Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

20-01-2008, niedziela

Donna Regina - koncert

Jazz Club Fantom, Bytom
DJs:
Donna Regina w składzie:
Regina Janssen - vocal, teksty
Günther Janssen - teksty, gitary
Steffen Irlinger - dźwięki elektroniczne, sample

Support: So Quiet
Bilet:
20 zł
Start: 20:00

Donna Regina zaistniała na niemieckiej scenie avant-popowej z początkiem lat dziewięćdziesiątych. Muzyka zespołu to ciekawe połączenie ciepłych analogowych kompozycji łączących w sobie akcenty eterycznego indie -rocka. Debiutancki album grupy "Lazing Away" ukazał się w roku 1992 wzbudzając szczególne zainteresowanie w Japonii, gdzie jeden z utworów został wykorzystany w reklamie Nissana a każda kolejna płyta grupy znajdowała się na playlistach większości komercyjnych stacji radiowych.

W latach 1993 - 1998 zespół wydaje nastepujące albumy; - "Almaty" -(1993), singiel - "Dream Pop" -(1994), "Her Beautiful Heart "-(1995), "Jungle"-(1996), "Fallow The Sea" - (1997) , "Planet Me" - (1998) . O grupie zrobiło się głośno dopiero w roku 1999 kiedy to nakładem kolońskiej oficyny Karaoke-Kalk ukazał się singiel "Pool" będący zapowiedzią albumu" A Quiet Week In The House "(1999 ).[ w roku 2000 ukazuje się tez Epka z piosenką "Star Ferry" pochodząca z tejże płyty]. Zespół stał się popularny i zyskał duże uznanie nie tylko w Niemczech ale i w Europie. Do zafascynowania ich muzyką przyznają się m.in. Andy Thoma i Jan Werner a.k.a MOUSE ON MARS oraz Wolfgang Flür (ex-Kraftwerk).

Album " A Quiet Week In The House" w polskiej prasie to:
bardzo piękna, czarująca, melancholijna i trochę bajkowa muzyka ujęta w avantpopowe ramy oraz natchniona uleczającym, budującym kobiecym ciepłem i dziewczęcym głosem Reginy Janssen, przypominającym nieco Laetitię Sadier ze Stereolab. Gdy Donna śpiewa, że "każdy jest wielką błyszczącą gwiazdą", to ja jej wierzę. Bo w jej przytulnym domku jest naprawdę magicznie i pełno w nim miłości. [Marcin Hubert, Machina]

Dużą uwagą cieszy się również następny krążek grupy "Northern Classic" wydany w 2002 r. [uważany za jeden z najlepszych albumów w historii zespołu]. Promując "Northern Classic" grupa wybrała się na kilka koncertów do naszego kraju.

We wrześniu 2003 r. label Karaoke Kalk wydaje następny album zespołu zatytułowany "Late", jest to kolejna porcja ciepłych analogowych brzmień. Zespół odwiedza Polskę w maju. W marcu 2004 roku nakładem polskiego wydawnictwa Gusstaff Rec. ukazuje się longplay "The Early Years". Jest to znakomita kompilacja najlepszych nagrań grupy zawierająca materiał z pierwszych pięciu albumów. Krążek składa się z 15 utworów, każdy opatrzony komentarzem Donny i Günthera oraz ogólnym komentarzem do płyty członka zespołu Steffena Irlingera. Z okazji wydania przez Gusstaff Rec. płyty "The Early Years" grupa ponownie gości w Polsce.
W 2005 roku ukazuje się album Slow Killer, który również był okazją do trasy koncertowej w naszym kraju.

Wydany w listopadzie 2007 "More" to dziesiąty już album pochodzącej z Kolonii grupy Donna Regina. Małżeństwo Jenssenów wraz ze Steffenem Irlingerem po raz kolejny pokazują, ze swej własnej, rozpoznawalnej stylistyce można "więcej". I można inaczej, choć wciąż od pierwszych taktów rozpoznajemy zespół, nawet zanim jeszcze rozlegnie się zmysłowy i ciepły głos Reginy.
Ciemne, głębokie, niemal dubowe basy (wielu muzyków ze zdziwieniem pyta Gunthera, jak je tworzy), elektronika, gitara oraz wiele innych akustycznych instrumentów tworzą wraz z łagodnym, kojącym śpiewem muzykę, która odrywa nas od pędzącej rzeczywistości, wprowadza w baśniowy świat zwykłych rzeczy i spraw, o których śpiewa Regina.
Trudno powiedzieć, czy fakt, że wszystkie ostatnie płyty Donny Reginy ukazywały się jesienią, to tylko przypadek, czy zamierzona (zresztą za każdym razem udana) próba ogrzania jesiennych wieczorów i zimowych nocy.
Zespół, doskonale znany już w Polsce, przedstawi album "More" tradycyjnie także na żywo (która to już trasa w naszym kraju?) w styczniu 2008 roku.

More info:
www.donnaregina.net
www.gusstaff.com


So Quiet

Na naszym polskim rynku muzycznym niewielu jest twórców łączących odważnie klasyczny akustyczny songwriting z eksperymentami elektronicznymi. A na palcach jednej ręki można by zliczyć tych naprawdę interesujących i oryginalnych. Jednym z najciekawszych wyjątków jest So Quiet.

So Quiet to muzyczny projekt młodego polskiego architekta i grafika Tomasza Bienia, współtworzącego również zespół At Home.
Jako So Quiet koncertował on przed polskimi grupami Pustki, Old Time Radio, czy kanadyjskim Ragni. Pojawił się w roli gościa na drugiej płycie Old Time Radio.
W listopadzie 2006 roku założył Home.Pop.Rec, mały, niezależny, lo-fi label, drugim wydawnictwem była płyta At Home. W pierwszych dniach 2007 roku w hiszpańskim Error Lo-Fi Redordings ukazał się debiutancki album So Quiet. Pierwsze dokonania to wynik fascynacji brzmieniem Rhodes Piano i Wurlitzera.

Materiał "Summer And Winter" zawiera więcej brzmień akustycznych, otulonych jednak minimalistyczną elektroniką, trzaskami, szumami... Jak sama nazwa już mówi, jest cicho, spokojnie i lirycznie, jest to muzyka, która trafia w otwarte serca i tylko szkoda, że płyta nie trwa 80 minut... ale zawsze można włączyć funkcję "repeat"...

Utwory do pobrania:
soquiet_september2.mp3
soquiet_drawing.mp3

More info:
www.homepoprec.pl
www.myspace.com/athomesoquiet
www.myspace.com/soquietsoquiet
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_