Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

08-06-2008, niedziela

Zavoloka & Kotra

Electric Cafe, Jaworzno
DJs:
Zavoloka & Kotra /live act/
CH District [m-tronic/elektroklub]
Bilet:
20 / 25 zł
Start: 21:00

Zavoloka /Kateryna Zavoloka/

Pochodząca z Kijowa ukraińska kompozytorka i wykonawczyni muzyki elektronicznej. Zajmuje się także grafiką - sama projektuje m.in. okładki swoich płyt. Tworzy brzmienia experimental, minimal techno, ambient, często z wyraźną kobiecą nutą. Współpracuje z licznymi wokalistami, muzykami, poetami, artystami videoartu. Ostatnio najczęściej nagrywa dla labelu Kvitnu.

Duży wpływ na jej twórczość ma tradycyjna kultura ukraińska. Podróżując przez Ukrainę nagrywała tradycyjne, etniczne piosenki folkowe. Jej celem jest dotarcie do wzajemnego oddziaływania między kontekstem elektronicznym i naturalnym, nieobrobionym elektronicznie głosem ludzkim.

Jej muzyka opiera się na intensywnie zróżnicowanych ruchach dźwięków i nieoczekiwanych kombinacjach wpisanych w dokładnie kontrolowane przez nią fale elektroniczne. Wobec jej muzyki nigdy nie należy snuć przypuszczeń, gdyż wszystko stać się może tym, czego przypuścić się nie da. Na każdym kroku odbiorcę jej utworów czekać może niespodzianka, nieoczekiwany zwrot akcji.

Niektórzy z przyjaciół Zavoloki przyznają, że jej muzyka jest niezwykła pod względem struktury. Zapytana o motywy budowania tak zróżnicowanych i skomplikowanych konstrukcji, Katia odpowiada, iż jej intencją jest produkowanie przede wszystkim muzyki uczciwej, która mogłaby odzwierciedlić jej aktualne stany emocjonalne i uczucia. Podkreśla także, iż jej muzyka z założenia ma być naturalnym eksponowaniem jej prywatnej wolności.
W 2008 roku otrzymała stypendium polskiego Ministra Kultury w ramach programu „Gaude Polonia" we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie.

O muzyce Zavoloki w niektórych recenzjach jej płyt:
„Jest coś niezwykle interesującego w niewielkich i krótkich formach muzycznego eksperymentu, ponieważ wymagają one skupienia i koncentracji. Wydaje się, iż bardzo prostą sprawą jest rozwodzić się nad elektroakustycznym pomysłem przez 10 minut lub dłużej, aby prawdziwie zatopić się w dźwiękach, poczuć ich układ i strukturę. Ale jeżeli zdecydujesz się na wybranie jedynie dwóch minut spośród tych dziesięciu, w którym miejscu zaczniesz? Poszukiwanie sedna pomysłu lub dźwięku po to, aby następnie całą swoją pracę zredukować do tego jednego tylko momentu, wymaga nie lada siły woli i odwagi, ponieważ oznacza to za każdym razem wycinanie i wyrzucanie sporej ilości."


Kotra /Dmytro Fedorenko/

Studiował matematykę w Narodowym Uniwersytecie Ukrainy i gitarę klasyczną w szkole muzyki w Kijowie. Robienie muzyki zaczął w 1994 jako gitarzysta basowy w jazzowym zespole Potercha. W 1996 Dmytro założył duet Zet, z którym zrobił serię występów z niezależnymi wizualnymi artystami i videomakers w Kijowie. W latach 1997-1998 Dmytro uczestniczył w kilku wideo - sztukach interakcji w Soros Centrum Współczesnej Sztuki w Kijowie. W 1998 Dmytro zostawił Zet i zaczął solowy projekt Kotra. Od tego czasu Dmytro wypuścił więcej niż 12 pełnych albumów długości i kolaboracji. Pracował z Zavoloką, Andrey Kiritchenko, Moljebka Pvlse, Kim Cascone, Pomassl, Jeff Surak, Alexei Borisov i Andreas Berthling. Muzyka Kotry została wypuszczona na różnych kompilacjach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ukrainie. Dmytro zrobił też muzykę dla rozmaitego interakcyjnego CD-r, sieci i projektów wideo razem z grupą Akuvido. Od 2003 Kotra zagrał w licznych festiwalach dookoła Europy, takich jak festiwal Clubtransmediale w Berlinie, Garage Festival w Stralsund, Unsound Festival w Krakowie, Noise&Fury Festival w Moskwie i dużo dużo innych.....
teraz Kotra prowadzi własny label Kvitnu oraz organizuje koncerty dziwacznych artystów.


more info:
www.zavoloka.com
www.kotra.org.ua
www.kvitnu.com
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_