Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

10-01-2009, sobota

Jungle & Dubstep Invasion

Zanzibar, Chorzów
DJs:
Desto (Argon, Noppa, Helsinki, Finlandia)
Kwazar (Respecta.pl, Bass Brigade, Warszawa)
Playaman (Respecta.pl, Kraków)
Mono (respecta.pl. Łódź)
Bilet:
15 zł
Start: 22:00

Desto

Czas na dubstepową deflorację Śląska! Główną gwiazdą wieczoru będzie Desto - finlandzki producent i DJ. Mimo, że tworzył muzykę elektroniczną od połowy lat 90tych, jest on nową twarzą na międzynarodowej scenie dubstepowej. Wcześniej będąc mocno związanym ze środowiskiem hip hopowym, ten ex B-Boy grywał funk, soul i hip hop w Finlandii, Rosji, Szwecji i Norwegii i wydał kilka nu-skool kreakowych płyt.
Ostatnio nakładem popularnej amerykańskiej wytwórni Argon Records ukazała się jego pierwsza dubstepowa EP, na której znalazł się również remix jego bardziej znanego kumpla z Helsinek- Tes La Roka.

Niebawem ukażą się jego kolejne wydawnictwach na tabelach Noppa, BoomBap i SMOG.
Charakterystyczne brzmienie produkcji Desto nawiązuje do jego inspiracji- jungle wczesnych lat 90tych, UK Hardcore, IDM i ostrego hip hopu.

Desto należy do winylowych ortodoksów i mimo tego, że ma dostęp do wielu najświeższych, niewydajnych jeszcze produkcji dubstepowych, najlepsze z nich gra ze specjalnie wycinanych w UK dubplatów. Z szacunku do basu.

www.myspace.com/destodubs


Kwazar

Od kiedy w 2000 roku za pośrednictwem Radiostacji, na której terenie i antenie działał przez kolejne trzy lata wyszła na jaw jego muzyczna pasja, wielokrotnie przemierzył imprezową Polskę wzdłuż i wszerz. W 2005 i 06 roku współpracował też z Polskim Radiem Bis (audycje, sety i występy), a od niedawna również z Radiem Kampus. Jego gust muzyczny ewoluował dzięki radiowemu doświadczeniu oraz setkom zagranych imprez. Choć pierwsze DJskie kroki stawiał na scenie drum'n'bass, obecnie w swoich setach i produkcjach nie uznaje granic. Zaskakuje publiczność eklektyczną mieszanką funk'u, old school'u, dancehall'u, mash up’ów, breaks, całego spektrum d’n’b, ragga jungle i dubstepu, surfując w tempie 60 - 200 bpm. Krakowska Gazeta podsumowała jego styl krótko- sety zmieniające kolory - co najlepiej oddaje jego pseudonim i sam temperament…

Przez lata w projekcie Bass Brigade współgrał ze Swimem. Od 2007 roku wspólnie z Playamanem i Mono działa w Respecta Kru odpowiedzialnym za największe junglowe trzęsienia ziemi w Polsce. Dzięki staraniom Respecty sceny jungle i dubstep zagościły na dwóch największych festiwalach reggae - w Ostródzie i Płocku a Polske odwiedziła m.in. ekipa Congo Natty!

Kwazar doskonale odnajduje się również w towarzystwie sound systemowym. Występuje okazyjnie z wokalistami takimi jak Pablopavo, Cheeba, Wiosna, czy Duże Pe. Razem z mi-ką tworzy projekt Drummin Jammin organizując sesje instrumentalno-dj’skie w szybszych połamanych rytmach. Jest też organizatorem pierwszej cyklicznej imprezy dubstepowej w Warszawie.

Nałogowo zajmuje się produkcją. Poza autorskimi pieśniami zremixował numery Smolika, Vavamuffin, Masali, EastWest Rockers, czy The Banglers. Lubi zaskakiwać oryginalnymi blendami i świeżymi, często niewydajnymi produkcjami polskich i zagranicznych producentów. Swoja muzyczną pasję wzbogaca wiedzą zdobywaną na realizacji dźwięku w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Tegoroczny absolwent Red Bull Music Academy w Barcelonie.

www.myspace.com/djkwazar

Występował m.in. z:
London Electricity Live, Goldie, MJ Cole + Elizabeth Troy, John B, Skream, Makoto + Deeizm, Danny Byrd, XRS, Bungle, Congo Natty, Nookie, Seba, Paul B, Matt Cantor z Freestylers, Souljah + Demolition Man, Scuba, MRK1, R Cola, R.A.W. aka 6Blocc, Tester, Debaser, General Malice


Playaman

Żeby przekonać kogoś do zagrania w naszym kraju potrafi jeździć z nim samochodem wokół Londynu. Nie ma odległości, której nie jest w stanie przebyć dla Jah. I nie ma znaczenia - Szczecin, Białystok czy Bratysława - jest tam gdzie ludzie chcą słuchać jungle. Mózg operacji Junglizm is Massive, odpowiedzialny za bookowanie artystów i entuzjazm. Siła kreatywna Respecta On-line Winyl Store. Zaangażowany w tworzenie sceny jungle. Trudno nadążyć za jego pomysłami. Ulubione słowa „peace & respect“. Tak podpisuje maile i kończy rozmowy. Zapytany o genezę nazwy Respecta Kru mówi - Najważniejszy jest szacunek i respekt do tego, co się robi, dla kogo się robi i z kim się działa. To bardzo potrzebne - szczególnie w obecnych czasach, ogólnie niezdrowej konkurencji i dziwnych akcji. Poprzez samą nazwę chcemy wyrazić RESPEKT dla wszystkich, z którymi pracujemy i dla tych, którzy są naszymi odbiorcami!

Zaczynał w latach 1997-1998 od uk acid tekkno. Wtedy swoją wolę objawił Jah, a Playaman za sprawą proroka DJa SSa i Ganja Kru dołączył do jungle'owej drużyny. Rok później, podczas studiów w Poznaniu, rozpoczął współpracę z Bass Medium Sound System, która zaowocowała ciekawymi imprezami. Ze stolicy Wielkopolski Playaman przeniósł się na dwa lata do Hagi (Holandia), gdzie działał na lokalnej scenie z miejscowymi wyznawcami juglizmu - o7o KRU. W 2001 roku założyli z DJem Tukomą kolektyw JRC [Junglizm Ragga Crew]. Pracowali wytrwale nad dwoma mixtape'ami, od których tytułów pochodzi nazwa cyklu imprez Junglizm is Massive. Dwa lata później dołączył do nich krakowski DJ - Mellow Yakuza. Wspólna misja - promowanie brzmień ragga jungle nie wystarczyła jednak by utrzymać JRC w pełnym składzie. Pod koniec 2004r Playaman i Mellow Yakuza zajęli się nowym projektem - Respecta Kru. Produkcja eventów szybko przestała im wystarczać. Wojowniczy jungliści zajęli się prowadzeniem sklepu winylowego on-line i realizacją marzeń o konsolidacji środowiska junglistów w Polsce i na świecie. Promocja nurtu nabrała rozpędu, szczególnie miłym wydarzeniem było połączenie sił z kanadyjskim producentem R: Colą [Jungle - X // Royal Crown], który uznając ich za swoich „warriors“ zlecił dopilnowanie rozwoju rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Rok 2007 przyniósł kolejne zmiany. Z Respecta Kru odchodzi Mellow Yakuza. Playaman ojciec założyciel składu, chwilowo samotny na placu boju, szybko zaprasza do współpracy wojowników z Łodzi i Warszawy. Wywodzący się z BassBrigade DJ i producent - Kwazar oraz Burning Lion z rodowodem, DJ, a jednocześnie grafik i webmajster - Mono. Squad rególarnie wspiera Mc Cheeba (EastWestrockers) oraz kolektyw vjski : Visual Support ( Hurden Huskeah & Jah Lap_Top).

Wybrane projekty Playamana:
2003/2004 - promowanie imprez pod hasłem „Basement Rebel“. W bielskim klubie TUPOT odbywały się głównie imprezy jungle\d'n'b oraz prezentowane były najciekawsze polskie sound systemy rastafariańskie. Na zaproszenie kolektywu JRC zagrali tam m.in. dj Ros, MK Fever, Krime, Pepe, Akira, Maniac, Lieber (Ukraina), Aaron Spectre (Us), Darken (uk), Bass Medium sound system,
Zjednoczenie sond system, Rub Pulse ss i wielu innych.
2004/2006 - przy współpracy z wiseGirl i THC Undaground promują w krakowskim klubie Roentgen cykl imprez „Junglizm is Massive“: Aaron Spectre, Bong Ra, Enduser, Shitmat, Mz Revolution, R:Cola, Mel Smith, U-ome...

www.respecta.pl


Mono

Jako jeden ze 100 najlepszych DJ-i w Polsce / magazyn Laif / od 14 lat angażuje się w polską scenę muzyki klubowej. Prezentował w swojej karierze prawie każdy gatunek światowego broken beatz. Obecnie muzycznie nie zamyka się w jednym nurcie, cały czas kombinuje – miesza konwencje, tempa i gatunki. Nie lubi nudnych przejść, mdłych setów i dentysty.

Grywa w całej Polsce od morza do Tatr – na imprezach klubowych, filmowych, sportowych ( m. in. Miller Fresh, Festiwal NuJazzu i Funku, Basketmania, BeachSoccer Tour, Red Bull Kapsel Trophy ). Rozwija się nadal poprzez współpracę z muzykami, producentami i wokalistami.

Poszukując różnych form trafił do austriackiego PE!Music, łódzkiej Kliniki Pozytywnych Wibracji, Burning Lion Kolektive i Sonic Trip, krakowskiego Slow Motion Project. Jest rezydentem zakopiańskiego Ampstronga, krakowskiego CLUB07 i łódzkich klubów, często usłyszeć go można w RadioBIS w audycji Beatblender i łódzkim Nocnym Transie.

Od 7 lat zaangażowany mocno w branżę muzyczno-klubową jako grafik – autor wielu znanych plakatów i wydawnictw klubowych i twórca I Międzynarodowej Wystawy Plakatu Klubowego http://www.partyprint.pl.
Zagrał na setkach imprez gdzie supportował m.in. Freestylers, Dub Pistols, Andy C, Hype, Hardfloor, Dark Globe, Josh Wink, Urszulę Dudziak, Drummatic Twins czy DJ Zinca, BSE.

Rok 2006 przyniósł także dwie wizyty do Niemiec na EssenStadt Festiwal i do berlińskiego klubu Icon na imprezę z serii Recycle u boku Black Sun Empire. W 2007 zagościł jako stały skład w RESPECTA KRU co umożliwiło mu współpracę z kanadyjczykami RCola i General Malice na polu muzyczno-designerskim.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_