Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Delia Gonzalez & Gavin Russom - The Days of Mars

Label: [dfaemi 2144 lp / dfaemi 2144 cd] DFA

"Dni Marsa" to tytuł pierwszej długogrającej płyty amerykańskiego duetu Delia Gonzalez oraz Gavin Russom. Obojga połączyła miłość do sztuki. Delia rozpoczęła przygodę z nią tańcząc w różnego rodzaju grupach tanecznych, natomiast Gavin pracując w cyrku...jako magik. To niezwykłe połączenie zaowocowało filmami, wystawami, soundtrack'ami do filmów, colage'ami, oraz przede wszystkim muzyką, którą tworzą nasi bohaterzy. Na początku 2000 roku Gavin rozpoczął budowę własnego synthezatora, gdyż jak sam twierdzi nie potrafił już dłużej nawiązać kontaktu ze swoimi instrumentami. Nie mniej jednak chyba powrócił do nich, gdyż niewątpliwie słychać wiele klasycznych brzmień z rozstrajających się starych systemów modularnych na omawianej płycie.
Chociaż sami autorzy twierdzą, że ich muzyka to nowa jakość, przyszłość - nie da się nie zauważyć jednak  dużego powrotu do przeszłości. Materiał zgromadzony na "The days of Mars" czasami do złudzenia przypomina utwory pionierów elektronicznej muzyki takich jak: Klaus Schulze, Vangelis czy Terry Riley. Tracki są tak samo hipnotyzujące i głębokie, a ich brzmienie na oko można by wycenić przynajmniej na  jakieś kilkanaście lat. Płytę rozpoczyna piękny "Rise" - rmx tego numeru jest już dobrze znany, gdyż swego czasu stał się wielkim przebojem. Tym razem jednak mamy w końcu okazję posłuchać oryginału, który pozbawiony swoistego "dynamitu" i akustycznej perkusji nadal potrafi trzymać w napięciu. Ta trwająca prawię 13 minut kompozycja to rozwodnione arpeggio wystukujące setki dźwięków, zmieniające tonacje, poprzeszywane szeregiem archaicznych riffów, dramaturgia i piękno mieszają się w wirze dźwięków - słowem czad! Podobny w strukturze jest "Relvee", tym razem jednak wspomniane arpeggio bardziej zmienia swą strukturę niż tonacje - łagodniejąc bądź ostrzejąc. "13 moons" i "Black Spring" to kolejne dwa długie, wprowadzające w trans, hipnotyzujące, zupełnie pozbawione instrumentów perkusyjnych olbrzymy.
Użyte instrumentarium oraz ogromna doza wyobraźni ów duetu sprawia, że muzyka zamieszczona na "The Days of Mars" jest magiczna, zagadkowa, a zarazem piękna. Tematyka podobnie jak na początku lat 70tych związana jest z kosmosem, a brzmienie tak samo jak niegdyś - powalające.

Tracklista:
A. Rise
B. 13 Moons
C. Relevee
D. Black Spring

Pomidor
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_