Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

09-02-2008, sobota

min2max [Kamius&Ouse B-day]

Quasar, Gliwice
DJs:
Rebus (Skylrak/Oiom Łódź)
Chrono Bross w składzie: Olivia Ungaro i Kinzo Chrome (Oto Studio/Kraków)
Kayenne (TSYKadelicious/Oto Studio/inq.pl)
Eco (Quickfinder/Kraków)
Kamius (MOKC.Booking/Gliwice)
Ouse (MOCK.Booking/Mysłowice)
Bilet:
8 zł
Start: 22:00

Rebus

Debiutował w 1992 roku, kiedy to dopiero tworzyły się zarysy kultury klubowej w Polsce, zdominowanej dotąd przez kicz Manieczek i disco polo. Ekscentryczny styl serwowanych przez niego setów przeznaczony jest dla znudzonej pop shitem publiki poszukującej brzmień niekonwencjonalnych.

Był jednym z pierwszych w Polsce, którzy zaryzykowali granie imprez techno, zresztą dosyć niekonwencjonalnie, bo z kaset magnetofonowych. Od lat wyznacza pewien rozpoznawalny trend i modę na techno brzmienia, które w industrialnej Łodzi przeżywały swój złoty okres za sprawą legendarnego już klubu New Alcatraz. Kontynuacją tych tradycji były coroczne Parady Wolności, na których Rebus był stałym rezydentem i nieodłącznym członkiem didziej składu ze swoimi charakterystycznymi kawałkami spod znaku niemieckiego techno, gromadząc przed sceną wiernych fanów? Stawał się twórcą coraz bardziej wszechstronnym, występy lajf dla ograniczonej ilościowo publiczności zamienił na radiowe fale przeprowadzając skomasowany atak na młodzieżowe gusta! Przez 5 lat jego sety elektryzowały eter stacji Manhattan, w którym co piątek prowadził nocne audycje, cieszące się olbrzymia popularnością słuchaczy spragnionych oryginalnych brzmień.

Obecny od 13 lat na scenie klubowej zalicza się do czołówki polskiej didżejki, co potwierdzają rankingi i zestawienia poczytnych klubowych periodyków. Ta fala popularności i utrzymywanie się na topie to efekt jego ciągłych poszukiwań najbardziej wyrafinowanych muzycznych klimatów. Rebus, nie tylko "gra", ale i bywa na prestiżowych imprezach w kraju i zagranicą (urodziny Gigolo Rec. w Berlinie), doświadcza tam najnowszych trendów w muzyce klubowej, a dokonując ich transgresji na rodzime parkiety nadaje swoim występom absolutnie zachodni standard. W doborze kawałków kieruje się swoim doskonałym gustem i niezawodną intuicją. Styl muzyczny, w jakim porusza się dj Rebus to nie tylko gwarancja szalonej nocnej zabawy, ale pewien ogólny trend post-punkowej konwencji przeniesionej na dance flor za pomocą wibrujących elektro bitów. Dzisiejsza moda na elektro saundy w muzyce pop, wzmogła tylko apetyt na sety Rebusa, który od lat wierny takiej stylistyce jest w niej totalnie autentyczny i niebanalny! Jako właściciel najlepiej prosperującego sklepu płytowego w Polsce Skylark Rec. (w którym zaopatrują się niemalże wszystkie znane "gwiazdy" kultury klubowej kto? to już niestety tajemnica zawodowa) ma nieograniczony dostęp do nowości płytowych i promówek. To olbrzymi atut jego zgrabnie zmiksowanych lajf aktów, właściwie niemożliwych do podrobienia, wyprzedzających klubowe mody o całe miesiące.

Rebus, to nie tylko lider ekipy Skylark, właściciel sklepu z płytami, organizator imprez i koncertów, czy animator łódzkiej sceny elektro... Całokształtu jego wszechstronnej działalności dopełnia wieloletnia współpraca z artystami różnych inklinacji i proweniencji (graficy, dziennikarze, muzycy) od lat stojącymi w kontrze do komercyjnego zepsucia i jałowości polskich twórców. Dj Rebus to rozpoznawalna marka, której renomę podnosi nie tylko doskonały poziom granych przez niego imprez, ale i szerokie grono młodych naśladowców spośród początkujących elektro maniaków. Mimo komercyjnego sukcesu nadal pozostaje stuprocentowo wierny swoim punkowym inklinacjom i undergroundowej aurze Łodzi, w której kształtował się jego specyficzny wizerunek i oryginalny styl. Uprawia swoistą filantropię organizując od 200? z pomocą przyjaciół kultowe już cykliczne imprezy HOSPITAL UNIT (przeznaczone tylko dla ścisłego grona wtajemniczonych znajomych!). Jest artystą niezwykle zapracowanym. Był gościem każdego znanego klubu w Polsce, w wakacje grał imprezy na Ukrainie, nie zabrakło go również na żadnej ważnej nadbałtyckiej letniej balandze. Największym przedsięwzięciem i osiągnięciem 2004 roku było z pewnością dla Rebusa zagranie imprezy ze swoistą ikoną elektro-stylu Dawidem Carettą z Gigolo Records.


Chrono Bross

Kolektyw Chrono Bross powstał pod koniec 2002 roku, jednak zainteresowanie nowoczesną elektroniką przez jego członków trwa całe życie. Obecnie w skład grupy wchodzą 3 osoby: rodzeństwo Olivia Ungaro i Kinzo Chrome oraz ich wieloletni przyjaciel Def Paul.

Znudzeni tym, co działo się na lokalnej krakowskiej scenie postanowili przyspieszyć nowoczesną muzykęe, a ściśle mowiąc electro clash, italo electro, dirty disco.
W tym czasie zagrali w wielu klubach, a w 2004 roku ruszyły ich dwa autorskie cykle zwane Electro Futuro oraz Robot Anarchy, na których pojawiła się polska czołówka elektro,minimal - min. J.Sienkiewicz, Rebus, Motyl, Paryss, No.107, Martinez, Maximilian Skiba.

Sety budowane przez członków kolektywu zawsze zaskakują świeżością, oryginalnością, co nie pozostaje bez echa w klubie wprowadzając atmosferę ogólnej euforii i dobrej zabawy. Grając nie zamykają się na jeden styl, łączą jednocześnie clash, retro italo, dirty disco i coraz częściej również deep minimal.
Jak sami mówią uwielbiają grać dla ludzi i w miejscach gdzie najważniejsza jest dobra muzyka, gdzie ludzie otwarci są na nowe brzmienia i często, zaskakujące i niekonwencjonalne rozwiązania.
"Muzyka, która nas porusza to skrzyżowanie kwaśnej awangardy z zimnymi
dźwiękami industrialnej rzeczywistości, wymieszanej z kiczem i disco lat
osiemdziesiątych."
(Kinzo)

Do najbardziej cenionych wytwórni zaliczają m.in.; LASER GUN, CREME, CLONE, MENTAL GROOVE, GHOSTLY INT., CROSSTOWN REBELS, BOXER, GET PHYSICAL, BPITCH, KOMPAKT, KITSUNE, ESKIMO, GIGOLO, GOMMA, VIEWLEXX.
Ulubieni artyści: Alden Tyrell, If, Dexter, Ellen Allien, Dj Naughty, Dj T, Tiefschwarz, Mandy, Bangkok Impact, Savas Pascalidis...


Kayenne

Jej wieloletnia fascynacja muzyką deep sprawiła, że gdy wreszcie stanęła za gramofonami śmiało zaczęła łączyć wszystko, co z nią związane. W jej setach można usłyszeć cały przekrój - od minimal house'u, przez tech house, aż do śmiałych posunięć niemieckiego electro. Wszystko to poparte ogromną systematycznością w kreowaniu indywidualnego stylu i dużą dawką energii sprawia, że jej twórczość cieszy się coraz większym uznaniem. Jej debiut miał miejsce w czerwcu 2006 roku w INQbatorze. Od tamtej pory realizuje się również jako współorganizator imprez team'owych o nazwie TSYKadelicious oraz Body Koktail.


Eco

Jego przygoda z muzyka elektroniczna rozpoczęła się w 1999 roku. Wtedy to po raz pierwszy zawitał w legendarnym klubie Kanty. Zamiłowanie do muzyki elektronicznej szybko przerodziło się w pasje. Jednakże do kupna swojego pierwszego czarnego krążka było jeszcze daleko. Na początku chciał pogłębić swoją wiedzę na temat techno- oswoić z różnorakimi dźwiękami, jakie niesie ze sobą owa muzyka. Począwszy od diabelskich dźwięków, jakie proponuje schranz poprze energetyczne uk i pumping techno skończywszy na electro clashu i electro house przeplatanych funkującym techno.
Te ostanie stały się jego inspiracja, to było to.
W 2004 kupuje swój pierwszy krążek. Dzięki pomocy znajomym, rusza z realizacją swoich marzeń. Pod okiem lalali i Leona stawia swoje pierwsze kroki. Wszystko zaczyna nabierać zawrotnego tempa. Sylwester 2004/2005 jest dla niego przełomowym, po raz pierwszy prezentuje swoje umiejętności. Z czasem nabiera pewności siebie, postanawia na własną rękę organizować cykliczne imprezy. Poda na studencki "Zaścianek", tam rozkręca imprezy z cyklu "Seven". Trzeba też dodać, że po dzień dzisiejszy organizuje zamknięte imprezy dla znajomych w akademiku, a pula chętnych z miesiąca na miesiąc diametralnie wzrasta. Następnie na jego drodze pojawia się utalentowana Miss Acrae, która dodała mu ducha walki. Postanawiają wspólnie zająć się organizacją imprez. Na pierwsze efekty nie trzeba było czekać długo. W maju 2005 roku w Klubie Ręce i Nogi wraz z Heinekenem organizują imprezę z cyklu "Greenzone". Zapraszają do wspólnej zabawy za deckami takie sławy jak: Laura Level i Rodent z czeskiej agencji Strobe. W listopadzie rusza ich kolejna imprez z cyklu "Suck my party", tym razem za deckami staje Lucasach (Strobe/Czechy). Efekty są powalające dostaje propozycje organizowania cyklicznych imprez od Klubu Ręce i Nogi.
Trzeba dodać, że oprócz organizacji własnych imprez grywał w takich klubach jak: Roentgen z takimi postaciami jak Sirius, Waetek (Skylark rec.) tudzież w Midgardzie z Sugar Fly. Można było go usłyszeć także w mniejszych klubach takich jak Nietoperz czy Aquarium w Olkuszu oraz na undergroundowej imprezie organizowanej w Tarnowie wewnątrz starego młyna. W najbliższym czasie planuje wraz ze swoja dziewczyną założenie własnej agencji bookingowej, do której chce zaprosić ludzi kreatywnych z różnych regionów Polski. Równocześnie będzie kontynuował organizowanie cyklicznych imprezy pod tytułem "Electronic Pleasure" w Krakowie.

Do tej pory miał przyjemność zagrać z:
Dr. Gonzo (Luxemburg), Coma(Czechy), Lucasch(Strobe/Czechy), Toky(Słowacja), Jordy (Czechy), Laura Level & Rodent (Strobe/Czechy), Angelo Mike(sentence),Psota (Lezbend), Miss Acrae (city beats), Ezoterka, Pi(turbulence crew), Waetek (Skylark rec.), Sirius (RTG resident) i inni...

Grał w takich miejscach:
Czechy - Brezolupy - "Bayday 2006"
Kraków - "Ręce i Nogi", "Roentgen", "Midgard", "ZOOM", "Rdza"
Tarnów - "Pretekst"
Olkusz - "Nietoperz", "Aqwarium".


MOCK.Booking

[{(MOCK.booking)}]
Świeży ambitny i bezkompromisowy projekt dwóch wychowanków śląskiej sceny klubowej, powstały z myślą o muzyce z najwyższej półki, który stara się łączyć wiele jej gatunków, krążąc w ośmiobitowym świecie głównie po orbitach minimal'u, tech-house'u i click'u.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_