Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

24-11-2008, poniedziałek

Squarepusher Live

Rondo Sztuki, Katowice
DJs:
Squarepusher Live

support:
Monosylabikk (Kitty-Yo Rec)
Bilet:
60 zł do 20.11 / 70 zł po 20.11

Bilety do nabycia na:
www.ticketportal.pl
www.tocketpro.pl
Ilość miejsc ograniczona.


UWAGA

Z przyczyn niezależnych od organizatorów - More Music Agency - jedyny koncert w Polsce Squarepushera odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki, a nie jak pierwotnie planowano w Szybie Wilson. To dobra informacja dla wszystkich fanów Toma Jenkinson'a, którzy aby podziwiać wirtuozerię Brytyjczyka, planują swój przyjazd do Katowic. Lokalizacja Ronda Sztuki - ścisłe centrum - to idealne miejsce dla przyjezdnych, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i korzystających chociażby z PKP. Organizatorzy zapewniają również, że żaden aspekt który ma towarzyszyć występowi nie zostanie zmieniony. Z niecierpliwością zatem możemy oczekiwać występu genialnego basisty, któremu na scenie będzie towarzyszył perkusista, ogromna ilość sprzętu i kilka ogromnych ekranów led. Po koncercie zapraszamy na impreęe klubowa. Zagrają m in.: Cuefx (Jazz Club Hipnoza) i K.Mill (Fantomas Crew).


Z wielką przyjemnością informujemy o jedynym koncercie w Polsce Toma Jenkinsona, czyli Squarepushera. Artysta zagra 24 listopada w Katowicach, w Rondzie Sztuki. Wydarzenie będzie częścią europejskiej trasy koncertowej, promującej krążek "Just A Souvenir", którego premierę zaplanowano na 27 października. Muzykowi na scenie towarzyszyć będzie perkusista, tony sprzętu oraz kilkanaście ekranów LED. Koncert bedzie premiera More Music Agency ktora powstaje z polaczenia sil jazz clubu hipnoza oraz agencji arystycznej fantomas.


Squarepusher

Obok Aphex Twin i Autechre – Squarepusher (a właściwie Tom Jenkinson) jest ikoną muzyki elektronicznej. Od wydanej w 1997 klasycznej już dzisiaj płyty "Hard Normal Daddy" Squarepusher wypuszcza się w rejony muzyczne niedostępne dla innych. Wyznacza trendy, prowokuje i zaznacza ekstrema muzyki elektronicznej. Drill'n'bass, IDM, jazzowe sample, progresywny rock i niekonwencjonalny drum'n'bass układają się w autorską mozaikę. Nie dziwi więc fakt, że do zagorzałych fanów Anglika zaliczają się Thom Yorke z Radiohead czy Andre 3000 z Outkast.

Squarepusher rozrywa od środka elektroniczne schematy. Potrafi w ciągu jednej minuty utworu przejść od nasyconego duchem Milesa Davisa jazzu do drum'n'bassowej rytmiki. Robi to płynnie i z finezją. Abstrakcję zamienia w konkretne melodie, a połamane rytmy przeplata intrygującym brzmieniem bazującym często na samplach z lat 70. Zadziwiająco sprawnie balansuje na granicy muzycznego zapożyczenia i ponadprzeciętnej kreatywności. Współpracuje z Brianem Eno, Herbie Hanckokiem i Apxem Twinem. Łączy swoją osobą nieprzystające światy. Nie bez przyczyny Flea z Red Hot Chili Peppers uznał go za najlepszego basistę na świecie. A bas to tylko jeden z wielu instrumentów na których Tom gra. Jako syn jazzowego perkusisty (stąd u muzyka doskonała znajomość jazzu i słabość do tego gatunku) wyrastał w krainie instrumentów. Dzisiaj Tom jest zarówno dobrym basistą, perkusistą, jaki i eksperymentatorem elektronicznym. Pasja połączona z wirtuozerią i pomysłowością daje efekty niespotykane u innych. Jego domeną jest przestrzeń dźwiękowa jako zapis wielu momentów kulminacyjnych. Kwaśny trans jest często tylko tłem dla wyrafinowanych aranżacji, zaskakujących przejść i totalnego miksu wszystkiego ze wszystkich. Wyczucie muzyczne Squarepushera pozwala mu jednak znaleźć w tym szaleństwie metodę. Jak sam artysta powiedział przy okazji albumu Ultravisitor: "zatrzymuję dwa rozbieżne pomysły w tym samym czasie i wyobrażam sobie, że muzyka konstruuje na nowo intensywność, głębokość emocji, przekracza ograniczenia gatunków tworząc nowy muzyczny język."

Najnowsza płyta "Just a souvenir" to powrót w organiczne, wręcz analogowe brzmienia. Artysta wymyślił sobie to wydawnictwo jako koncept album. Tematem przewodnim jest występ pięcioosobowej grupy rockowej, która gra na nieziemsko zakręconej imprezie. Funkowe wtręty mieszają się z punkowym duchem całości. Podane jest to wszystko w "squarepusherowskim" nieoczywistym klimacie. Na katowickim koncercie nie powinno zabraknąć utworów z klasycznych płyt "Hello Everything" czy "Go plastic". *Jest to pierwsza i jedyna wizyta artysty w Polsce.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_