Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

28-02-2009, sobota

Atmosphere

Zanzibar, Chorzów
DJs:
Nookie (phuzion. UK)
Blu Mar Ten (good looking.UK)
PFM (good looking. UK)
Ros (sabbia, addiction, vibez. PL)
Wiosna (addiction, vibez. PL) voc
Bilet:
20 zł do godz. 23 / 25 zł po godz. 23
Start: 22:00

Atmosphere to nowa w naszym kraju seria imprez reprezentowana przez
agencję Strictly Digital, wytwórnie Phuzion Records oraz Addiction Records. Cykl ten zapoczątkował znany DJ I producent Gavin Cheung, znany pod pseudonimem Nookie. Strictly Digital zasłynęła jako nowatorski sklep muzyczny on-line ,a także jako agencja wspierająca artystów i publiczność, która preferuje niszową, a jednocześnie rozpoznawalną muzykę z gatunku Drum & Bass. Artyści współpracujący z tą agencją, są rozpoznawani poprzez charakterystyczną stylistykę. Powszechnie określa się ją jako “wpływy jazzowe”, “bardziej melodyjny d’n’b” czy tzw. “soulful Drum & Bass”, a najogólniej tłumacząc, głeboki muzycznie Drum & Bass inspirowany muzyką charakterystyczną dla wytwórni “Good Looking”. Głownym założeniem imprez z cyklu Atmosphere jest przybliżanie szerokiej publiczności artystów z calego świata i ich muzyki, która na codzień prezentowana jest na stronie internetowej Strictly Digital. Dzięki takiej taktyce, artyści docierają nie tylko do “typowych klubowiczów”, ale także to tych odrobine starszych fanów muzyki.
Filozofią Atmosphere stało się założenie, że to co ważne to “wysoka pod każdym względem jakości muzyka, przekazywana w przyjazny i łatwo dostępny sposób”. Jest to nieodłączna część polityki tego cyklu imprez, które tworzą okazje do grania muzyki “na żywo”, tak dla najlepszych jak i tych dobrze zapowiadających się artystów, w klubach na całym świecie.


Nookie

Jest bez wątpienia jedną z jaśniejszych gwiazd na scenie dnb. Nookie, aka Cloud Nine/ Second Vision/ New Balance (wspólnie z Blame’em), to londyński Dj/ producent/ artysta/ remixer - Gavin Cheung.

Będąc jeszcze w szkole (a pracując już w pirackim radiu serwującym electro, hip hop i jazz funk) zaczął dorywczo pracować dla Soho's Red Records (późniejszym Unity Records). Poznał tam wielu ważnych ludzi ‘z branży’ oraz zyskał uznanie jako dj. Po wyprodukowaniu kilku miksów demo dla swojej hip hopowej grupy Illegal Pressure, zaczął studiować technologię komputerową, która jak sam twierdzi bardzo pomogła mu w tworzeniu muzyki. Kilka następnych lat spędził na budowaniu i rozkręcaniu swojego własnego studia muzycznego. Będąc pod wpływem wielu gatunków muzycznych mówi:
‘Uwielbiam dobrą muzykę, bez znaczenia czy jest to hip hop, soul czy house. W muzyce chodzi o uczucia i staram się odzwierciedlać to w mojej twórczości. Według mnie są tylko dwa rodzaje muzyki, dobra i zła.’

Na swoim koncie ma ‘Give a liitle love’, jeden z pierwszych undergroundowych ‘hymnów’, wydany ponownie w 1993 na Reinforced Records. Dużą popularność zyskał po wydaniu ‘The sound of music’ (The return of Nookie EP/ Reinforced records). W kawałku ‘Snow’/’Jazzmin’ (Moving Shadow) jako jeden z pierwszych wykorzystał brzmienie żywego jazz double bass. We wczesnych latach 90-tych wspólnie ze swoim kolegą Pedro prowadził własny label - Daddy Armshouse Records.

W 1995 Nookie wydał swój debiutancki LP na Reinforced Rec. – ‘The sound of Music’. Był to jego wielki sukces, po którym Nookie zyskał status gwiazdy światowego formatu.
Dzięki temu rozpoczął podróże po świecie, stykał się z wieloma kulturami i obserwował jak jego muzyka jest przez nie odbierana. Kraje, które odwiedził to m.in.: Niemcy, Włochy, Japonia, Ameryka, Polska, Jugosławia, Estonia, Hiszpania i wiele innych...

Przy swoim drugim albumie wydanym w 1998 roku przez Sony Records w Japonii współpracował ze swoim największym idolem Larry’m Heard aka Mr Fingers. Rok później wydał swój trzeci album, również przez Sony Records (Japonia), pod pseudonimem Cloud Nine. Trasa promocyjna odbyła się w tym samym roku w Japonii, towarzyszył mu MC Five Alive, Ray Keith oraz Beverley, która użyczyła wokalu do dwóch głównych kawałków na tym albumie: ‘Distant Affair’ i ‘Living in a Ghetto’, zremiksowanego później przez Peshay’a.

Jego status remiksera wzrastał. Na swoim koncie ma interpretację klasyka ‘Inner city life’ Goldie’go oraz remiksy utworów takich artystów jak: Ranks, Flourgon & Ninjaman, Doc Scott, Omni Trio, Adam F, Ganja Crew, czy ostatnio ‘Energetic Poetry’ MC Conrad’a i ‘What’s Up Partner?’ The Pedge’a (Dread Recordings). Dje, którzy udzielili mu wsparcia przez te wszystkie lata to m.in. Fabio, Grooverider, LTJ Bukem i Ray Keith (artysta, z którym Nookie współpracował przez ponad 10 lat, pomagając mu przy takich klasykach jak ‘Terrorist’ Renegade i wielu innych).

Nookie wydał kilka utworów pod szyldem Good Looking, m.in. jako New Balance ‘Reflections’ czy Second Vision ‘The Italian Job’. Do innych należą Epki: First Light, Oceanic i Free The Funk oraz ‘In@thedeepend’, czwarty album w jego dorobku... Na Epce znalazł się ‘Continental Drift’ należący do ulubionych kawałków LTJ Bukem’a, oraz ‘Innerspace’, ‘Dimensions of Sound’ i ‘Natural Experience’ zremiksowany przez innego rekruta Good Looking - Makoto.

Po tych wszystkich spektakularnych sukcesach Nookie nie spoczął jednak na laurach. Zawsze szuka okazji do poszerzenia swoich muzycznych horyzontów. Jego kolejny album „Beyond Blue” zawiera więcej house’owych i down beat’owych dźwięków oraz sporą dawkę wysokiej jakości dnb.

"Cenię artystów, którzy eksperymentują z różnymi dźwiękami, nie starają się zarobić paru dolarów małym nakładem pracy. Dlatego też zacząłem robić muzykę, aby za pomocą dźwięku przekazać innym ludziom to, co się dzieje w mojej głowie."


Blue Mar Ten

Blu Mar Ten to grupa w której skład wchodzą Leo Wyndham, Chris Marigold i od 2004 roku Michael Tognarelli.

Chris & Leo poznali się w 1995 i praktycznie od razu zaczęli wspólnie pisać muzykę. Obydwoje mieli już na swoim koncie znaczne dokonania muzyczne - Leo napisał wcześniej około 200 hardcorowych i house’owych tracków, natomiast Chris był DJ-em w pirackim radiu i grywał na ówczesnych rave’ach

Rok 1995 był niesamowitym okresem dla muzyki drum & bass, która przyciągała coraz szersze grono miłośników dzięki ludziom takim jak Fabio, Goldie czy LTJ Bukem. Był to czas wytężonej pracy dla Blu Mar ten – całymi dniami siedzieli w studiu, a nocami pielgrzymowali na Hoxton Square i West End żeby usłyszeć profesjonalistów przy pracy.

W lutym 1997 zadebiutowali kawałkiem The Fountain / Lunar wydanymi na nieistniejącym już labelu Way Out Records. Utwór te otrzymał duży poklask w całym kraju pojawiając się na wielu znanych kompilacjach, a sam Fabio nazwał go utworem roku.Na fali tych wydarzeń Chris & Leo zrobili remix klasyku Erykah Badu - On & On wydanego dla MCA, który powędrował na czołowe miejsca mainstream’owych list przebojów. Wkrótce po sukcesie tych kawałków Blu Mar Ten podpisał umowę z labelem LTJ Bukema - Good Looking Records. Współpraca ta zaowocowała długą listą wydań w tej właśnie wytwórni, wliczając liczne kolaboracje między innymi na Logical Progression, Earth i Progression Sessions, kawałki wydane na wytwórniach partnerskich z Good Looking i na Ep’kach róznych artystów. Niestety, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i na początku 2001 roku Blu Mar Ten rozwiązał współprace z Good Looking, rozpoczynając nowy rozdział w swojej historii. Okres ten był dla tego duetu przede wszystkim czasem poszukiwań muzycznych, podczas których sprawdzali swoje możliwości w różnych stylistykach. Wydawali między innymi dla break’owych wytwórni Rennie Pilgrems : TCR i Danny Macmillana : In-flight, 2 stepowo/garażowego Lime, housowego Guidance recordings, czy wytwórniach specjalizujących się w muzyce left field, downbeat - Big Chill i Naked Music. Wykonywali również remixy dla Erykah Badu, Terry Lee Brown Junior, Jakatta, The Ananda Projekt i Annie Lennox

W sierpniu 2003 roku Blu Mar Ten wydał swój pierwszy długogrający album zatytułowany The Six Million Names of God, zawierający prace duetu z lat 1997-2003 i skupiający się głównie na muzyce downbeatowej, bez ciśnienia na parkiet. LP to zawierało kolaboracje z artystami takimi jak Blame (720 Recordings / Charged), Nor Elle (Plastic City) i Fink (Ninjatune).

W 2004 roku do duetu Blu Mar Ten dołączył Michael, znajomy Chris’a od 1993 roku i wniósł ze sobą zamiłowanie do bardziej ciężkich bitów i płynących dźwięków, jednocześnie produkując na boku bardziej mroczny drum and bass.

W 2006 roku Blu Mar Ten powrócił do swoich korzeni wydając mocno parkietowe 12" dla wytwórni Nookie'go - 'Phuzion Records', Friction'a - 'Shogun Audio' czy Doc Scott'a - '31 Records'.

Ich drugi długogrający album “Black Water” wydany w połowie lipca 2007 na Exceptional, był znowu powrotem do brzmień ambient, down tempo - ale przykół na tyle uwagi, że dość szybko zostały wypuszczone drum and bassowe remixy kawałków z tejże płyty. Od tego czasu Blu Mar Ten również nie składał broni wydając mnóstwo kawałków między innymi dla taki wydawnictw jak: 31 Records, Hospital Records, Renaissance, Hed Kandi Records, Basement Records, Tangent Recordings czy Vibez i wygląda na to ze rok 2009 będzie dla nich równie obfitujący w kolejne "releasy".


PFM

Nie zajęło dużo czasu zanim Mike Bolton od swojego debiutu w 1991 roku osiągnął status międzynarodowej gwiazdy muzyki drum and bass. Z jego technicznymi umiejętnościami i unikatowym stylem dość szybko wywindował swoje dj’skie umiejętności do poziomu, który naprawdę ciężko pobić !!!

Mike zaczął kupować swoje pierwsze winyle w 1982 roku, pomimo, że nie posiadał jeszcze wtedy swoich własnych gramofonów. Na początku jak każdy amator grał na imprezach dla znajomych, a dopiero w 1989 po przesłuchaniu setu Carla Coxa postanowił na poważnie zająć się zajęciem dj’a i nagrał swój pierwszy własny mix.

We wczesnych latach 90 Mike był pierwszym dj’em który prezentował muzykę house w swoim rodzinnym mieście na wschodnim wybrzeżu Suffolk. Zachęcony przez LTJ Bukema i popychany pasją do muzyki Mike wraz z Jamie Sakar’em otworzyli swoje własne studio, gdzie w 1995 rok Mike zainspirowany rewolucyjnym kawałkiem LTJ Bukema ‘Demons Theme’ rozpoczął pisanie drum and bassowych produkcji. Również razem z Jamie Sakar’em założyli w tym okresie formację PFM (Progressive Future Music), praktycznie na starcie wydając swoje pierwsze ‘Wash Over Me/ Love and Happiness’, a wkrótce po tym klasyki ‘One and Only’, ‘The Western’ i ‘Danny’s Song’ na Good Looking Records. Po paśmie hitów wydanych dla tego wydawnictwa, PFM zaczął tworzyć tracki dla Moving Shadow wliczając do tego między innymi dobrze znane „dance-florowe” przeboje ‘Cruising Detroit’ i ‘The Eleventh Hour’. Niestety coraz bardziej pochłonięty innymi sprawami Jamie Sakar postanowił opuścić PFM i od tego momentu Progressive Future Music stało się praktycznie projektem solowym.

Po przygodzie z ‘major labelami’, PFM ponownie powrócił do współpracy z Good Looking i wydał jej nakładem ‘Sakora/ Summerboy’ i ‘Val Sinestra EP’. Po tych EP’kach doszedł do wniosku, że pisanie muzyki dla Good Looking i granie pod jej szyldem czyni go szczęśliwszym i daje mu kreatywną wolność w tworzeniu.

Dzięki kilkudziesięciu wydaniom dla wielu wytwórni, ponadczasowemu albumowi ‘Producer’, i podróżom dj’skim od Ameryki po Europę możemy śmiało stwierdzić, że Mike Bolton znany również jako PFM odcisnął wielkie piętno na muzyce drum and bass. Jak wielu mówi, Mike jest po prostu … Looking Good!
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_