Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

16-08-2008, sobota

Creamfields 2008

Lotnisko w Szymanowie, Wrocław
DJs:
Main stage:
Pendulum
Vitalic
John Digweed
Sasha

d'n'b stage:
The Panacea
Counterstrike
Spor
Goldie
Aphrodite
High Contrast
John b
Skream
Lady Waks
Logistics
Mc Wrec

Hypnosis area:
Ronald Van Gelderen
Markus Schulz
Astral Projection
Yahel
John O’Callaghan
Eddie Halliwell
Diana d'Rouze

Mystic House Arena:
Hernan Cattaneo
Plump DJ's
Moshic
David Morales
Junior Jack
Kid Creme
Marika
Wet Fingers
Glasse
Olav Basoski

Tech Generic Arena
Juan Atkins
Frank Kvitta
Dave The Drummer
Valentino Kanzyani
David Crystal
Carl Craig
Poziom X
SLG
Hagal
Peter von Coil

Creamfields to największy festiwal muzyki elektronicznej i klubowej na świecie, to jedyna tego typu impreza o zasięgu globalnym. Już 16 sierpnia 2008 roku odbędzie się we Wrocławiu jego polska edycja. Do stolicy Dolnego Śląska zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy. W trakcie osiemnastu godzin, na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu zagranicznych wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy. Tegoroczna edycja Creamfields Poland będzie już czwartym polskim wydaniem tego największego na świecie festiwalu muzyki elektronicznej. Swoje korzenie ma on w Wielkiej Brytanii, jednak dziś logo marki Cream - charakterystyczny „wiatraczek” sygnuje największe festiwale muzyki elektronicznej w różnych zakątkach świata ! Gdziekolwiek ten festiwal się pojawił, począwszy od macierzystego Liverpoolu poprzez Belgię, Irlandię, Hiszpanię, Rosję, Czechy, aż po Argentynę i Chile osiągnął spektakularny sukces. O wyjątkowości tego festiwalu decyduje m.in. jego muzyczne zróżnicowanie. W trakcie jednej imprezy spotkają się ze sobą niemal wszystkie ważne gatunki muzyki elektronicznej. Jak mówił Fatboy Slim ”Creamfields jest unikalny, wyrazisty i zawzięcie hedonistyczny”. Bo Creamfields to coś znacznie więcej niż festiwal. To spotkanie z pozytywną energią, nieskrępowaną radością, nowymi, różnorodnymi brzmieniami i najnowszymi trendami w kulturze. Wspaniała atmosfera, doskonała muzyka i pozytywni ludzie – to właśnie jest Creamfields!

Ceny biletów na Creamfields 2008

01.05 – 31.05.2008 – 109 zł
01.06 – 30.06.2008 – 119 zł
01.07 – 31.07.2008 – 129 zł
01.08 – 15.08.2008 – 139 zł
16.08.2008 – 149 zł

Bilety dostępne są w całej Polsce w sieciach sprzedaży Eventim i Ticketpro, wiecej info na www.creamfields.pl

Biografie:

Pendulum
Pendulum powstało w 2002 roku w australijskiej miejscowości Perth, kiedy to lokalni producenci muzyczni Rob Swire i Gareth McGrillen poznali DJ Paula 'Elhorneta' Hardinga. Wszyscy reprezentowali inne style muzyczne, od punka i metalu aż po drum & bass i breakbeat. Postanowili połączyć siły i tworzyć połamaną muzykę klubową (breakbeat, dnb). Ich talent ujawnił się już po 12 miesiącach działania zespołu. Ich pierwszy album "Hold Your Colour" został sprzedany w nakładzie 100 000 sztuk. Wykonali także remiks dla grupy The Prodigy (Voodoo People), który grany był regularnie w BBC Radio 1. Ich wielkimi przebojami stały się także „Tarantula” oraz „Painkiller”, zremiksowany później przez Noisie. Od ostatniego roku pracują nad występami na żywo, nazywając siebie elektronicznym Led Zeppelinem. Zaprzestali grania swoich produkcji z gramofonow, zastepujac je gitarami, perkusja i wokalem. Dzięki temu tworzą nowe brzmienie, które zawiera elementy syntetyczne połączone z klasycznymi instumentami. Wasnie taki występ będziemy mieli okazje usłyszeć na tegorocznej edycji festiwalu Creamfields.

Vitalic
Vitalic - czyli Pascal Arbez to jeden z najważniejszych współczesnych producentów electro. Momentem zwrotem w jego karierze okazało się wysłanie w 2001 roku najnowszego singla pt. „Poney” prosto do Dj Hella - szefa International DeeJay Gigolo Records. Chwile potem znajdujący się na tym singlu kawałek „La Rock 01” stal się już stałym elementem setów takich artystów jak Richie Hawtin, Tiga, 2ManyDJs, Princess Superstar, czy nawet Aphex Twin! W 2005 roku ukazał się debiutancki album Vitalica pt. „OkCowboy”. Jest to niezwykle energetyczne, przebojowe electro z dużą ilością old skulowych syntezatorów oraz ze świetnymi partiami gitary. Na płycie tej czuć świeżość, energię rockową oraz pewną niewymuszoną naturalność. Liczne przesterowane ścieżki, niemalże hałaśliwe melodie, oraz potężny bit robią swoje – płyta w wielu kręgach uznawana jest za wręcz doskonalą. Na początku 2007 roku Vitalic nagrał w formie mixu drugi album pt. „This Is the Sound Of Citizen”, na którym znajdują się numery artystów z pierwszej przyjacielskiej wytworni Pascala – Citizen. Dziś Vitalic jest gwiazdą występującą na festiwalach we wszystkich zakątkach świata.

John Digweed
to brytyjski Dj i producent, który jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie progressive house. Jego talent i umiejętności od wielu lat doceniają klubowicze z całego globu wybierając go zawsze na wysokich miejscach w konkursie zorganizowanym przez DJ Magazine. W ostatnim notowaniu John Digweed uplasował się na 3 miejscu na świecie ! W swojej muzycznej karierze wydał wiele mixów i zagrał na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej. Dzięki olbrzymiej popularności prowadzi w londyńskiej stacji Kiss 100 własny dwugodzinny program radiowy pod nazwą „Transitions”, który jest obecnie transmitowany przez stacje radiowe w 12 krajach na świecie ! Już 14 kwietnia 2008 roku pojawi się najnowsza kompilacja stworzona przez Johna Digweeda - Transitions Vol. 4. Na mixie trwającym 73 minuty znajdziemy 22 utwory. Usłyszymy tam znane już Ink & Needle, Guy J, Pig & Dan jak również premiery w postaci Henry Saiz, Myers Briggs czy też Soliquid. W Polsce John Digweed zaprezentuje się wspólnie z Sashą w specjalnym przygotowanym na Creamfields Poland unikatowym secie

Sasha
uważany jest za jednego z najciekawszych na świecie twórców muzyki elektronicznej. W najnowszym rankingu DJ Magazine zajmuje 5 miejsce. W swoich setach gra wiele gatunków muzycznych od electronic dance przez trance, breaks, progressive i deep house po liquid groove. Jako jedyny producent został poproszony przez The Chemical Brothers o zrobienie remiksu ich kawałka - Out of control, który następnie pojawił się na ich płycie. W 1998 współpracował również z Madonną tworząc "Ray Of Light" i "Substitute for Love/ Drowned World". Rok później ukazała się gra „Wipeout 3” wraz z płytą cd zawierającą soundtracki. Sasha był twórcą aż pięciu z nich. Pod nazwą “Northern Exposure” tworzy muzykę w duecie Johnem Digweedem, z którym wystąpi na tegorocznej edycji Creamfilds

The Panacea
Niemiecki producent, który podczas swojej wieloletniej kariery rozwinął do perfekcji swój złowrogi, mushupowy styl. Tworzy mikstury zbudowane z elementów hardcore techno, drum'n'bassu, junglu i industrialu. Jest najważniejszą postacią w wytwórni Position Chrome, w której od 1996 roku wydał 23 epki i 5 albumów. Jego pierwsza płyta 'Low Profile Darkness' została sprzedana nakładem 12 000 tysięcy sztuk. Kolejne to 'Twisted Designz', 'Phoenix Metabolism' oraz 'German Engineering'. Jego produkcje wydały wytwórnie takie jak Mille Plateaux, Ant-Zen, Hands Productions, Ambush, Ad Noiseam, Kniteforce, Intransigent, Outbreak i Off Key. Obecnie Panacea należy do Anger Management - agencji bookingowej, zrzeszającej większość darksideowych djów drum’n’bassowych oraz wydaje swoje produkcje w labelu - Freak Recordings.

Counterstrike
Justin Scholtemeyer AKA Animal Chin i Eaton Crous AKA 500 to dwóch producentów, którzy nanieśli RPA na drum’n’bassową mapę świata. Zaczynali od grania imprez w klubach i na raveach we wczesnych latach 90’tych . Od 1998 zaistnieli jako producenci. Od tego czasu stworzyli bardzo wiele produkcji w wytwórniach takich jak: Cell Recordings, Algorythm, Obscene, Trickdisk czy Disturbed Recordings. Jako duo uzupełniją się. Justin jest inżynierem dźwięku - dba o mixy i mastering, Eaton zajmuje się głównie produkcją. Nie ważne czy tworzą utwór razem czy osobno, zawsze brzmi to charakterystycznie dla Counterstrike.

Spor
Spor, zaledwie 22-letni artysta, w ciągu kilku lat wydał wiele płyt, a od zagrania pierwszej imprezy w klubie „The End” promuje siebie oraz drum’n’bass, podróżując po całym świecie. Zafascynowany Hivem, Ram Trilogy oraz Bad Company uciekał ze szkoły, aby w domowym zaciszu opanowywać sztukę robienia muzyki. Ze swoim znajomym- Codexem stworzyli projekt 'Final Reckoning'. Po rozpadzie duetu John zaczął tworzyć solo jako „Spor”. Pierwszą płytę wydał dla Damage Mindz Recordings dzięki swojemu koledze i mentorowi Murphiemu. Zmotywowało go to do cięższej pracy i dało wiarę, że może odnieść sukces. Kolejne utwory wydawał w już wytwórni Renegade Hardware po podpisaniu umowy z TOV Music Group. W 2005 roku z remixował utwór „Messiah” Konficta, który stał się klasykiem gatunku. W 2006 roku otworzył wytwórnie Lifted, w której wydał solową płytę „Supernova” oraz dwie współnie z Apexem, Ewunem i Evole Intentem.

Goldie
Goldie uważany jest za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum’n’bas. Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy w Wielkiej Brytanii popularny był breakbeat, jungle i rave, Goldie zaczął tworzyć nowy nurt muzyczny nazwany później drum’n’bassem. Jego dark sidowe brzmienie szybko znalazło wielu fanów na wyspach i na świecie. Pierwsze płyty wydawał na Reinforced Records jako Rufie Kru i 4hero, współpracując z takimi postaciami jak: Dego i Mark Mac. Jego kolejnym posunięciem było otworzenie własnej wytwórni - Metalheadz, która przeszła do historii i stała się jednym z bardziej znanych labeli na świecie, wydającym produkcje gwiazd gatunku, takich jak: Photek, Dilinja, Ed Rush, John B i wielu innych. W 1995 roku Godie podpisał umowę z London Records, wydając singiel "Timeless", który często uważany jest za szczytowe osiągnięcie tego gatunku. Dzięki suportowaniu w 1996 roku Bjork na trasie po USA Goldi stał się niezwykle rozpoznawalną postacią. Połowa lat 90 to także próba kariery filmowej. Goldie, straszący charakterystyczną złotą szczęką, pojawił się wówczas w epizodycznych rolach w takich produkcjach jak kolejny Bond „Świat to za mało” czy „Przekręt”. Zagrał również rolę Terryiego w filmie „Wojna gangów”. Po tych wydarzeniach jego kariera rozkwitła błyskawicznie. Zaczął wydawać mixy, grać na całym globie a pomiędzy podróżami wydawać nowe doskonałe płyty. Wkrótce zobaczymy go w Polsce !

Aphrodite
Aphrodite - właściwie Gavin King to jeden z absolutnych królów jump-up jungle, rzadkiej, wysoko energetycznej odmiany drum'n'bass z charakterystyczną linią basową. Zaczynał swoją karierę pod koniec lat 80 grając Acid House w klubie Aphrodite. Przez przypadek spotkał Micka Finna i Claudio Giussaniego, z którymi to otworzył wytwórnie Urban Shakedown. Pierwszy singiel jaki wydali nosił nazwę „Some Justice / Ruff Justice”. W 1992 roku ukazała się płyta „Raw Motion / Dub Motion” wydana w nowo otwartym labelu Aphrodite Recordings. Niedługo potem Aphrodite założył drugą wytwórnie Urban Takeover, powstały w niej hity takie jak: „Bad Ass” czy „The Reprise / Galactic Jam”. Poza założycielem w wytwórni tej nagrywali m.in.: Muffler, Rascal&Klone, Drumsound & Simon "Bassline" Smith oraz wielu innych.

High Contrast
High Contrast jest jednym z przedstawicieli podgatunku liquid d’n’b. Jego kariera zaczęła się w 2000 roku, kiedy wysłał do wytwórni Hospital swoją pierwszą produkcję. Niedługo potem ukazał się singiel „Make It Tonight”, a później płyta „True Colors”. Wydana w 2002 roku epka „High Society” została mianowana przez Knowledge Magazine jednym z trzech najlepszych albumów junglowych dziesięciolecia. Kolejnym osiągnięciem High Contrasta było wydanie mixa dla Fabric Life i Mixmag Magazine. Te wydarzenia otworzyły mu drogę do międzynarodowego świata muzyki. Zaczął grać sety w kultowym „Radio 1” i tworzyć dancefloorowe remiksy, m.in. dla Missy Elliot czy Axwella Ibizana. Do 2007 roku wydał kilka produkcji, które stały się hitami klubowych parkietów. Wraz London Elictricity, Logistics i Cyantificiem dalej prężnie działa w Hospital Records, tworząc coraz ciekawsze produkcje.

John B
John B a właściwie John B. Williams, urodził się w 1977 w Maidenhead, Berkshire w Anglii. Wychowany na muzyce klasycznej, brytyjski super-producent jest jedną z ciekawszych osób zajmujących się muzyką elektroniczną. John eksperymentuje łącząc gatunki takie jak Elektro, Trance, Drum’n’Bass czy electroclash, ciągle poszukując nowych brzmień. W 1999 roku założył label Beta Recordings, gdzie wydawał przez kolejne dwa lata, tworząc płyty takie jak Catalyst, Electrostep, In:Transit oraz wiele singli. W 2001 Godie chcąc wprowadzić trochę nowego brzmienia do produkcji wydawanych w swojej wytwórni, postanowił przyjąć go Metalheadz. Niedługo potem powstał utwór „Up All Night”, który stał się klasykiem gatunku. Dzięki temu wydarzeniu Johnego B zaczęli zapraszać producenci imprez na całym świecie. W szybkim czasie stał się on bardzo rozpoznawalną postacią głównie za sprawą muzyki, którą tworzy, ale również temu jak wygląda i w jaki sposób zachowuje się na scenie.

Skream
Zbudował podwaliny dubstepu, tworząc garażowe brzmienia z Benga, którego poznał, podobnie jak Hatcha, pracując w Big Apple. Zmienił szybko oblicze miejskiego grania i stał się jednym z najbardziej wpływowych DJów Urban Music. Minimalistyczny i techniczny styl Skreama szybko stał się rozpoznawalny. Wypełniając mroczne uliczki zepsutego Londynu i okolicznych miasteczek, Skream wkradał się do świadomości pełnego frustracji społeczeństwa. Tworzył początkowo tylko na PC-tach i darmowym oprogramowaniu. Całe dnie spędzał przed komputerem, starając się wydobyć z niego coraz bardziej soczyste i głębokie dźwięki. Jego pierwsza wydana w 2003 roku płyta nosiła nazwę „The Judgement”, jednak to singiel "Midnight Request Line" (2005 rok) stał się najbardziej rozpoznawanym dub-stepowym hitem.

Lady Waks
Promotor, dj, producent i grafik. W 1999 roku prowadziła audycję hip-hopową w St. Petersburgskim radiu "Re-Cord". Poźniej skoncentrowała się na organizowaniu imprez. Jej projekt ‘In Beats We Trust’ został mianowany przez TimeOut Magazine najlepszą klubowa imprezą w 2004. Waks zaprosiła do współpracy Atomic Hooligan i Jay Cunning, którzy stali się zagranicznymi rezydentami eventów. Dzięki wielkiemu sukcesowi, jaki odniosła, w kolejnym roku zorganizowała największy na świecie, cykliczny festiwal breakbeatowy o nazwie Breaks Arena (breaksarena.com), na który za każdym razem przychodziło co najmniej 3000 ludzi. Jako dj, Lady Waks grała na całym świecie, będąc jednocześnie rezydentem The Tunnel w St. Petersburgu. Została zaproszona do grania na Electric Kingdon Tour z Westbamem i Hardy Hardem. W wytwórni West Records wydała pierwszą własną produkcję ‘Listen’, a kolejną ‘Minimal’ z wokalem i trzaskającym beatem – w Menu Music Records.

Ronald Van Gelderen
Mroczny dj o wyglądzie Rock’n’ Rollowca zaczynał od puszczania muzyki z kaseciaka swojego ojca. Zauroczony dunską audycja radiowa "Soul Show", która można było uslyszeć w latach 85/99, postanowił stworzyć własne pirackie radio. Niestety złapany przez policje, zmuszony był zaprzestać działalność radiowca. Wraz z przyjacielem stworzył hip-hopowy projekt "Dutch Mob", gdzie skreczował i pisał teksty. Od 1997 zajął się muzyka profesjonalnie poświęcając jej cały swój czas. W 1998 roku wydal pierwszy kawałek "My X-perience" w Flammable Records, po ukazaniu się kolejnego "Sweet Substance" (N-Fluence Rec) podpisał umowę z wytwórnia Paula Oakenfolda - Perfecto i zaczął tworzyć głównie trans. Poza pracą samodzielną współpracował także z Tiesto tworząc "Urban Train" i "Suburban Train" wydane w 2002. Rok później Ronald stworzył swój wielki hit "PROCEED" i niedługo później "SUSTAIN". Muzykę produkuje do dzisiaj, gra na największych imprezach na świecie u boku takich gwiaz jak Paul van Dijk, Tiësto, Armin van Buuren czy Ferry Corsten.

Markus Schulz
Pochodzi z Niemiec, ale nominowano go do nagrody Najlepszego Amerykańskiego DJ-a na IDMA (International Dance Music Awards) 2008. Mieszka w Stanach od 13 roku życia. Zjeździł pół świata, grając najlepsze imprezy na 5 kontynentach. Zgodnie z plebiscytem Top 100 DJ mag 2006 Markus Shulz jest jednym z 20 najlepszych DJ-ów na świecie. Jego cotygodniowy show radiowy Global DJ Broadcast jest obecnie emitowany w ponad 30 stacjach na całym świecie. Porusza tłumy na koncertach na całym globie. Regularnie gra w Amsterdamie i Londynie. Z Arminem van Buurem rozkręca Armada Nights w Miami. Jego najnowszy album Amsterdam 08 to obowiązkowa pozycja dla każdego fana muzyki tanecznej - zawiera same top tracki z 2007 roku i gorące numery z 2008

Astral Projection
Astral Projection (Avi Nissim, Lior Perlmutter) są uznawani za czołowych przedstawicieli „goa trance”. "People Can Fly" czy "Dancing Galaxy" to ich najbardziej znane produkcje. Po wydaniu singla ‘Monster Mania’, wcześniej znani głównie w kręgach „undergroundu”, stali się znani także szerokiej publiczności. Współpraca zaowocowała kontraktem z wytwórnią Phonokol. Nad albumem ‘Trust In Trance vol.2’ pracowali z Yanivem Havivem. Ale dopiero ‘Trust In Trance vol.3” stało się głosem muzyki psychodelic trance. Avi i Lior znają się od czasów szkolnych i rozpoczęli grać razem już w 1989 roku. Lior tworzy muzykę elektroniczną od 11 roku życia. Pierwotnie grali jako SFX, a od połowy lat 90. znani są jako Astral Projection.

Yahel
Muzyka Yahela zawiera w sobie efekty, głęboki tranceowy beat i psychodelę rodem ze sceny Goa. Te trzy elementy czynią go Djem wyjątkowym. Po wyprodukowaniu sześciu albumów, zmiksowaniu trzech kompilacji i wydaniu 12 vinyli, Yahel okazał się być jednym z najbardziej utalentowanych DJ'ów Izraelskiej sceny klubowej, z której wywodzi się min. Astral Projection, Infected Mushroom czy Atomic Pulse. Yahel jest powszechnie szanowanym Djem – współpracuje z wytwórnią Sony/BMG i użycza muzyki do gier komputerowych. Black Hole, Cyber, Tsunami oraz Fundamental to tylko niektóre Labele, dla których muzykę współtworzył. Jego twórczość utorowała mu drogę do współpracy z takimi sławami jak Tiesto, PVD, Armin Van Buren, Ferry Corsten. Ostatnio Yahel rozpoczął pracę nad własnym szyldem wydawniczym “For The People Music” i uznaje za sukces podpisanie kontraktu ze zwycięzcą konkursu Nokia Music Leader - Guy'em Zigdonem

John O’Callaghan
John O’Callaghan - jedna z największych wschodzących gwiazd trance i bez wątpienia jeden z najpopularniejszych artystów włączonych do labelu Johna Askew. Współpracował i wciąż współpracuje w takimi tuzami jak Paul van Dyk, Eddie Halliwell, Armin Van Buuren, Tiesto, John Askew. Oryginalny styl i bardzo mocny wyrazisty beat – oto znaki rozpoznawcze tego młodego Dj-a. We wczesnych latach twórczości inspirował się hip-hopem, jednak konsekwentnie z roku na rok skłaniał się ku scenie tanecznej, by w niedługim czasie stać się jedną z najjaśniej świecących gwiazd współczesnego trance’u. Od wydania debiutanckiego „Something to Live For” poprzez występy w irlandzkich rozgłośniach radiowych John niezmiennie tworzy kolejne hity. Do najbardziej znanych kompozycji O’Callaghana należą: „The Chamber”, „Restricted Motion”, „Exactly”,„The Space We Are” i z pewnością „Big Sky” – muzyczna wizytówka Irlandczyka. Jako wzięty producent, współtwórca tak znamienitych labeli jak Discover Vandit czy Euphonic & Galactive, John pracuje zarówno nad własnymi kompozycjami, jak też nad remixami największych. A jeden z największych - Paul Van Dyk tak o nim mówi: “John O’Callaghan to jeden z największych producentów na świecie!” I to zdanie niech będzie zapowiedzią wizyty Johna O’Callaghana na Creamfields Poland 2008.

Eddie Halliwell
to z pewnością jeden z najciekawszych DJ-ów na świecie. Jest artystą, którego nie tylko się słucha, ale przede wszystkim ogląda. Jego występy należą bowiem do niezwykle widowiskowych. Nie chodzi tu jednak o oprawę wizualną sceny, lecz o to, w jaki sposób Eddie przekazuje swoją energię słuchaczom. Oprócz tej niesamowitej interakcji z publiką jego największym atutem są jednak przede wszystkim umiejętności DJ-skie. Potrafi on doskonale dobierać materiał i dobrze go miksować stosując częste scratche. To zapewne właśnie z tych wszystkich powodów dwukrotnie został ogłoszony DJ-em roku magazynu MixMag. Od dawna Eddie prowadzi także w BBC Radio 1 własny, cotygodniowy program, gdzie rozkręca imprezę w czwartkowe noce. Jego niezwykłe umiejętności DJ-skie zostały szybko zauważone także przez firmę Pioneer, której Eddie Halliwell pomaga obecnie w tworzeniu następnej generacji technologii DJskich!

Hernan Cattaneo
Techniczna precyzja, bezbłędna, wysmakowana selekcja oraz niepowtarzalna latynoska aura sprawia, że Argentyńczyk Herman Cattaneo jest dziś jednym z najbardziej rozchwytywanych Dj-ów na świecie. W swojej karierze potrafił zagrać nawet 200 koncertów rocznie, grając m.in. na tak wielkich festiwalach jak Creamields czy Clapham Common w Londynie, gdzie jego występ oglądała 70-tysięczna publiczność! Po wytypowaniu go w 2001 roku jako "Best Newcomer DJ" na prestiżowym Pacha Ibiza Awards, został zaproszony do prowadzenia własnego autorskiego programu w jednej z największych argentyńskiej rozgłośni radiowych METRODANCE. W plebiscycie DJ Mag Herman Cattaneo uznawany był wielokrotnie za jednego z najlepszych DJ-ów świata (w 2004 roku znalazł się m.in. na 6 pozycji na świecie). W trakcie jego występu na Creamfields Poland możemy oczekiwać niezwykły eclectic deep house, tribal i progressive sets !

Plump Dj's
Plump DJs - to niezwykle ceniony brytyjski duet breakbeatowy. Pierwszego wspólnego miksa wydali w „Y2K Recordings”. Kolejną ich wytwórnią była już jednak Finger Lickin, w której to wydali takie hity jak 'Electric Disco / Plumpy Chunks', 'The Push' /'Remember My Name' czy 'Move It With Your Mind', 'No Way' i wiele innych, przy okazji współpracując z Freestylers, Missy Elliott czy Garym Numanem. W szybkim czasie osiągnęli komercyjny sukces, wydając ciągle nowe miksy, płyty oraz single. Plump Djs zdobyli również liczne nagrody, włączając w to wielokrotne wyróżnienia w najważniejszym konkursie dotyczącym muzyki breakbeat - breakspoll.com oraz rangę prawdziwych zwycięzców w plebiscycie na najlepszy ‘live mix’ w programie Annie Nightingale - niekwestionowanej Pani promotor breakbeatu (BBC Radio 1). Na swoim koncie mają także m.in. produkcję ścieżki dźwiękowej do „Wipeout Fusion” Playstation. W icj muzyce można usłyszeć acid house i breakbeat. W międzynarodowej prasie muzycznej zostali okrzyknięci mianem nowych The Chemical Brothers. Koncertują na całym świecie, usłyszeć ich można zarówno w najbardziej znanych klubach, jak również na największych festiwalach. Tym razem zobaczymy ich 16.08.2008 na Creamfields Poland !

Moshic
Moshic – to artysta, którego imię przyciąga dziś miliony fanów progresywnego house na całym świecie. Urodził się w Haifa w Izraelu. Muzyka elektroniczna, której się poświęcił, przyniosła mu jednak sławę dopiero po przeprowadzce do Nowego Yorku, gdzie wydał swój pierwszy singiel. Prawdziwą karierę zrobił dzięki produkcji “Nightstalker”. Dziś znany jest z perfekcyjnych dźwięków. Granym przez siebie utworom nadaje zawsze niepowtarzalny charakter i styl. Sam przyznaje, że nie lubi muzyki przeciętnej. Jego ambitne produkcje to "100% Moshic i ani procenta mniej". Wciąż wspina się w rankingu najlepszych DJów świata publikowanym przez DJ Mag. W 2002 roku otrzymał dwie MTV Israel Awards w kategorii: The Best Release i The Best Producer.

David Morales
Znany DJ i producent, prawdziwy przodownik w świecie muzyki tanecznej. Jako producent był nominowany wielokrotnie do nagrody Grammy, którą zwyciężył w 1998 roku tytułem Remixer of the Year. Wyprodukował m.in. album Mariah Carey Fantasy z 1996 roku. Pracuje ponad 20 lat w branży, gdzie jest rozpoznawalny jako człowiek sukcesu. Pojawiał się w licznych międzynarodowcych mediach jak BBC, MTV Europe, MuchMusic, Gaga TV i wielu innych. Jego piątkowe show radiowe w WKTU "House Party" od 10 lat zrzesza miliony słuchaczy Nowego Jorku oraz na całym świecie (przez Internet). W swojej karierze zmiksował nagrania artystów takich jak: Jamiroquai, Luther Vandross,Technotronic, Inner City, IceT, De La Soul, U2, Tina Turner, Whitney Houston, Michael Jackson, Janet Jackson czy Spice Girls.

Junior Jack
unior Jack (prawdziwe nazwisko Vito Lucente) uznawany jest za jednego z lepszych producentów muzyki klubowej. Grał pod pseudonimami: Kafé, Hugh K, Mr. Jack. Założył własną wytwórnię Noisetraxx, którą swoimi umiejętnościami remixerskimi zasilali tacy DJ'e jak Roger Sanchez, Mouse T, Erick Morillo i Robbie Rivera. Po debiutanckim albumie “Trust it”, wydał w 2000 roku singiel “My Feeling”, który wszedł na listy przebojów w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Kolejna produkcja „Thrill Me” stała się wielkim klubowym hitem i natychmiast znalazła się na playlistach wielu światowej klasy DJ'ów, którzy uczynili z niego hymn międzynarodowej sceny tanecznej. Junior Jack tworzył odtąd remixy dla takich artystów jak Bob Sinclair, Moby i ATFC. Grał w superklubach na całym świecie oraz na Ministry Of Sound. Singiel z remixem do nagrania „Make Luv” grupy Room 5 stał się jednym z najbardziej sukcesywnych numerów dance’owych w dziejach muzycznych Wielkiej Brytanii – sprzedano go w ponad 500 000 egzemplarzy, a na listach przebojów był numerem 1 przez 4 tygodnie. W tym czasie Junior Jack stworzył kolejny taneczny szał, jakim stała się słynna „E-samba” - jak burza wdarła się na klubowe parkiety. Singiel stał się hitem na całym świecie i był jego największym sukcesem w jego twórczości.

Kid Creme
Nicolas Scaravilli aka Kid Crème urodził się w 1974 w Brukseli. Od małego uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie uczył się grać na pianinie.. W 1991 został z niej wyrzucony. W tym czasie wraz z DJ Murvin Jayem by rezydentem w Clubie XXX- pierwszym housowym klubie w Brukseli. Poza graniem na imprezach, pracował także w Let's Go Studios, gdzie poznał swojego muzycznego partnera i kolegę Junior Jacka. W 1994 roku Nico otworzył własną wytwornie DTM Recordz. W tym samym czasie wydawał swoje produkcje w wytwórni Drop Dead Discs. Poza muzyką house robił też techno, którą wydawał w Deluxe Recordings. Jego drugi wydany w niej utwór „Critical Freaks” zdobył uznanie Peta Tonga, Carla Coxa czy Judge Julesa, którzy grali go podczas swoich występów. Po zrobieniu remiksu Shakedown At Night, zagranego przez Fatboy Slima dla 250 000 osób na imprezie Big Beach Boutique stał się jednym z bardziej cenionych ludzi od remiksów na świecie. Dzięki temu Kylie poprosiła go o przeróbke singla Love At First Sight. Obecnie Nicko jest rezydentem w klubie Defected na Ibizie, grywa również na Ministry Of Sound.

Juan Atkins
Juan Atkins często bywa nazywany ojcem chrzestnym Detroit Techno. Na początku lat 80-tych stworzył z Richardem Daviesem alias 3070 duet Cybotron, którego utwory właściwie zapoczątkowały Detroit Techno, a tytuł jednego z nich, „Motor City”, stał się hasłem określającym nurt. Detroit techno powstało ze zderzenia muzyki niemieckiej grupy Kraftwerk z funkowymi inklinacjami George’a Clintona. I właśnie wypadkową wspomnianego zjawiska stały się futurystyczne kompozycje Juana Atkinsa o mocnym beacie, okraszone elektronicznymi brzmieniami, nierzadko z pogranicza eksperymentu. Jednak jego twórczość nigdy nie poddawała się schematom a jego muzyka ewoluowała w kierunku coraz „czystszego” techno. Wczesne utwory Atkinsa można łatwo zakwalifikować jako elektro ze względu na ich wyraziste oblicze. Na przestrzeni lat jednak jego muzyka zyskiwała na złożoności, by z elektro ewoluować w przestrzenność dźwiękową ambientu i w końcu techno. Każde kolejne nagranie Atkinsa dołącza do klasyki muzyki elektronicznej. Dziś Juan Atkins uważany jest za jedną z najważniejszych postaci tego gatunku a jego występy to obowiązkowy punkt dla fanów Detroit Techno na całym świecie.

Frank Kvitta
Frank Kvitta - to niemiecki producent i DJ techno. Jego sety, zazwyczaj bardzo szybkie, są hybrydą klasycznego techno i inspiracji brzmieniami muzyki lat 80 tych. Często gra na 4 gramofonach. Frank doskonale wie jak hipnotyzować tłumy. Kluby biją się o niego, a grywa w najlepszych: Sullivan Room, u60311, k4, suburbia i w wielu innych. Frank jest także utalentowanym producentem. Jego podpis widnieje na takich labelach jak: liefeform, artillery, carnage, schubfaktor, crowbar, bitshift, combat, skill. Frank Kvitta od roku 2000 grywał w niemieckich klubach i wydawał swoje pierwsze utwory. Współpraca z DJ Rushem pozwoliła mu wydać pierwszy remix pod szyldem technolabel. Z czasem styl Franka Kvitty stawał się coraz bardziej wyrazisty. Gdy w roku 2003 zagrał swoje pierwsze koncerty zagraniczne, jego kariera nabrała rozpędu. W 2003 roku dołączył do „Abstract Agency” i zagrał koncerty wspólnie m.in. z Mario Manierim, Viperxxl, Swenem Wittekind'em. W 2004 roki nagrał pierwsze audycje radiowe, które emitowane były na antenie radia Sunshine. Od razu jego radiowe sety stały się przebojami przyciągającymi rzesze fanów. Od tamtego czasu Frank Kvitta nieustannie podróżuje grając na największych festiwalach w Belgii, Słowenii, Bułgarii, Nowym Yorku, Meksyku, Czechach i także w Polsce gdzie będzie gościem tegorocznej edycji Creamfields.

Dave The Drummer
Dave The Drummer - zaczynał na początku lat dziewięćdziesiątych grając imprezy na londyńskich squotach razem Aronem, Chrisem i Julianem Liberatorem, z którymi założył The Stay Up Forever Records. Ich podstawowym narzędziem pracy był legendarny już Roland 303, który przyczynił się do stworzenia muzyki Acid Techno. Dave otworzył dwie wytwornie: Hydraulix i później Apex, w których pracuje jako producent i wydaje płyty, często współpracując z artystami londyńskiej sceny takimi jak: Chris Liberator, Ant czy Alex Calver. Podczas długoletniej kariery wypracował sobie bardzo charakterystyczny styl. W większości gra sety na gramofonach, zawsze dobrze się przy tym bawiąc. Jest docenianym i rozpoznawalnym djem na całym świecie, dzięki czemu dużo podróżuje. We Wrocławiu występował już nie raz, zawsze zaskakując słuchaczy nowym materiałem.

Valentino Kanzyani
Valentino Kanzyani – to Dj i producent, który jest jednym z największych słoweńskich propagatorów muzyki techno. Jego sety usłyszeć można na imprezach klubowych całego świata. Wraz z DJ Umekiem prowadzi wytwórnię Recycled Loops. Zwiedził pół globu grając na największych festiwalach m.in. w Brazylii, Kolumbii, Japonii, USA, Australii, Singapurze i w każdym zakątku Europy (m.in. Mayday, Time Warp, Love Parade). Wydany w Recycled Loops jego pierwszy solowy track (Number 3) uznany został za nagranie roku przez największe magazyny muzyczne z całego świata. Jego EP Pornorama była kolejnym źródłem sukcesu, dołączając do Illustrious records UK (Sony Music). Styl Kanzyaniego przynosi mu z roku na rok coraz większą rozpoznawalność i popularność. Lubi eksperymentować z różnymi dźwiękami. Z 12-letnim stażem, dołączył niedawno do ścisłego grona najlepszych światowych DJ-ów.

David Crystal
David Crystal to jeden z najmłodszych i najbardziej obiecujących Djów Europy. Podziwiany jest za niespotykaną umiejętność skupiania uwagi publiczności i swobodnego łączenia różnych muzycznie “setów”. Szybko stał się rozpoznawalny, grając już w wieku 17 lat w klubach rodzinnego miasta. Dziś jest popularnym DJem, serwującym swoim fanom różnorodne brzmienia. Współpracował w swojej karierze m.in. Z Radiem DEEjay i M2o. Dziś gra dla tysięcy, podróżując po całym świecie, m.in. z takimi gwiazdami jak: Cristian Varela, Ritchie Hatwin, Mauro Picotto, Dave Clark, Marco V, Gabriel & Dresden, Planet Funk, Above & Beyond, Eddie Halliwell, Chris Liebing, Marco Bailey, Jeff Mills, Chistopher Lawrence, Vitalic, Menno de Jong, Paul Van Dyk czy Benny Benassi. Od ponad dwóch lat David jest także członkiem prestiżowej "Disco Più”, pracuje także nad dwoma nowymi produkcjami które ukażą się w 2008r.

Carl Craig
Jeden z najbardziej znanych producentów Detroit Techno i jeden z najbardziej oryginalnych DJów. Czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, min. takich jak jazz czy soul. Wydał wiele płyt pod różnymi pseudonimami (BFC, Psyche, Paperclip People, 69, Designer Music and Innerzone Orchestra). Pod tym ostatnim wydał chyba najbardziej znany utwór "Bug in The Bassbin" (1992), który według wielu stał się kluczowym dla późniejszego brzmienia drum and bass. Carl Craig stworzył także swoją własną wytwórnię „Plenet E”. Pod jej sztandarem wydawali artyści tacy jak Kevin Saunderson, Alton Miller czy Moodymann. Twórczość Craiga oddziela go od innych postaci „Detroit Techno”, głównie dzięki remixom utworów jazzowych i world beat, które sprawiają, że Craig jest jednym z najbardziej oryginalnych twórców muzyki elektronicznej.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_