Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Tikal - Ritual Cycle

Label: neurobiotic records [nbr cd 009]

1. Equinox
2. Sunshine Middle East
3. Time Is Running Out
4. Breath (Rmx)
5. Jazzistique
6. Mr Pink
7. Aura
8. Horn Travel
9. Canicule

Włoski label Neurobiotic w 2004 wydał płytę która jest jakże inna od tego co obecnie co tydzień ukazuje się na „półkach” internetowych sklepów z psy transowymi wydawnictwami.
Mnóstwo radości i melodii tak można w dwóch słowach opisać debiutancki album francuzów Mano i Vincenta  tworzących grupę Tikal.
Młodzi francuzi w fantastyczny sposób połączyli moc melodii wraz z tanecznymi bitem który sprawia, że przy ich utworach trudno usiedzieć.
Nie mamy tu doczynienia z ostrym, metalicznym napierdzielaniem, tylko ze spokojnym podkładem okraszonym wspaniałymi wokalami i melodiami nagranymi na różnych instrumentach.
W albumie tym słychać dużo dźwięków rodem z dalekiego wschodu oraz delikatnych riffów gitarowych. Czy może być coś piękniejszego? A, gdy dodamy do tego jeszcze piękne wspaniałe kobiece głosy to powstaje nam płyta która kandyduje na najlepszą w ostatnich latach.

Ale przejdźmy do konkretów.
Pierwszy utwór i już na starcie mistrzostwo, Szybki dynamiczny beat z wieloma ciekawymi dźwiękami urozmaicany jest przez wspaniały wokal Loreny McKennitt...który sprawia ,że odpływamy daleko ,a do oczu cisną się łzy...jednak po chwili ponownie powraca radość i który zabiera nas w taneczny wir.
W drugim „Sunshine Middle East” panowie ponownie pokazuje klasę w której pokazują ,że nawet korzystając praktycznie same sprawdzone patenty można nagrać dobry album.
I znowu pojawia się etniczny wokal , oraz pierwszy raz na płycie gitarka. Wszystko ubarwione tanecznym bitem który ponownie sprawia ,że nogi same rwą się do tańca.
„Time Is Running Out” również podobny do poprzedników…jednak znowu ma to coś, co sprawia ,że przestrzeń wypełniona delikatnymi melodiami i gitarą sprawia ,że lecimy dalej.
Na pozycji czwartej uplasował się utwór zremiksowany przez Tikala „Breath”  nagrany w oryginale przez Bambo Forest. Panowie stanęli na wysokości zadania i sprawili ,że remix stał się bardziej taneczny od oryginału. Idealny utwór do porannych lotów.
„Jazzistique” oraz „Mr Pink” to dwa utwory również niezbyt różniące się od reszty oraz nie posiadające już takiej energii. W sumie to niewiele wnoszą do płyty, momentami troszkę nudnawe…, jednak to chyba celowa cisza przed burzą.
Którą wywołuje „Aura”, ponownie powrót tanecznych dźwięków, już beat sam w sobie jest radosny. Co jak co, można zarzucić Tikalowi ,że podkład mają podobny we wszystkich utworach, jednak jest to podkład który nosi mnie już od ponad pół roku.
I tak również jest w „Aura” którą wypełniają piękne dźwięki. A w połowie utworu wspaniały motyw na nieznanym mi daleko wschodnim instrumencie.
Przedostatni na płycie „Horn Travel” zabiera nas na karnawał...tak,tak., słuchając tego utworu ma się wrażenie jakby się było na jakiejś ulicy i brało udział w marszu karnawałowym.
No i na koniec „Canicule” czyli delikatnie wychamowanie po tych wszystkich energicznych utworach.

Bez wątpienia jest to dla mnie album roku 2004 i stosując szkolną skalę oceniania daję mu pewną szóstkę....pewnie możecie mu zarzucić , że nie wiele się w tym albumie dzieje, nie ma dźwięków które przeszywają umysł i w nim świdrują , jednak wspaniałe melodie doprowadzają mnie do wspaniałego stanu, dlatego jest to moje „numero une”.
 „Ritual Cycle” to  album na każdą porę dnia i nocy. Polecam jak najbardziej, oddajcie się we władanie pięknych melodii i etnicznych dźwięków.

Tracklista:
1. Equinox
2. Sunshine Middle East
3. Time Is Running Out
4. Breath (Rmx)
5. Jazzistique
6. Mr Pink
7. Aura
8. Horn Travel
9. Canicule

Styropian [Psylesia Crew]
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_