002r, Złotą Płytę za album „Kinematografia”, główną nagrodę Polskiej Akademii Muzycznej - Fryderyka za najlepszy album hip-hopowy, 2001r., Asa Empiku za wysoką sprzedaż oraz Magazynek i nominacje do Paszportu Polityki.

L.U.C i Rahim po wspólnej trasie koncertowej Kanału Audytywnego i Pokahontaz nagrali razem utwór pt. „2 pokoje”, którym zafascynowali różnorodne środowiska, stając się jednocześnie pionierami polskiego trip-hopu. Okazało się wtedy, że oboje doskonale odnajdują się w tej formie i potrafią w bardzo specyficzny sposób postrzegać i opisywać rzeczywistość. Utwór ten załączamy państwu na płycie.
(Na samym portalu hip-hop.pl udokumentowane zostało ok. 50 tys. ściągnięć teledysku do utworu „2 pokoje” )
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_