Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

16-02-2008, sobota

Atmosphere - Nookie

Elektro, Katowice
DJs:
Nookie (phuzion. UK)
Lenzman (phuzion. NL)
Qumulus (keynote, phuzion. UK)
Ros (sabbia, addiction. PL)
MC Lady Free (phuzion. UK) voc
Wiosna (addiction. PL) voc
Bilet:
20 zł
Start: 21:00

Atmosphere to nowa w naszym kraju seria imprez reprezentowana przez agencję Strictly Digital, wytwórnie Phuzion Records oraz Addiction Records. Cykl ten zapoczątkował znany DJ I producent Gavin Cheung, znany pod pseudonimem Nookie. Strictly Digital zasłynęła jako nowatorski sklep muzyczny on-line ,a także jako agencja wspierająca artystów i publiczność, która preferuje niszową ,a jednocześnie rozpoznawalną muzykę z gatunku Drum & Bass. Artyści współpracujący z tą agencją, są rozpoznawani poprzez charakterystyczną stylistykę. Powszechnie określa się ją jako “wpływy jazzowe”, “bardziej melodyjny d’n’b” czy tzw. “soulful Drum & Bass”,a najogólniej tłumacząc, głeboki muzycznie Drum & Bass inspirowany muzyką charakterystyczną dla wytwórni “Good Looking”.

Głownym założeniem imprez z cyklu Atmosphere jest przybliżanie szerokiej publiczności artystów z calego świata i ich muzyki ,która na codzień prezentowana jest na stronie internetowej Strictly Digital. Dzięki takiej taktyce, artyści docierają nie tylko do “typowych klubowiczów”, ale także to tych odrobine starszych fanów muzyki.

Filozofią Atmosphere stało się założenie, że to co ważne to “ wysoka pod każdym względem jakości muzyka, przekazywana w przyjazny i łatwo dostępny sposób”. Jest to nieodłączna część polityki tego cyklu imprez, które tworzą okazje do grania muzyki “na żywo”,tak dla najlepszych jak i tych dobrze zapowiadających się artystów, w klubach na całym świecie.


Nookie

Jest bez wątpienia jedną z jaśniejszych i wiodących gwiazd na scenie d’n’b. Nookie, aka Cloud Nine / Second Vision / New Balance (wspólnie z Blame’em), to londyński Dj i producent oraz remixer – Gavin Cheung.

Będąc jeszcze w szkole (a pracując już w pirackim radiu serwującym electro, hip hop i jazz funk) zaczął dorywczo pracować dla Soho's Red Records (późniejszym Unity Records). Poznał tam wielu ważnych ludzi ‘z branży’ oraz zyskał uznanie jako dj.

Po wyprodukowaniu kilku miksów dla swojej hip hopowej grupy Illegal Pressure, zaczął studiować technologię komputerową. ‘Zawsze byłem umysłem ścisłym. Czas spędzony w collegu pomógł mi bardziej zrozumieć, co z kolei bardzo pomogło mi w produkowaniu muzyki’. Kilka następnych lat spędził na budowaniu i rozkręcaniu swojego własnego studia muzycznego. Będąc pod wpływem wielu gatunków muzycznych mówi:

‘Uwielbiam dobrą muzykę, bez znaczenia czy jest to hip hop, soul czy house. W muzyce chodzi o uczucia i staram się odzwierciedlać to w mojej twórczości. Według mnie są tylko dwa rodzaje muzyki, dobra i zła.’

Na swoim koncie ma ‘Give a liitle love’, jeden z pierwszych undergroundowych ‘hymnów’, wydany ponownie w 1993 na Reinforced Records.
Dużą popularność zyskał po wydaniu ‘The sound of music’ (The return of Nookie EP/ Reinforced records). W kawałku ‘Snow’/’Jazzmin’ (Moving Shadow) jako jeden z pierwszych wykorzystał brzmienie żywego jazz double bass.
We wczesnych latach 90-tych wspólnie ze swoim kolegą Pedro prowadził własny label - Daddy Armshouse Records.

W 1995 Nookie wydał swój debiutancki LP na Reinforced Rec. – ‘The sound of Music’. Był to jego wielki sukces, po którym Nookie zyskał status gwiazdy światowego formatu.
Podróżował po świecie, stykał się z wieloma kulturami i obserwował jak jego muzyka jest przez nie odbierana. Kraje, które odwiedził to m.in.: Niemcy, Włochy, Japonia, Ameryka, Polska, Jugosławia, Estonia, Hiszpania i wiele innych.

Pracował z wieloma artystami, przy swoim drugim albumie w 1998 roku współpracował ze swoim idolem Larry’m Heard aka Mr Fingers. Wydany został przez Sony Records w Japonii.

Rok później wydał swój trzeci album, również przez Sony Records (Japonia), pod pseudonimem Cloud Nine. Trasa promocyjna odbyła się w tym samym roku w Japonii, towarzyszył mu MC Five Alive, Ray Keith oraz Beverley, która użyczyła wokalu do dwóch głównych kawałków na tym albumie: ‘Distant Affair’ i ‘Living in a Ghetto’, zremiksowanego później przez Peshay’a.

Jego status remiksera wzrastał. Na swoim koncie ma interpretację klasyka ‘Inner city life’ Goldie’go oraz remiksy utworów takich artystów jak: Ranks, Flourgon & Ninjaman, Doc Scott, Omni Trio, Adam F, Ganja Crew, czy ostatnio ‘Energetic Poetry’ MC Conrad’a i ‘What’s Up Partner?’ The Pedge’a (Dread Recordings). Dje, którzy udzielili mu wsparcia przez te wszystkie lata to m.in. Fabio, Grooverider, LTJ Bukem i Ray Keith (artysta, z którym Nookie współpracował przez ponad 10 lat, Nookie pomógł mu przy takich klasykach jak ‘Terrorist’ Renegade i wielu innych projektach Ray’a)

Nookie wydał kilka utworów pod szyldem Good Looking, m.in. jako New Balance ‘Reflections’ czy Second Vision ‘The Italian Job’. Do innych należą Epki: First Light, Oceanic i Free The Funk oraz ‘In@thedeepend’, debiutancki album Nookiego, czwarty w jego dorobku... Na Epce znalazł się ‘Continental Drift’ należący do ulubionych kawałków LTJ Bukam’a.

Inne utwory na ‘In@thedeepend’ to: ‘Innerspace’, ‘Dimensions of Sound’ i ‘Natural Experience’ zremiksowany przez innego rekruta Good Looking – Mokoto.

Po tych wszystkich spektakularnych sukcesach, Nookie nie spoczął jednak na laurach. Zawsze szuka okazji do poszerzenia swoich muzycznych horyzontów. Jego kolejny album „Beyond Blue” zawiera więcej house’owych i down beat’owych dźwięków oraz sporą dawkę wysokiej jakości dnb.

‘Cenię artystów, którzy eksperymentują z różnymi dźwiękami, nie starają się zarobić paru dolarów małym nakładem pracy. Dlatego też zacząłem robić muzykę, aby poprzez dźwięk przekazać innym ludziom to, co się dzieje w mojej głowie.’


Lady Free

Anita Emor, znana również jako Lady Free, to wokalistka o unikatowym stylu, który daje jej bezkonkurencyjne miejsce w czołówce artystek na większości najbardziej znaczących imprez.
Urodzona w Australii, a posiadająca indonezyjskie korzenie artystka za swoje pierwsze zetkniecie z muzyka uważa czas, kiedy była jeszcze w łonie uczestniczącej w naukach tańca indonezyjskiego matki.
Swoją przygodę z d’n’b rozpoczęła w 2000 roku, kiedy wystąpiła z DJ Merlyn’em i jej pierwszym drumowym kru Future Thinkin w Londynie.
W niedługim czasie rozstała się z Future Thinkin i rozpoczęła występować na weekendowych imprezach w Liquid Bar’ze w Shoreditch ( Londyn) razem z DJ Merlyn’em. To właśnie tam spotkała DJ Ron’a, który zaproponował jej dołączenie się do wytwórni DNA. Jej kreatywne działanie w Dna sprawilo, że jej wokale ukazaly się na pierwszym tracku wytwórni "Touch the Sky." DJ Ron’a
Później nadeszły kolejne etapy i sukcesy. Zasłynęła ze swojego charakterystycznego stylu śpiewania i wszechstronności, eksperymentując w różnych stylach jak Hip Hop, Breaks, House i Soul.
Jej sława szybko rozniosła się po całym Londynie również poprzez jej udział w kawałkach Druw of the Soulhouse crew "To the Light" i "Statik".
Po okresie eksperymentowania z różnymi gatunkami muzyki Lady Free w 2003 roku powróciła do korzeni – do drum’n’bass’u .Ten etap rozpoczęła od współpracy z DJ Quantize’m i imprezy DJ play-off w klubie Pool Bar we wschodnim Londynie, po czym zostali zaproszeni do „robienia” swojej własnej imprezy Drum Club, która odbywała się regularnie przez 18 miesięcy w klubie Pool Bar i przeistoczyła się w wiele drum’owych eventów.
Lady free współpracuje i współpracowała z wieloma artystami takimi jak DJ Ron, Mike E (Touchin Down), Guvna i Lase (Origin FM), Greg Packer i TKO oraz na międzynarodowych imprezach w Holandii, Berlinie oraz we Włoszech gdzie nieustannie zarażała publikę swoim stylem i niebywałą energią głosu.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_