Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

02-12-2007, niedziela

Pink Freud

Jazz Club Hipnoza, Katowice
DJs:
Pink Freud w składzie:
Wojtek Mazolewski –bas
Tomek Ziętek – trąbka
Kuba Staruszkiewicz – perkusja
Tomek Duda – saksofon
Marcin Masecki - fortepian
Bilet:
25 zł
Start: 20:00

Pink Freud to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Mazolewski (b), Ziętek (tr.) i Staruszkiewicz (dr) tworzą energetyczną, spontaniczną muzykę improwizowaną, bogatą formalnie, wielostrukturową, ewolucyjną, intrygującą brzmieniowo.

Bogate formalnie kompozycje, nowoczesne elektroniczne brzmienia, nie odbierają jednocześnie muzykom miejsca na indywidualizm i szalone, odważne improwizacje.

Muzyka ta łączy w sobie ducha muzyki lat 60. i 70. z nowoczesnością, eksplozją nowej wrażliwości z lekturą starych płyt.

Preparowanie instrumentów, wykorzystanie elektronicznego asortymentu, konstruowanie bogatych narracji, stały się jednymi z cech wyróżniających muzykę formacji, a poczucie humoru i dystans do generowanych przez siebie dźwięków stały się składową rozpoznawalnego stylu Pink Freud.

Zespół zasłynął także ze wspaniałych interpretacji tradycyjnych fraz - "Come As You Are" Nirvany i "My Man's Gone Now" G. Gershwina.

Zespół wydał już cztery płyty: "Zawijasy" (2000, Cpt. Sparky), "Live in Jazzgot", "Sorry Music Polska" (2003, Zen Posse) oraz "Jazz fajny jest" (premiera 15 lutego 2005 r., Rockers Publishing). Zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą ( m.in. na Ukrainie, Słowacji, w Niemczech, Francji, Portugalii, Czechach). W listopadzie 2004 zespół dał koncert w Studiu im. A. Osieckiej dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Na 13 Yach Festiwalu Pink Freud nagrodzono Yachem w kategorii Inna Energia za teledysk do utworu pt; "Come As You Are" (reż. Maciej Szpica).

Przedostatni album, "Sorry Music Polska", zyskał uznanie bardzo szerokiej rzeszy fanów i przy okazji krytyków.

Po dziewięciu miesiącach od wydania tego albumu przez Universal Music Polska, ukazuje sie na rynku najnowsze wydawnictwo zespołu Pink Freud pt. "Alchemia" (Alchemia/Universal). To piąta płyta trójmiejskiego zespołu, który w 2008 roku będzie świętował dekadę swojego istnienia. Skład wzbogacony o saksofonistę Tomka Dudę i pianistę Marcina Maseckiego, rozszerzył obszar muzycznego poszukiwania i postawił jeszcze większy nacisk na energię i spontaniczność.
Album został zarejestrowany 23 - 25 października podczas występów grupy w Krakowskiej Alchemii. Poza rozszerzeniem składu należy wspomnieć, że istotnym elementem tego projektu jest Hammond B3, który przypadkowo "spotkany" w podkrakowskiej wsi stal sie pretekstem do zrealizowania tego nagrania.


W podsumowaniach roku 2003 oraz 2004 zespół znalazł się w czołówce najlepszych polskich zespołów. Internetowe serwisy Diapazon, Serpent (wcześniej Terra), Independent oraz miesięczniki Jazz Forum, Gitara i Bas, Aktivist oraz Gazeta Wyborcza uznały Pink Freud oraz album "Sorry Music Polska" za jedno z najciekawszych wydarzeń ostatnich lat.

More info:
www.pinkfreud.art.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_