Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Various Artist - From Our Hoodz To Yourz

Label: Angelmaker Records [amr00:0019]

Wrzesień jest miesiącem narodzin kolejnej składanki dla holenderskiej wytwórni AngelMaker Records. Zawiera ona zestaw sześciu utworów, nawiązujących w mniejszym lub większym stopniu do estetyki electro. Co ciekawe wszystkie z nich noszą nazwy miast.
Kompilacje rozpoczyna utwór pochodzącego ze stanu Ohio - Dan'a Curtin'a, jest to nudne amerykańskie techno z domieszką funkowych wibracji, co czyni ten track jeszcze bardziej nudnym. Następujący po nim "Utrecht' autorstwa duetu Cane i Polycorn zmierza już dużo bardziej w stronę połamańców. Mocny rytm wzbogacają kwaśne loopy, okraszone miejscami miękko-brzmiącymi klawiszami. Niestety ani ta produkcja, ani jej poprzedniczka nie wynoszą się ponad przeciętność. Mieszkaniec Szwecji - Inkinen również się za bardzo nie popisał, jego powyginany utwór, w którym skupia się na strukturze rytmu i linii perkusyjnych, w zasadzie nic poza wspomnianym rytmem nie oferuje. Sytuacja powtarza się w przypadku tracka będącego wytworem holenderskiego duetu - Syncom Data - noszącego nazwę ich miasta, z którego pochodzą, czyli Hagi. Podobnie jak poprzednicy również ten utwór niczym nie urzeka: jest szybki, surowy, trwa ponad 6 minut, następnie się kończy i już raczej do niego nie powrócimy, wydaje się być zrobiony nieco na siłę, bez wyraźnej koncepcji czy pomysłu. W zasadzie można by uznać tę kompilacje za kiepską, gdyby nie dwa utwory. Pierwszy znich jest autorstwa pochodzącego z Finlandii - Esa Juhani Ruoho - ukrywającego się pod pseudonimem Lackluster, urzeka swoją zwiewnością, a zarazem  komputerowym minimalizmem. Jest to electro-idm z prawdziwego zdarzenia, przywodzący na myśl produkcje, np. Solventa. Wspaniałe aranżacje stanowią tło dla melodyjek, współtworząc razem harmonijną całość. To wszystko wsparte na lekko połamanym i przesterowanym rytmie - intryguje, ciekawi, a przede wszystkim pięknie brzmi. Drugim utworem zasługującym na uwagę, jest "nowoorleańczyk" pochodzącego z Nowego Orleanu Sir Stephen'a. Jest to prawdziwy połamany potwór z mocnym "łupiącym" wręcz bass drumem. Gdzieś w środkowej części rejestru pojawiają się nieśmiałe kakofonie, podobne do tych będących częstym gościem nagrań Anthony Rother'a. Można go określić jako: zdecydowanego, dynamicznego, surowego, lecz mimo to ciekawego przedstawiciela gatunku electro.
Kompilacja "From our Hoodz to yourz" nie brzmi super świeżo, nie jest również za bardzo ciekawa, jest surowa, smakuje niczym odgrzewany obiad. Zawiera jednak dwie produkcje, dla których warto się z nią zaznajomić.

Tracklista:
A1. Dan Curtin - Cleveland
A2. Cane vs. Polycorn - Utrecht
A3. Lackluster - Hmainham
B1. Inkinen - Valhamra
B2. Syncom Data - Den Haag
B3. Sir Stephen - New Orleans

Pomidor
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_