Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

31-05-2008, sobota

Mystery Of Moog - Bangkok Impact

Electric Cafe, Jaworzno
DJs:
Bangkok Impact /live act/ Finland
Chine /live act/ vs. JD Video
Olivia Ungaro + Kinzo Chrome [Chrono Bross]
Bilet:
15 / 20 zł
Start: 21:00

BANGKOK IMPACT

Niezmiernie utalentowany producent z północnej Finlandii Sami Liuski, student Mediów Elektronicznych na Uniwersytecie w Lapland. Jako brzdąc odnalazł przyjemność słuchania muzyki prosto z radia. Jego zainteresowania muzyczne oscylowały pomiędzy produkcjami Quincy Jones‘‘a z przełomu lat 70. i 80., fascynacją brzmieniem syntezatora firmy Moog, twórczością Giorgio Moroder, Patrick Cowley, Kraftwerk, Yellow Magic Orchestra oraz Legowelt i I-F.
W wieku 12 lat Sami rozpoczął swoje doświadczenia z muzyką na swoim komputerze klasy Amiga 500, przy wsparciu czterokanałowego trackera oraz zsamplowanych instrumentów. Sami Liuski to Lolita Strap, 8 Bit Rockers, (razem z Kassen) Bangkok Impact oraz połowa Putsch'79. To postać o wielu twarzach neo-disco i to właśnie jego kawałki były inspiracją dla stworzenia międzynarodowego kolektywu Creme Organization. Po pomyślnie wydanym albumie "Traveller", który stał się wizytówką Creme, Sami nagrywa także dla Viewlexx, Clone oraz dla legendarnej haskiej wytwórni technicznych brzmień, Bunkier Records.

Bangkok Impact to wyjątkowa postać współczesnej sceny electro, ma na swoim koncie wiele udanych projektów i masę zrealizowanego materiału. Kto zna wytwórnie takie jak: Bunker, Creme Organization, Vynalogica, Viewlexx czy Stilleben, ten może być pewien udanej imprezy, wszyscy inni, do rana zmienią spojrzenie na muzykę... Sami Liuski jest bardzo płodnym artystą, niezamykającym się na jeden gatunek. Nieobce mu są mocne strony electro, jak i taneczne rytmy disco. W swoich licznych projektach obcował z diametralnie różnymi stylami, jak break (8bit Rockers), flamenco (Olavi) czy deep house or funk (Putsch '79). Umiejętnie łączy je wszystkie w iście wybuchową mieszankę parkietowego szaleństwa, by raz po raz doprowadzać ludzi do ostateczności. Sami gdzieś tam jest "dzieckiem" odrodzonej sceny italo, którą współtworzył i którą obdarował wyjątkową troską, dzięki czemu jego liczne produkcje są flagowymi przedstawicielami nurtu 'nu italo' i holenderskiej sceny electro. Włożył w nią serce... Przekąsem można go porównać do Świętego Mikołaja, gdyż poza tym, że obojga łączy wspólne pochodzenie, to oboje jak z worka sypią perełkami. Ze swojego Sami wyciąga świetnie dobraną porcję współczesnego italo, tanecznego electro i disco. Geniusz tego artysty jest nie do przecenienia, a potencjał w nim zgromadzony ogromny. Za każdym razem potrafi zaskoczyć czymś nowym, ciekawym, innowacyjnym.... jego repertuar rewelacyjnie sprawdza się na imprezach, gdzie ciała spragnione disco, a stopy czujące groove, czekają na coś nowego, czego jeszcze dotąd nie czuły...


CHRONO BROSS

Chrono Bross (Oto Studio) Kolektyw Chrono Bross powstał pod koniec 2003 roku, jednak zainteresowanie nowoczesną elektroniką przez jego członków trwa cale życie. Obecnie w skład grupy wchodzą 3 osoby; rodzeństwo Olivia Ungaro i Kinzo Chrome. Znudzeni tym co działo się na lokalnej scenie postanowili przyśpieszyć wyjątkowo długie i bolesne narodziny krakowskiej sceny electro. Jako jedni z pierwszych rozpoczęli promowanie nowoczesnej muzyki elektronicznej, a ściśle mówiąc electro clash, italo electro, dirty disco, minimal . Rok 2005 rozpoczął się wielkim boom’em na electro a Chrono Bross jako prekursorzy krakowskiej sceny zaczęli coraz częściej pojawiać się w klubach całej Polski, gorąco przyjmowani przez publiczność spragniona nowych mocno elektronicznych brzmień. Dzięki dwóm autorskim cyklom: Electro Futuro i Robot Anarchy - na których pojawiła się polska czołówka electro - Kraków staje się coraz mocniej elektroniczny. Sety budowane przez członków kolektywu zawsze zaskakują świeżością, oryginalnością, co nie pozostaje bez echa w klubie wprowadzając atmosferę ogólnej euforii i dobrej zabawy. Grając nie zamykają się na jeden styl, łączą jednocześnie electro, retro italo, nu disco oraz deep minimal. Jak sami mówię uwielbiają grać dla ludzi i w miejscach gdzie najważniejszą jest dobra muzyka, gdzie ludzie otwarci są na nowe brzmienia i często, zaskakujące i niekonwencjonalne rozwiązania. "Muzyka, która nas porusza to skrzyżowanie kwaśnej awangardy z zimnymi dźwiękami industrialnej rzeczywistości, wymieszanej z kiczem i disco lat osiemdziesiatych."(Kinzo) Do tej pory organizowali i supporotowali wydarzenia z takimi artystami jak: Bangkok Impact, Microthol, Mossa, Jeff Milligan, Alexander Robotnick, Narcotic Syntax, Dj Naughty, Falko Brocksieper, Nick Hoppner, Carsten Jost,Jacek Sienkiewicz, Marcin Czubala, 3channels, SLG, Max Skiba, Play Paul, Atomizer.


CHINE / Artur Oleś /

Pierwszy raz zetknął się z muzyka elektroniczna w wieku 13 lat, gdy znajomy pokazał mu program FAST TRACKER 2. Przez jakiś czas współtworzył kolektyw dj`ski LARMO soundsystem, grając jako dj w takich klubach jak INQ (Katowice) / ABSURD (Kraków) / SZUFLADA 15 (Chorzów) / KINO MARZENIE (Zabrze). Obecnie gra live własną muzykę /electronica/idm/electro/experimental/


JD VIDEO

Jan Dybała - Mysłowice, od kilku lat działa jako dj ames/dj jd.
Początki za gramofonami w kolektywie djskim Larmo soundsytem, który propagował trip-hopowo jazzowe brzmienia cyklicznie w kilku klubach na Śląsku i Krakowie.Solowe sety z muzyką elektroniczną prezentował na zeszłorocznym festiwalu Mediawave oraz w duecie z dj hrd na Off Festivalu 2006 w ramach offowej sceny klubowej. W tym roku jako vj prezentuje zestaw wizualizacji opartych na autorskim systemie grafiki cyfrowej „VRGB”.


more info:
www.myspace.com/bangkokimpact
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_