Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

31-01-2009, sobota

Luomo

Elektro, Katowice
DJs:
Luomo

support:
Chine Live
N.One
K.Mill
Bilet:
25 zł
Start: 20:00

Luomo

Dotychczas celebrowany jako jeden z innowatorów muzyki tanecznej, Luomo powraca z wybitnym krążkiem „Convivial” z gościnnym udziałem Jake’a Shearsa z Scissor Sisters, legendarnego Roberta Owensa i Apparat. I udowadnia, że jest już nie tylko głównym rozgrywającym na scenie klubowej, ale po prostu jedną z najważniejszych postaci współczesnego popu.

Sasu Ripatti – producent i twórca dźwiękowej wizji znanej jako Luomo od dawna uznawany jest za jedną z najwybitniejszych postaci sceny tanecznej. Jego genialne albumy „Vocalcity” i „The Present Lover” rozszerzyły granice muzyki house – łącząc soulowe wokale, klimat balearic i ducha Chicago house z precyzją i wirtuozerią microelectroniki i głębią dubowych wibracji. Oba należą do najważniejszych albumów tanecznych ostatniego dziesięciolecia.
I nic dziwnego, że w niedługim czasie w kolejce po remiksy do Sasu ustawili się m.in.Massive Attack, Scissor Sisters czy Gold Chains. Po kilku latach od czasu niedocenionego „Paper Tigers”, podczas których producent realizował inne projekty (m.in. znakomity Uusitalo), niezwykły Fin powraca z materiałem Luomo, na jaki wszyscy czekali od dawna.

Już teraz mówi się, że album, który może przewietrzyć nieco duszny ostatnimi czasy klimat na muzycznej scenie tanecznego popu .

Pochodzący z zimnego północnego Oulu muzyk, rezydujący zarówno w Berlinie (jest mężem znanej artystki – AGF) i na jednej z fińskich wysp niedaleko Turku, tym razem do współpracy zaprosił wybitnych gości z całego świata. Z pewnością sensacją jest obecność Jake’a Shearsa – ikona nowojorskiej sceny glam disco i lider sławnych Scissor Sisters. Choć dla znawców historii muzyki tanecznej nie mniej znaczący jest udział w nagraniach Roberta Owensa – legendy Chicago house’u – Fingers Inc, znany też z nagrań Coldcut i Photek. Nieoceniony wkład w ostateczny kształt płyty wnieśli też Apparat - jeden z najciekawszych europejskich producentów (m.in. Ellen Allien) , gwiazda undergroundowej sceny tanecznej – Cassy, zaprzyjaźniona z Sasu, znakomita Johanna Iivanainen z Helsinek czy świetna Kalifornijka – Sue C.

Ripatti po raz pierwszy pozwolił, by zaproszeni goście aktywnie uczestniczyli w tworzeniu utworów i pisaniu tekstów. Z jednej strony nagrania te mają zatem wartość dziennika z podróży Sasu – który ostatnie lata spędził grając koncerty na całym świecie. Z drugiej – dokument niezwykłych i twórczych spotkań. Dzięki temu „Convivial” to Luomo otwarte szerzej niż dotychczas na popowe inspiracje z kilku dziesięcioleci muzycznej historii, a równocześnie nowoczesny i – jak zwykle – pionierski w reformowaniu tanecznej formuły.
Znakomity “Nothing Goes Away” wybrzmiewa echami synth-glamour popu z początku lat 90-tych - można tu się nawet dosłuchać echa “Vogue“ Madonny czy “Manchild” Neneh Cherry. Z kolei “Love You All” ze znakomitym wokalem Apparat brzmi tak, jakby Thom Yorke nauczył się tańczyć. “If I Can’t” z Jake’m Shearsem może okazać się sporym przebojem - nowojorskie disco nigdy bowiem nie brzmiało tak chłodno i przejmująco.
Z kolei „Lonely Music Co” z Johanna Iivanainen – to fantastyczny synth pop – budzący skojarzenia ze szczytowym osiągnięciem Duran Duran, melancholijnym dubem „The Chaufer”. Słychać też, że jednym z bohaterów Sasu jest jeden z przeklętych nowojorskich geniuszy, tragicznie zmarły – Arthur Russell, który w latach 80-tych zbliżył muzyke disco i świat awangardy. Podobnie jak Russell, Luomo udowadnia, że dźwięki ambitne i eksperymentalne, mogą też mieć wartość pop i komunikować głębokie emocje. „Convival” to bowiem muzyka taneczna z duszą. Taka, która przejmuje funkcję dawnego soul. Nie ma tu nic z głupkowatego hedonizmu współczesnego „clubbingu”.
Luomo, zamiast sięgać po toporne beaty i generować pseudo-euforyczny zgiełk, woli grać ciszą. Nieco melancholijny ton na „Convivial” łagodzony jest ciepłą liryczną nutą i harmoniami, które są niczym przebłyski śródziemnomorskiego światła.

Najlepiej powoli smakować te pełne emocji dźwięki i powoli zanurzać się w ten zmysłowy świat. Tych piosenek słucha się bowiem jak starych nagrań soulowych klasyków - Marvina Gaye’a czy Curtisa Mayfielda - to muzyka , którą trzeba celebrować – jak wszystko, co niecodzienne i unikalne.
Sasu – poza Luomo, znany też z projektów Vladislav Delay czy Uusitalo, po raz kolejny udowadnia, że jego wszechstronność nie zna granic i stawia nowe standardy współczesnym twórcom muzyki popularnej. .„Convivial” to bowiem pop rozumiany jako unikalna autorska wizja - to nie tylko świetne taneczne beaty, ale przede wszystkim bogactwo emocji, duchowa głębia, świadectwo niezwykłej wrażliwości.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_