Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

09-03-2008, niedziela

Brad Mehldau Trio

Jazz Club Hipnoza, Katowice
DJs:
Brad Mehldau Trio w składzie:
Brad Mehldau - fortepian
Larry Grenadier - kontrabas
Jeff Ballard – perkusja
Bilet:
90 zł
Start: 20:00

Bilety do nabycia w:
JazzClub Hipnoza
www.ticketportal.pl

Ilość miejsc ściśle ograniczona !!!!


KONKURS! - wyniki

1 podwójne zaproszenie zdobyła Elżbieta Dobrzańska.
Serdecznie gratulujemy!Brad Mehldau cieszy się opinią muzycznego geniusza i najwybitniejszego improwizującego pianisty naszych czasów. Stały partner Pata Metheny (dwie ostatnie płyty tych artystów to ich wspólne projekty - duo i kwartet) i całej elity światowego jazzu (m.in. Wayne Shorter, Charlie Haden, John Scofield). Mimo młodego wieku (rocznik 1970) to artysta w pełni ukształtowany, dysponujący własnym, niepowtarzalnym brzmieniem. Ma na koncie kilkanaście płyt autorskich - solowych, w duetach i triach - oraz udział w niezliczonych sesjach nagraniowych innych artystów.

Ma zaledwie 38 lat i za sobą współpracę z geniuszami jazzu - Wayne'em Shorterem, Charliem Hadenem, Johnem Scofieldem czy Charlesem Lloydem. Na rynku ,muzycznym znajdziemy nie tylko albumy nagrane w duecie z gitarzysta Patem Metheny ale także m.in. album klasycznych pieśni skomponowanych specjalnie dla operowej diwy Renée Fleming. Jego muzyka brzmiała w hollywoodzkich filmach (w "Kosmicznych kowbojach" i "Północy w ogrodzie dobra i zła" Clinta Eastwooda, "Niewiernej" Adriana Lyne'a, "Oczach szeroko zamkniętych" Stanleya Kubricka, "The Million Dollar Hotel" Wima Wendersa i "Domu nad jeziorem" Alejandro Agrestiego), skomponował też ścieżkę dźwiękową do francuskiego filmu "Ma femme est une actrice".

Pochodzi z Jacksonville na Florydzie. Dorastał w West Hartford w stanie Connecticut, a klasyczne wykształcenie muzyczne zdobył w Nowym Jorku. Jak wspomina, jazzem zainteresował się w wieku 12 lat - dzięki koledze, który pożyczył mu koncertowe nagranie Johna Coltrane'a.

Na szersze wody wypłynął, grając w kwartecie saksofonisty Joshuy Redmana. Dziś ma na koncie kilkanaście płyt autorskich - solowych, w duetach i triach - oraz udział w niezliczonych sesjach nagraniowych innych artystów. Koncertuje w najbardziej prestiżowych klubach i salach całego świata, komponuje, aranżuje, pisze erudycyjne artykuły do branżowych magazynów, a w książeczkach dołączanych do swoich płyt zamieszcza eseje dotyczące sztuki, historii, poezji.

Na swoich płytach i podczas koncertów wykonuje własne kompozycje, amerykańskie standardy i covery rockowych przebojów. Uwielbia romantyków, szczególnie Beethovena, Schuberta i Schumanna. Uwielbia Radiohead i The Beatles oraz przedwcześnie zmarłego w latach 70. brytyjskiego piosenkarza Nicka Drake'a. Z powodu melancholijnego i intelektualnego charakteru jego muzyki krytycy kiedyś porównywali go do legendarnego pianisty Billa Evansa. Dziś unikają pochopnych skojarzeń. Najczęściej zwracają uwagę na niezrównaną wirtuozerię, wyważenie między emocjami i intelektem, nowatorskie podejście do harmonii.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_